Kos

Kos je třetí největší ostrov souostroví Dodekanos známý především jako rodiště Hippokrata –…Vše o Kosu

Odlet
Počet dní
Název hotelu
Stravování
Země
Destinace
Možné místo odletu Konečná cena od
Po 25.9.2017
8 dní
Hotel Valynakis Beach Island Resort
AI
Řecko
Kos
Praha 15 790 Kč LM
Po 25.9.2017
8 dní
Hotel Sacallis Inn
BS
Řecko
Kos
Praha 13 590 Kč LM
Po 25.9.2017
8 dní
Hotel Asteras Resort
AI
Řecko
Kos
Praha 16 190 Kč LM
Po 25.9.2017
8 dní
Hotel Blue Lagoon Village
AI
Řecko
Kos
Praha 31 890 Kč LM
Po 25.9.2017
8 dní
Hotel Blue Lagoon Resort
AI
Řecko
Kos
Praha 27 990 Kč LM
Po 25.9.2017
8 dní
Hotel Sunset
SS
Řecko
Kos
Praha 12 990 Kč LM
Po 25.9.2017
8 dní
Hotel Tropical Sol
SS
Řecko
Kos
Praha 13 490 Kč LM
Po 25.9.2017
8 dní
Hotel Kouros Palace
AI
Řecko
Kos
Praha 22 390 Kč LM

Dovolená na Kosu - vše co potřebujete vědět

Zajímá vás odpočinková a zároveň zajímavá dovolená? Kos je menší velmi krásný řecký ostrov přebohatý na památky a turistické zajímavosti. Určitě navštivte antickou nemocnici Asklepion, solné jezero, které v létě vysychá a je pokryto jen bílou vrstvou soli, nebo mořské termální prameny. Ostrov Kos je typické Řecko.

Kos mapaKos

Okouzlí vás krásné pláže při otevřeném moři i v malebných zátokách. Při procházkách olivovými háji a vinicemi ucítíte svěžest této nádherné hornaté krajiny. Objevte s námi panenskou přírodu ostrova, který si i dnes uchovává svůj přirozený ráz. Celý ostrov dýchá tradiční řeckou kulturou a do dnešní doby zde byla zachována tradiční řemesla jako tkalcovství a hrnčířství. Ostrov je známý také díky tymiánovému medu, který koupíte skoro všude a ze kterého místní připravují vynikající dezerty.

Kos je třetí největší ostrov souostroví Dodekanos známý především jako rodiště Hippokrata – otce moderní medicíny. Tento zelený ostrov ležící v jihovýchodní části Egejského moře, cca 3,5 km od tureckého pobřeží, je nepoznamenaný masovou turistikou. Okouzlí vás nejen olivové háje a vinice, hornatá krajina pohoří Dikaios se zapomenutými vesničkami, nádherné pláže, ale také kultura a historie ostrova.

Samozřejmostí je velmi kvalitní olivový olej, směsi bylinek a koření. Místní kuchaři vám připraví nejen tradiční řecká jídla, ale i lahůdky mezinárodní kuchyně. Nejlepší rybí speciality vám nabídnou v letovisku Mastichari, ale také v hlavním městě Kos. Tradiční jídla na Kosu jsou stejná jako v celém Řecku – musaka, tzatziki, souvlaki atd., místním nápojem je kanelada, skořicový nealkoholický nápoj. Díky rovinatému terénu podél pobřeží je nejčastějším a nejoblíbenějším dopravním prostředkem na Kosu jízdní kolo, na kterém můžete podnikat výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí. Ostrov má velmi dobře značenou síť cyklostezek. Ideální poloha ostrova umožňuje také podnikat lodní výlety na okolní ostrovy a na tureckou pevninu. 

Kos

Kos – hlavní město ostrova

Hlavní město Kos je příjemnou směsicí starověké kultury a moderního života. Ať ve městě zamíříte kamkoli, všude narazíte na minulost. Město bylo založeno v roce 366 př. n. l., svou současnou podobu získalo po ničivém zemětřesení v roce 1933, díky kterému ale byly odkryty starověké památky. Centrum města je soustředěno kolem přístavu, jehož dominantou je středověká rytířská pevnost, která pochází z dob vlády Johanitů. Na náměstí Plateia Platanou stojí platan, pod nímž údajně Hippokrates učil své žáky. Strom je ale dle jeho odhadovaného stáří mnohem mladší, uvádí se cca 700 let, takže těžko už mohl proslulého léčitele zažít. Ve městě najdete také pozůstatky vily Casa Romana, okázalého římského sídla. Nedaleko se nachází římská agora, k níž patří rovněž Heraklův chrám ze 3. století př. n. l. Archeologické muzeum v sobě ukrývá ty nejvzácnější sbírky vykopávek. Nejslavnějším exponátem je mramorová socha Hippokrata, která se datuje do 4. století př. n. l. a byla tedy pravděpodobně zhotovena již za jeho života. V současnosti Kos nabízí návštěvníkům nejen mnoho obchodů, barů, taveren a diskoték, ale je také jako stvořený k procházkám uličkami starého města.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!