Kefalonie

Kefalonie je díky své rozloze největší z Jónských ostrovů a zároveň šestý největší ostrov…Vše o Kefalonii

Kefalonie

8 dní již od
11 490 Kč
Zobrazit 1 271 zájezdů
Odlet
Počet dní
Název hotelu
Stravování
Země
Destinace
Možné místo odletu Konečná cena od
Po 4.6.2018
8 dní
Karavados Beach Hotel
PP
Řecko
Kefalonie
Praha 13 390 Kč FM
Po 4.6.2018
8 dní
Hotel Ionian Sea & Villas Aqua Park
AI
Řecko
Kefalonie
Praha 15 990 Kč FM
Po 4.6.2018
8 dní
Porto Skala Hotel Village
PP
Řecko
Kefalonie
Praha 15 390 Kč FM
Po 4.6.2018
8 dní
Studia Remetzo
PP
Řecko
Kefalonie
Praha 14 790 Kč FM
Po 4.6.2018
8 dní
Hotel Siora Mary Maisonnettes
BS
Řecko
Kefalonie
Praha 12 790 Kč FM
Po 4.6.2018
8 dní
Terra Mare
PP
Řecko
Kefalonie
Praha 12 490 Kč FM
Po 4.6.2018
8 dní
Hotel Apostolata Island Resort & Spa
PP
Řecko
Kefalonie
Praha 18 190 Kč FM
Čt 28.6.2018
8 dní
Hotel Poseidon
SS
Řecko
Kefalonie
Praha 14 590 Kč FM

Dovolená v Kefalonii - vše co potřebujete vědět

Příroda na Kefalonii vymodelovala nádhernou krajinu, plnou kontrastů. Hory se zelenou vegetací, svahy porostlé vinnou révou, olivové háje a půvabné mořské zátoky s křišťálově čistým mořem a písečnými plážemi vytváří proměnlivé přírodní scenérie.

Kefalonie

Kefalonie je díky své rozloze (cca 780 km²) největší z Jónských ostrovů a zároveň šestý největší ostrov patřící Řecku. Cestovní kanceláře sem dlouho pořádaly pouze jednodenní výlety, ani dnes se tu hotely „nemačkají“ jeden na druhý. Jezdí do nich hlavně ti, kteří chtějí prožít klidnou dovolenou, daleko od přeplněných pláží. I na těch nejrušnějších, které se nacházejí v letoviscích Skala a Lassi, není prozatím žádný velký nával.

Oblíbená je rovněž pláž Xi na poloostrově Paliki. Sytě červený písek vytváří dokonalý kontrast s bílými skalami, které ho obklopují. Jak se tam dostal, to nikdo neví. Říká se, že až z daleké Sahary, což je však dost nepravděpodobné. Není to ovšem jediná přírodní záhada ostrova Kefalonie. Moderní vědou nevysvětlené úkazy tady najdeme ještě dva – skálu Kounopetra, pohybující se rytmicky s mořem, a útvar Katavothres, kde v hlubokých děrách mizí spousta mořské vody, aby se po sedmnáctikilometrové cestě pod zemí objevila v jezerech na opačné straně ostrova. Těžko předvídatelná cesta těchto vod byla odhalena v roce 1963 rakouskými geology, kteří vodu obarvili.

Raritou je i vzácný druh smrku, který roste jen tady, také volně žijící divoké koně, na něž se dá během túry při troše štěstí narazit. Nejen geologové se pak vydají do jeskyně Drogarati, staré 150 milionů let, a do jezerní sluje, nebo spíše velké podvodní „nádrže“ – Melissani. Podstatnou část ostrova tvoří hornatý a mnohdy nepřístupný terén, nejvyšší hora nese název Ainos (1 628 m) a nachází se na jihovýchodě Kefalonie.

Vyznáte-li se v historii, pak asi víte, že na Kefalonii se odehrál jeden z největších masakrů druhé světové války. Koncem září roku 1943 zde bylo – po italské kapitulaci po boji proti Němcům – zavražděno více než 5000 italských vojáků. Jejich popravu tehdy nařídil Adolf Hitler. Historických míst a archeologických nálezů na Kefalonii není mnoho, za což nemohou nájezdy dobyvatelů, ale zemětřesení. To poslední v roce 1953 zničilo zejména hlavní město Argostoli – zůstalo jen pár domů, most a obelisk.

Milovníci památek se mohou vydat lodí na ostrov Ithaka, tedy do rodiště Odyssea, legendárního hrdiny z Trojské války. Zdatný turista jej obejde pěšky za den. Cesta borovými lesy, cypřišovými háji i oblastmi s olivovníky, kde nespatříte živou duši, je učiněným balzámem na nervy. Možná i proto zde britský korunní princ Charles a jeho žena Diana strávili část líbánek. Cesta se dá zpestřit návštěvou několika klášterů, ale ne do všech vás mniši pustí. V Kefalonii, kde se pěstují především olivy, vinná réva a fíky, se dá i dobře najíst. Výtečné jsou masové kuličky keftedes i jehněčí kotlety, jako předkrm sardinky pečené v peci či masový koláč, na závěr sladká rýže. K ní se hodí retsina, víno s nezvyklou chutí, kterou mu propůjčuje pryskyřice, jež se do něj přidává.

Argostoli – hlavní město

Živé město, v němž naleznete množství taveren, barů, obchůdků se suvenýry i supermarketů, je současně důležitým přístavem, odkud několikrát denně vyjíždí trajekt do Lixouri, druhého největšího města ostrova, ležícího na protější straně zálivu, na poloostrově Paliki. Centrem veškerého dění v Argostoli je čtvercové náměstí Valianou nedaleko přístavu. Argostoli spojuje s protějším břehem kamenný most Drapanu z roku 1813, zhruba v jeho polovině stojí obelisk, pomník Radikalu, považovaný za symbol svobody. Na severním výběžku chrání vjezd do přístavu Argostoli nádherný, bíle zářící maják Fanari. Přímo na nábřeží lze nakupovat čerstvé ryby z malých člunů řeckých rybářů, zážitkem může být pozorování želv, které sem připlouvají.

Kounopetra

Letovisko na jihu poloostrova Paliki patří k těm menším a klidnějším. Je vzdáleno asi 10 km od Lixouri, těšit se můžete na několik písčitých pláží s pozvolným vstupem do moře. Název Kounopetra v řečtině znamená „pohybující se kameny“, jedná se o jeden ze zvláštních jevů na ostrově Kefalonie. V okolí najdete strmé skály a nedotčenou přírodu, která láká k pěším výletům. Turistům jsou zde k dispozici restaurace, bary, taverny a obchůdky se suvenýry.

Lixouri

Druhé největší město ostrova je i navzdory své velikosti a významu klidným a oblíbeným letoviskem. Pláže jsou zde pokryty měkkým pískem, který ocení zejména rodiny s dětmi. Narazíte zde na vše nezbytné (taverny, kavárny, menší obchůdky), toužíte-li po větších nákupních možnostech a noční zábavě, můžete vyrazit do nedalekého města Argostoli. Dopravit se tam lze i trajektem, který vyplouvá několikrát za den.

Skala

Hlavní devizou letoviska Skala je několik kilometrů dlouhá, pravidelně udržovaná, písčitá pláž s příměsí jemných oblázků a excelentně čistou vodou tyrkysové a sytě modré barvy, oceněná Modrou vlajkou EU. Kromě koupání je tato oblast ideální k potápění a šnorchlování. Okolí zdobí borovicové lesy, zatímco ve vesničce najdete hezké náměstí s fontánou.

Karavados

I zde lze strávit klidnou a pohodovou dovolenou. V sympatickém městečku narazíte na řadu taveren i obchodů, slunit se můžete na útulné pláži Svatého Tomáše. Hlavní město Argostoli je vzdálené 12 km, letiště cca 15 minut jízdy.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!