Turecká riviéra

Osvěžující průzračné moře, nekonečně dlouhé pláže, impozantní pohoří Taurus, kvalitní golfová…Vše o Turecké riviéře

Turecká riviéra

11 dní již od
6 490 Kč
Zobrazit 9 746 zájezdů

Dovolená na Turecké riviéře - vše co potřebujete vědět

Turecká riviéra s letovisky Alanya, Side nebo Antalya je Evropany nejčastěji navštěvovanou částí Turecka. Písečné pláže s malými i velkými vlnami lákají rodiny s dětmi. Dovolená v Turecku znamená i zachovalé antické památky, barvitou kulturu Orientu a přírodní zajímavosti. Letovisko Belek nabízí kvalitní golfová hřiště.

Turecká riviéra

Osvěžující průzračné moře, nekonečně dlouhé pláže, impozantní pohoří Taurus, kvalitní golfová hřiště, zachovalé antické památky a moderní města – to je ideální kombinace pro prožití nádherné dovolené. Poznejte nefalšovanou chuť orientu v oblasti, ve které si každý najde své místo. Letní sezóna zde trvá od května do října a stálé teplé počasí s garancí 300 slunečních dní je toho zárukou. Tato oblast je pověstná svými dlouhými písčitými plážemi, které se táhnou napříč Tureckou riviérou i desítky kilometrů.

Turecká RiviéraTurecká riviéra se nachází na jižním pobřeží Turecka a je omývána Středozemním mořem. Pláže do něj přecházejí pozvolna, což z nich učinilo doslova prázdninový ráj pro rodiny s dětmi. Osvěžující čisté moře a malé i velké vlny jsou jen perličkou na závěr. Pohoří Taurus, které rovnoběžně lemuje pobřeží, chrání tuto oblast před nepříznivým počasím. Díky tomu je tato část Středozemního moře jednou z nejteplejších a nejslanějších, voda v letních měsících dosahuje nejvyšších teplot a není neobvyklé naměřit i 30 °C.

Turecká riviéra patří k nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším částem Turecka, a tak je zde rozvoj cestovního ruchu nejviditelnější. Najdeme tu luxusní pětihvězdičkové hotely a komplexně vybavené hotelové rezorty, ale také penziony a hotely střední kategorie. Nesmíme však zapomenout na spoustu antických památek. Například největší trhy se konaly v dnešním Side, Alanya byla v celém Středomoří známá jako pirátská pevnost, neuvěřitelně zachovalý antický amfiteátr můžeme najít v Aspendosu a v Perge se nachází nejzachovalejší antické město na území Malé Asie. Zdejší přírodní krása a památky jsou ideální kombinací pro všechny, kteří si chtějí užít dovolenou na příjemném místě s nádechem orientu a zároveň poznat i trochu historie.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!