Novinka
Chalkidiki

Místo opředené spoustou bájných legend a příběhů zaujme svým zvláštním tvarem hned na první…Vše o Chalkidiki

Chalkidiki

8 dní již od
11 590 Kč
Zobrazit 2 069 zájezdů

Dovolená v Chalkidiki - vše co potřebujete vědět

Chalkidiki

Chalkidiki mapaMísto opředené spoustou bájných legend a příběhů zaujme svým zvláštním tvarem hned na první pohled – připomíná tři zdvižené prsty, jež volně vybíhají do průzračných vod Egejského moře. Legenda praví, že tyto výběžky zobrazují trojzubec boha Poseidona, který bojoval s Titány. Na Chalkidiki vás očarují kilometry dlouhá pobřeží i krajina překypující zelení a historickými skvosty! Vynikající řecká gastronomie a mytická atmosféra – to vše je typické pro úchvatný poloostrov Chalkidiki!

Chalkidiki najdete na severovýchodě Egejského moře v oblasti Střední Makedonie. Začíná na okraji Soluně a pokračuje třemi výběžky jménem Kassandra, Sithonia a Athos, které vybíhají z pevniny do vod Egejského moře. Protože jde o řeckou oblast, tak ani Chalkidiki neuniklo starobylým bájím. Tři výběžky jsou podle nich tři hroty trojzubce, který používal samotný bůh moří Poseidon jako zbraň a nástroj své síly. Když oblast obývali Titáni a olympské božstvo se začalo cítit ohroženo, tak Poseidon hodil svůj trojzubec po Titánech. MeteoraMístem, kam dopadl, jsou podle legendy právě tyto tři výběžky a tím vznikl poloostrov Chalkidiki. Poloostrov je velmi hornatý, lesnatý a typický svou neposkvrněnou a panenskou přírodou. Všude kolem se rozpínají borové lesy, olivové háje a ovocné sady. Místní pláže se řadí mezi nejkvalitnější z celého Řecka, mnoho z nich se dokonce pyšní oceněním Evropské unie – Modrou vlajkou. Chalkidiki
Na Chalkidiki panují vynikající klimatické podmínky. Díky poměrně stálým teplotám je moře příjemně teplé již v brzkých letních měsících. Během hlavní letní sezóny si vychutnejte jasnou a slunečnou oblohu na vyhřátých plážích a nechejte se přitom příjemně osvěžit mírným vánkem.
Skvělé klimatické podmínky také umožňují výrobu proslulého místního medu, který je tradiční a věhlasnou specialitou poloostrova Chalkidiki.
ChalkidikiVšechna turistická letoviska jsou soustředěna do dvou výběžků – Sithonie a Kassandry. Třetí a zároveň nejvýchodnější výběžek Athos obývají pouze mniši, kteří zde žijí skromným duchovním životem, zcela izolování od ostatní společnosti. Ženám je sem vstup zcela zapovězen. Kláštery, které se na hoře Athos tyčí, je možné si prohlédnout z výletní lodi. Kassandra a Sithonia jsou oproti tomu velmi oblíbenými turistickými středisky s naprosto vyhovující infrastrukturou a vybaveností v oblasti cestovního ruchu. Turistům pak poskytují kompletní servis a služby. Kassandra je místem spíše rušných letovisek a bujarého nočního života. Sithonia leží uprostřed, mezi Kassandou a Athosem, a je prokazatelně klidnější a je oblíbená zejména pro své přírodní klenoty.Chalkidiki_Polichrono

KASSANDRA

Poloostrov Kassandra, nejzápadnější a od Soluně nejméně vzdálený výběžek, patří k nejosídlenějším a nejnavštěvovanějším místům Chalkidiki. Největší atraktivitou této oblasti jsou bezesporu průzračné vody Egejského moře, malebné zátoky a svěží příroda, která tato romantická pobřeží lemuje. Místní vesničky, jež dříve byly jen malými rybářskými osadami, jsou nyní prosperujícími prázdninovými letovisky. Všechna tato letoviska disponují plnou turistickou vybaveností, nachází se zde restaurace, kavárny, diskotéky i obchůdky.

 

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!