Zakynthos

Průzračné, čisté a teplé moře, které září několika modrými odstíny, dává tomuto ostrovu…Vše o Zakynthosu

Zakynthos

4 dny již od
7 990 Kč
Zobrazit 2 681 zájezdů

Dovolená na Zakynthosu - vše co potřebujete vědět

Zakynthos je na řecké poměry neobvykle zelený ostrov. Láká krásnými písečnými plážemi a je turisty velmi oblíbený. Bohatá nabídka taveren a zábavy na plážích nadchne ty, které láká živější dovolená. Zakynthos má ale i dostatek památek a zajímavostí, které můžete navštívit, až se nasytíte koupání a opalování.

Zakynthos

Průzračné, čisté a teplé moře, které září několika modrými odstíny, dává tomuto ostrovu kouzelnou atmosféru. Projděte se olivovými a citrusovými háji, objevte nádherné přírodní scenérie a nasajte vůni tohoto krásného mytologického místa. Zakynthos, který Benátčané nazývali Květinou východu, je nejjižnějším a současně třetím největším ostrovem Jónského souostroví. Patří k nejzelenějším místům Řecka, a to díky vyšším celoročním srážkám. Leží 16 km od poloostrova Peloponés.

Díky svým klimatickým podmínkám a mělkému moři je Zakynthos ideální pro dovolenou i s malými dětmi. Geologické změny způsobené v dávných dobách zemětřeseními měly za následek to, že je ostrov z velké části zalesněný a hornatý. Západní pobřeží je tvořeno vysokými skalními útesy, malebnými zátokami, ostrůvky a jeskyněmi. Nejznámější z nich jsou Modré jeskyně na severním mysu Skinari, v nichž je zářivě modrá voda, jakoby fosforeskující a vycházející odněkud z hloubi moře. U jihovýchodního cípu ostrova je největší hloubka moře v celém Středomoří – tzv. Inousská propadlina (4 500 m). Na východním pobřeží se vám naopak otevírá nádherný pohled na nekonečné olivové a citrusové háje, úrodné nížiny, které jsou lemovány písčitými plážemi. Na jihu se rozkládají pláže zátoky Laganas, které lákají nejen turisty, ale i mořské želvy Caretta - Caretta. Při návštěvě Zakynthosu by zajisté neměla být opomenuta nádherná přírodní scenérie – pláž Navagio. Před více než třiceti lety zde ztroskotala pašerácká loď vezoucí cigarety. Příbojem byla vržena na toto místo, kam jediný možný přístup je právě lodí. Nádherné pohledy se vám odkryjí při západu slunce – od majáku na Keri.

Chráněné želvy caretta-caretta

Dospělí jedinci těchto chráněných želv dosahují velikosti až 1 m a váží až 150 kg. Želvy připlouvají k plážím zátoky v období od května do září, aby do písku nakladly vajíčka. Během sezóny se podél šesti pláží v zálivu Laganas objeví v průměru asi 1 300 hnízd. Přibližně od poloviny srpna na svět přicházejí malé želvičky, které při troše štěstí můžete z dálky pozorovat na jejich první životní cestě z hnízda do moře. Některé pláže zátoky Laganas patří k chráněnému mořskému parku, a proto zde platí určitá vládní opatření na ochranu želv, jako například zákaz motorizovaných vodních sportů, vpichování slunečníků do písku v určitých oblastech a vyklízení pláží mezi západem a východem slunce. Pohyb želv na plážích monitorují ochránci přírody. Také letiště se na noc z tohoto důvodu zavírá. Písčité pláže zálivu Laganas (především letovisko Kalamaki) patří mezi hlavní hnízdiště chráněných mořských želv Caretta-Caretta, které zde kladou vajíčka. Tyto pláže patří pod ochranu přírodního mořského parku.

Pobytová taxa

V Řecku je zavedena povinná pobytová taxa, která platí pro všechny přílety od 1. 1. 2018. Pobytová taxa je splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Její výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení. Přibližná výše této pobytové taxy je v 5* hotelu cca 4 EUR/pokoj/noc, ve 4* hotelu cca 3 EUR/pokoj/noc, ve 3* hotelu a méně cca 1,5 EUR/pokoj/noc. Upozorňujeme, že výše pobytové taxy může být během sezóny změněna. Případné změny naleznete na www.mzv.cz.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!