Kalábrie

Překrásná a panensky nedotčená příroda, široké pláže, romantické zátoky.Vše o Kalábrii

Kalábrie

8 dní již od
14 490 Kč
Zobrazit 822 zájezdů

Dovolená v Kalábrii - vše co potřebujete vědět

Kalábrie se nachází na samém jihu Itálie. Přivítá Vás svou krásnou a nedotčenou přírodou a poklidnou atmosférou. Odpočiňte si ve stínu pomerančovníků a citrónovníků se skleničkou výtečného italského vína či ochutnejte místní gastronomické speciality. Dovolená na nejčistčích pláží Evropy Vás jednodušše uchvátí.

Kalábrie

Překrásná a panensky nedotčená příroda, široké pláže s jemným pískem nebo romantické zátoky s křišťálově průzračnou vodou a relax ve stínu borovic – to je Kalábrie! Při procházkách na vrcholcích Apenin, které jsou vyzdobeny typickými místními městečky, vás mezi zelenými sady pomerančovníků, citrónovníků, vinicemi a olivovými háji uchvátí místní atmosféra. Vítejte v nejjižnější části Apeninského poloostrova a nechejte se okouzlit pohledem na dokonalé přírodní scenérie s krásnými vyhlídkami a nejčistším mořem z celé Evropy! Vychutnejte si místní špičkovou gastronomii, ochutnejte vynikající vína a užijte si nezapomenutelnou dovolenou přímo ve „špičce italské boty“.
Kalábrie se řadí mezi nejchudší oblasti Itálie. Ale možná právě pro minimální přítomnost průmyslového ruchu je tato oblast zárukou průzračně čisté a smaragdové vody. Bohatství Kalábrie nelze měřit ekonomickou prosperitou, ale dokonalostí místních pláží a rozmanitostí krajiny. Nádherné scenérie, národní parky, hory, jeskyně, vodopády a v neposlední řadě blankytně modré moře. To vše se zasluhuje o pestrost a nespočet možností, jak zde strávit dovolenou snů. Kalábrie se nachází na samém jihu Itálie, kde je na západní straně omývaná Tyrhénským a na východě Jónským mořem. Právě Jónské moře vytváří výborné podmínky pro surfování. Členité pobřeží Tyrhénského moře je ideální pro milovníky potápění. Výborné potápěčské podmínky jsou převážně v oblasti letovisek Tropea a Capo Vaticano. Vzhledem k subtropickému pásmu, které v Kalábrii vládne, jsou zde velmi teplá léta a pravděpodobnost srážek je naprosto minimální. Moře je příjemně prohřáté ještě počátkem listopadu, kdy krajinu pokryje první sníh. Ideální doba pro návštěvu Kalábrie je od dubna do října. Teploty v horkých letních dnech jen minimálně klesnou pod 30 °C. Největším městem Kalábrie je Reggio di Calabria, které obklopuje skalnaté pohoří Aspromonte. Hlavním městem regionu je Catanzaro, které ovšem není turisticky natolik lákavé, a to především kvůli stále více se rozvíjejícímu průmyslu ve městě. Nejvíce si zahraniční turisté i samotní Italové oblíbili letoviska podél pobřeží Tyrhénského moře, jako jsou například Tropea či Maratea. Za kulturním poznáním a méně zalidněnými místy cestují turisté naopak na pobřeží Jónského moře. Zde jsou hlavním lákadlem pozůstatky antických osad, které byly kdysi mocnými městskými státy. V kalábrijské kuchyni se odráží řecký vliv. To dokazuje především obliba sladkostí z fíků, medu a mandlí nebo lilku. Dále se zde ve velkém konzumuje množství těstovin, vepřového masa a sýrů. Tradičním nápojem regionu je víno Cirò.

ZAMBRONE

Zambrone stojí v samém středu „Costa Degli Dei“ (Pobřeží bohů). Letovisko se nachází na kopci cca 222 m. n. m. a je obklopeno nádhernou zelení, olivovými háji a nabízí jedinečné výhledy do okolí a nezapomenutelné západy slunce. Kromě zemědělství je zde hlavním příjmem cestovní ruch. Hotely se nacházejí v části Marina, která je v blízkosti moře a pláže.

POBYTOVÁ TAXA

V Itálii je v mnoha městech a letoviscích vybírána povinná pobytová taxa, která je splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Tam, kde byly pobytové taxy v době příprav tohoto katalogu zavedené, jsme je uvedli spolu s jejich výší u daných ubytovacích zařízení. Jejich výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení (čím vyšší kategorie, tím vyšší taxa) a daného letoviska. Přibližná výše těchto pobytových tax je cca 1–5 EUR/osoba/den. Upozorňujeme, že pobytové taxy mohou být vyhláškou místní autority zavedeny i v dalších letoviscích během sezóny a jejich výše se může taktéž měnit.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!