Tunisko

Dovolená v Tunisku nabídne odpočinek na pláži stejně jako dobrodružství v jeepech na písečných dunách.Vše o Tunisku

Dovolená v Tunisku - vše co potřebujete vědět

Dovolená v Tunisku nabídne odpočinek na pláži stejně jako dobrodružství v jeepech na písečných dunách či orientální atmosféru tržišť a památek. Necelé tři hodiny letadlem – a čeká vás nezapomenutelná dovolená. Tunisko je historie i současnost. Vyberte si z mnoha letovisek na pevnině i na ostrově Djerba.

Tunisko mapaTunisko

Zlatavé pláže s jemným pískem, čarokrásná městečka protkaná historií a plná živé atmosféry – to je Tunisko. Nechte se strhnout energickými prodavači na trzích, projděte se v křivolakých uličkách plných vůní jasmínů, mátového čaje a místních specialit, a to vše za zvuků netradiční orientální hudby. Tunisko vám otevře své srdce ihned po vašem příletu a vy si budete připadat jako v ráji.

Tunisko patří mezi turisticky velmi atraktivní místa nejen z důvodu nepříliš vysokých cen, ale současně díky stovkám kilometrů dlouhých krásných pláží. Přestože se jedná o jiný kontinent, po necelých třech hodinách letu se ocitnete v místě s odlišnou tradicí, kulturou i náboženstvím. Návštěvníci, kteří touží po odpočinku, zde najdou klid na bílých písčitých plážích na břehu Středozemního moře. Je zde mírné podnebí a palmy stále zelené. Tunisko má pro každého návštěvníka mnoho vzrušujících kombinací. Můžete se opalovat na několikakilometrové atraktivní pláži, vybrat si mezi pobytem v oáze uprostřed vyprahlé pouště nebo v turistickém letovisku. Hotely se vyznačují velmi přátelskou atmosférou a místní kuchyně se vyrovná francouzské. Dobrodružnou povahu může uspokojit jízda jeepem na jih země do oblasti písčitých přesypů nebo projížďka na hřbetě velblouda. Golfisté si přijdou na své na některém z mnoha stále zelených greenů. Těm, kteří holdují sportu, zajisté neunikne možnost využití plážových aktivit – windsurfing nebo plachtění. Tunisko není jen pouštní země. Je to kraj slunce, odpočinku, exotické kuchyně a arabské kultury. Tunisko je zemí s velmi dlouhou a bohatou historií. Její milovníci na ni narazí na každém kroku. Díky strategicky významné poloze se zde od samého počátku dějin střídaly národy. Každá kultura s sebou přinesla jiné náboženství, nové prvky, vlivy a zvyky, které se vzájemně prolínaly a vytvořily dnešní originální tvář tuniské mentality.

 

Krásy TuniskaŘeč

Oficiálními jazyky jsou arabština a francouzština. Úředním jazykem je pouze arabština. Ve všech turistických oblastech se domluvíte anglicky, německy a italsky.

Cestovní pas a vízum

Pokud občané České republiky cestují do Tuniska s cestovní kanceláří a mají zajištěné letenky i ubytování (voucher na ubytování), vízum nepotřebují. Platnost cestovního pasu musí překračovat alespoň o 3 měsíce plánovanou dobu pobytu. Povinné přihlášení na policii zajistí ubytovací zařízení. Při opožděném opuštění země (např. z důvodu hospitalizace) je třeba požádat o výstupní vízum na policii v místě pobytu a doložit důvody prodloužení pobytu. Při vstupu do celního a pasového pásma je nutno předložit kromě pasu ještě vyplněnou registrační kartu (obdržíte ji na palubě letadla). Pasový úředník vrátí spodní díl, který je nutno odevzdat při odjezdu. Individuální cestovatelé využívající zejména charterové lety a nepřesahující pobyt více než 90 dní víza mít nemusí. Vzhledem k možným změnám týkajících se vstupu a pobytu v Tunisku doporučujeme, abyste si před cestou ověřili, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Pokud nejste občany ČR, informujte se na Velvyslanectví Tuniska v Praze o podmínkách vstupu a pobytu.

TuniskoCelní a devizové předpisy

Bezcelně je možno dovézt alkoholické nápoje do obsahu 25 % alkoholu 2 litry na osobu, nad 25 % alkoholu 1 litr na osobu, 400 ks cigaret, 100 ks doutníků nebo 250 g tabáku na osobu, 0,25 l parfému a 1 l toaletní vody na osobu. Na přechodnou dobu lze dovézt: dopravní prostředek (automobil, karavan, soukromé letadlo, motorku, motorový člun), až 2 fotoaparáty a 20 filmů pro vlastní potřebu, 1 kameru a 20 filmů, sportovní potřeby, campingové vybavení, hudební nástroje, 1 přenosný psací stroj, 2 dětské kočárky, 1 jízdní kolo, 1 osobní počítač, CD přehrávač apod. Dovezené osobní věci musí být znovu vyvezeny. Je zakázáno dovážet zbraně všech druhů kromě řádně registrovaných loveckých, explozivní materiál, omamné a psychotropní látky, pornografii, produkty a zboží, které mohou ohrozit bezpečnost, zdraví, náboženské cítění a morálku veřejnosti. Mezi nevhodné předměty patří také dalekohledy. Tuniské úřady velmi tvrdě postihují držení a užívání psychotropních látek. K vývozu místní flóry a fauny je nutné povolení ministerstva zemědělství, vývoz antických předmětů je možný pouze na povolení ministerstva kultury.

UPOZORNĚNÍ: Veškerá vlnová zařízení se smí do Tuniska dovážet pouze na základě povolení místního telekomunikačního úřadu „Agence Nationale des Fréquences“ (např. dětské chůvičky). V době vydání katalogu nebyly ze strany tuniské vlády aktuální žádné odletové daně či pobytové taxy.

 

ONTT – Tuniský národní úřad pro cestovní ruch

Štěpánská 14/611, 110 00 Praha 1
Tel.: +420 224941824, 224942424
Fax: +420 224941825
E-mail: info@info-tunisko.cz, onttpraha@iol.cz
www.info-tunisko.cz

 • Velvyslanectví ČR v Tunisu

  98, Rue de Palestine,
  BP 53
  1002 Tunis – Belvedere
  +216 71 781916, 71 780456
  +216 71 793228
 • Velvyslanectví Tuniska v ČR

  Nad Výšinkou 1325/7,
  150 00 Praha 5
  +420 244 460 652; 244 460 653
  +420 244 460 825

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!