Chalkidiki

Místo opředené spoustou bájných legend a příběhů zaujme svým zvláštním tvarem hned na první…Vše o Chalkidiki

Dovolená v Chalkidiki - vše co potřebujete vědět

Na Chalkidiki panují vynikající klimatické podmínky. Díky poměrně stálým teplotám je moře příjemně teplé již v brzkých letních měsících. Během hlavní sezóny si vychutnejte jasnou a slunečnou oblohu na vyhřátých plážích a nechejte se příjemně osvěžit mírným vánkem. Všechna letoviska jsou soustředěna do dvou výběžků – Kassandry a Sithonie.

Chalkidiki

Místo opředené spoustou legend zaujme svým zvláštním tvarem hned na první pohled – připomíná tři zdvižené prsty, jež volně vybíhají do průzračných vod Egejského moře. Na Chalkidiki vás očarují kilometry dlouhá pobřeží i krajina překypující zelení a historickými skvosty! Vynikající řecká gastronomie a mytická atmosféra – to vše je typické pro úchvatný poloostrov Chalkidiki!

Najdete ho v oblasti Střední Makedonie. Začíná na okraji Soluně a pokračuje výběžky jménem Kassandra, Sithonia a Athos. Protože jde o řeckou oblast, tak ani Chalkidiki neuniklo starobylým bájím. Tři výběžky jsou podle nich tři hroty trojzubce, který používal bůh moří Poseidon jako zbraň a nástroj své síly. Když oblast obývali Titáni a olympské božstvo se začalo cítit ohroženo, tak Poseidon hodil svůj trojzubec po Titánech.

PolichronoNa místě, kam dopadl, vznikl právě poloostrov Chalkidiki. Ten je velmi hornatý, lesnatý a typický svou neposkvrněnou a panenskou přírodou. Všude kolem se rozpínají borové lesy, olivové háje a ovocné sady. Místní pláže se řadí mezi nejkvalitnější z celého Řecka, mnoho z nich se dokonce pyšní oceněním Evropské unie – Modrou vlajkou.

 

Na Chalkidiki panují vynikající klimatické podmínky. Díky poměrně stálým teplotám je moře příjemně teplé již v brzkých letních měsících. Během hlavní letní sezóny si vychutnejte jasnou a slunečnou oblohu na vyhřátých plážích a nechejte se přitom příjemně osvěžit mírným vánkem.

Skvělé klimatické podmínky také umožňují výrobu proslulého místního medu, který je tradiční a věhlasnou specialitou poloostrova Chalkidiki.

Všechna turistická letoviska jsou soustředěna do dvou výběžků – Kassandry a Sithonie. Třetí a zároveň nejvýchodnější výběžek Athos obývají pouze mniši, kteří zde žijí skromným duchovním životem, zcela izolováni od ostatní společnosti. Ženám je sem vstup zcela zapovězen. Kláštery, které se na hoře Athos tyčí, je možné si prohlédnout z výletní lodi. Kassandra a Sithonia jsou oproti tomu velmi oblíbenými turistickými oblastmi s naprosto vyhovující infrastrukturou a vybaveností v oblasti cestovního ruchu. Turistům pak poskytují kompletní servis a služby. Kassandra, kde se nacházejí naše hotely, je místem plným spíše rušných letovisek a bujarého nočního života, jsou zde však lokality, kde naleznete božský klid.

KASSANDRA

Nachází se na východním pobřeží a vyhlíží k břehům vedlejší Sithonie. Kallithea patří mezi nejnavštěvovanější místa na Kassandře. Pěkné pláže s jemným zlatavým pískem poskytují nepřeberné množství různých aktivit a vodních sportů. Samozřejmostí je také dostatek občerstvení – restaurací, kaváren a barů. V centru naleznete nákupní zónu. Lze říct, že letovisko Kallithea je vhodné skutečně pro všechny. Rodiny s dětmi ocení pláž s pozvolným vstupem do moře, mladší ročníky budou nadšeny pulzujícím nočním životem a milovníci klidné a odpočinkové dovolené zde najdou také tichá a romantická zákoutí.

KRIOPIGI

Hlavním lákadlem tohoto střediska jsou atraktivní písčité pláže, které se pyšní oceněním Evropské unie – Modrá vlajka. Středisko se rozkládá na svahu a umožňuje tak velmi pěkný výhled do okolí a na protější Sithonii. Kriopigi poskytuje stoprocentní vybavenost všem návštěvníkům. Úchvatné pláže, romantická zákoutí a čarokrásná příroda budou pastvou pro vaše oči. Soukromí si můžete užívat v některém z malebných zálivů, a pokud toužíte po aktivní dovolené, pak je i pro vás připravena široká škála nejrůznějších aktivit a vodních sportů. Centrum městečka tvoří labyrint romantických uliček a tradičních domků.

PEFKOCHORI

Jedno z nejmalebnějších míst na Kassandře. Podél dlouhého pobřeží se táhne promenáda, již lemuje řada restaurací, taveren, kaváren, barů a obchůdků a zejména v noci to zde žije. Na pobřeží se napojuje dlouhé kamenné molo, které si můžete projít a podél kterého kotví několik lodí. Pláže jsou většinou písčitého charakteru, místy písčito-oblázkové, s průzračnou vodou. Navštívit můžete historickou část města, kde se nachází malý kostelík a malebné křivolaké uličky s romantickým náměstíčkem.

POLICHRONO

Dominantu městečka představují překrásná písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře a pobřežní promenáda. Střed města tvoří úzké uličky plné obchůdků a kaváren. Okolí Polichrona je vhodné pro kratší i delší procházky. Doporučujeme rovněž pěší túru do hor nad městem, kde se nachází jezírko se želvami.

CHANIOTI

Nalézá se na jihovýchodním pobřeží Kassandry, odkud je možné dohlédnout na Sithonii. Malá a velmi pěkná vesnička je určena především rodinám s dětmi. Zejména pro ty nejmenší jsou uzpůsobeny některé služby v restauracích a hotelích. Romantické prostředí vesnice se zavděčí i párům různých věkových kategorií. Písčité pláže – v pozadí s malými kopečky a nízkými lesíky – mají velmi pozvolný vstup do moře. Lze zde provozovat i vodní sporty. V obchůdcích nakoupíte potraviny, smíšené zboží a suvenýry. Hlučnou noční zábavu tu nehledejte, zábavné večery se konají jen ve větších hotelových areálech.

PALIOURI

Paliouri je nejjižnější letovisko na Kassandře, má charakter klidnějšího rybářského města. Moře v této oblasti je nejčistší z celého poloostrova Chalkidiki. Těšit se můžete na nádhernou písčitou pláž a okolní přírodu.

 

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!