Turecká riviéra

Osvěžující průzračné moře, nekonečně dlouhé pláže, impozantní pohoří Taurus, kvalitní golfová…Vše o Turecké riviéře

Turecká riviéra

8 dní již od
7 990 Kč
Zobrazit 25 371 zájezdů

Dovolená na Turecké riviéře - vše co potřebujete vědět

Turecká riviéra s letovisky Alanya, Side nebo Antalya je Evropany nejčastěji navštěvovanou částí Turecka. Písečné pláže s malými i velkými vlnami lákají rodiny s dětmi. Dovolená v Turecku znamená i zachovalé antické památky, barvitou kulturu Orientu a přírodní zajímavosti. Letovisko Belek nabízí kvalitní golfová hřiště.

Turecká riviéra

Osvěžující průzračné moře, nekonečně dlouhé písčité pláže, impozantní pohoří Taurus, kvalitní golfová hřiště, zachovalé antické památky a moderní města – to je ideální kombinace pro prožití nádherné dovolené. Poznejte nefalšovanou chuť orientu v oblasti, ve které si každý najde své místo. Letní sezóna zde trvá od května do října a stále teplé počasí s garancí 300 slunečných dní je toho zárukou.

Turecká riviéra se nachází na jižním pobřeží Turecka a je omývána Středozemním mořem. Pláže do něj přecházejí pozvolna, což z nich učinilo prázdninový ráj pro rodiny s dětmi. Pohoří Taurus, které rovnoběžně lemuje pobřeží, chrání tuto oblast před nepříznivým počasím. Díky tomu je tato část Středozemního moře jednou z nejteplejších a nejslanějších, teplota vody v létě dosahuje někdy až 30 °C.

Turecká riviéra patří k nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším částem Turecka, a tak je zde rozvoj cestovního ruchu nejviditelnější. Najdeme tu luxusní pětihvězdičkové hotely a komplexně vybavené rezorty, ale také penziony a hotely střední kategorie. Nesmíme však zapomenout na spoustu obdivuhodných antických památek. Například největší trhy se konaly v dnešním Side, Alanya byla v celém Středomoří známá jako pirátská pevnost, neuvěřitelně zachovalý antický amfiteátr můžeme najít v Aspendosu a v Perge se nachází nejzachovalejší antické město na území Malé Asie.

Turecká riviéra - mapa

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!