Nepropásněte posledních pár dní největších slev a výhod! Platí jen do 30. 10. 2016

Bulharsko

Bulharsko je země, která vám nabídně vše. Moře, krásné písečné pláže, malebná městečka, staré kláštery i moderní letoviska, vysoké hory.Vše o Bulharsku

Bulharsko

8 dní již od
8 690 Kč

Dovolená v Bulharsku - vše co potřebujete vědět

BULHARSKO

Toužíte prožít aktivní a prosluněnou dovolenou, obdivovat úžasné přírodní scenérie nebo poznat krásná historická místa? Pak právě Bulharsko pro vás bude jasnou volbou! Tato země má úchvatné pobřeží s krásnými písčitými plážemi, rozmanitou přírodu s velkým množstvím národních parků a letovisek s romantickými historickými centry. Nechybí ani vynikající bulharská kuchyně a pohostinnost místních obyvatel. Bulharsko je místem, kde si vychutnáte dovolenou se vším všudy!

Turismus se v posledních letech stává důležitou sférou státního rozpočtu Bulharska. Přímořská letoviska Sozopol, Nessebar, Zlaté Písky, Slunečné pobřeží, Primorsko, Albena, Varna, Burgas, Kranevo a Balčik se stále více stávají oblíbeným cílem pro turisty nejen ze střední Evropy, ale i ze západních zemí.

Bulharsko se nachází na jihovýchodě Evropy – Balkánském poloostrově. Velká část povrchu země je hornatá a jihozápad vyplňuje mohutný horský masiv s pohořími Rila, Pirin a Rodopy. Nejvyšší horou jak Bulharska, tak i celého Balkánského poloostrova je v pohoří Rila 2925 m n. m. vysoká Musala. Nejdelší řekou je Dunaj, který své vody odvádí do Černého moře. Podnebí je kontinentální na severu, na jihu a východě má středomořský ráz.

ŘEČ

Úředním jazykem v zemi je bulharština, ale bez problémů se domluvíte anglicky, německy, rusky i česky. 

MĚNA

Národní měnou Bulharska je leva, která se dělí na 100 stotinek. Ve vybraných hotelích a restauracích jsou přijímány všechny běžné platební karty. Bankomaty můžete najít naprosto všude.

ČASOVÝ ROZDÍL

V Bulharsku je oproti našemu letnímu času posun + 1 hodina, oproti středoevropskému času + 2 hodiny. 

ELEKTRICKÉ NAPĚTÍ

Elektrické napětí je dle evropské normy 220 V. V některých starších hotelích je možné najít jiný typ zásuvek, ale adaptér je k dostání běžně v obchodě s domácími potřebami.

CESTOVNÍ PAS A VÍZUM

Od 1. 1. 2007 je v Bulharsku uplatňován volný pohyb občanů EU. Do této destinace se cestuje na platný cestovní pas ČR, jehož platnost by měla pokrýt minimálně pobyt a cestu zpět do České republiky. Od 1. 1. 2007 je možné cestovat i na platný občanský průkaz ČR obsahující strojově čitelnou zónu (tyto průkazy byly vydávány od druhé poloviny roku 2000). 

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY

Volný pohyb zboží v rámci EU platí i pro tuto destinaci. Výjimkou je zboží podléhající spotřební dani, které je možné převážet v rámci EU v limitovaném množství pro osobní potřebu. Byly stanoveny limity 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l tvrdého alkoholu, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína, z toho max. 60 l vína šumivého, a 110 l piva.

PLÁŽE, SLUNEČNÍKY, LEHÁTKA

V bulharských letoviscích jsou pláže bezplatné, platí se ovšem plážový servis, tzn. slunečníky a lehátka. Za poplatek můžete využít i široké nabídky vodních sportů a tobogánů. Na téměř 380 km dlouhém krásném pobřeží se zlatavým pískem najdete jak široké, hojně navštěvované pláže s pozvolným vstupem do moře, tak i opuštěné malé plážičky, kde vás nebude nikdo rušit. Na některých místech najdete na pobřeží skály a útesy, které se se širokými plážemi pravidelně střídají.

 

 • Velvyslanectví ČR v Bulharsku

  G. S. Rakovski 100,
  1000 Sofia
  + 359 29 48 68 00
  + 359 29 48 68 18
 • Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR

  Krakovská 6
  110 00 Praha 1
  +420 222 211 258
  +420 222 211 728

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!