Kalábrie

Překrásná a panensky nedotčená příroda, široké pláže, romantické zátoky.Vše o Kalábrii

Kalábrie

8 dní již od
13 790 Kč
Zobrazit 759 zájezdů

Dovolená v Kalábrii - vše co potřebujete vědět

Kalábrie se nachází na samém jihu Itálie. Přivítá Vás svou krásnou a nedotčenou přírodou a poklidnou atmosférou. Odpočiňte si ve stínu pomerančovníků a citrónovníků se skleničkou výtečného italského vína či ochutnejte místní gastronomické speciality. Dovolená na nejčistčích pláží Evropy Vás jednodušše uchvátí.

Kalábrie

Překrásná a panensky nedotčená příroda, široké pláže s jemným pískem nebo romantické zátoky s křišťálově průzračnou vodou a relax ve stínu borovic – to je Kalábrie! Při procházkách na vrcholcích Apenin, které jsou vyzdobeny typickými místními městečky, vás mezi zelenými sady pomerančovníků, citrónovníků, vinicemi a olivovými háji uchvátí místní atmosféra. Vítejte v nejjižnější části Apeninského poloostrova a nechejte se okouzlit pohledem na dokonalé přírodní scenérie s krásnými vyhlídkami a nejčistším mořem z celé Evropy! Vychutnejte si místní špičkovou gastronomii, ochutnejte vynikající vína a užijte si nezapomenutelnou dovolenou přímo ve „špičce italské boty“.
Kalábrie se řadí mezi nejchudší oblasti Itálie. Ale možná právě pro minimální přítomnost průmyslového ruchu je tato oblast zárukou průzračně čisté a smaragdové vody. Bohatství Kalábrie nelze měřit ekonomickou prosperitou, ale dokonalostí místních pláží a rozmanitostí krajiny. Nádherné scenérie, národní parky, hory, jeskyně, vodopády a v neposlední řadě blankytně modré moře. To vše se zasluhuje o pestrost a nespočet možností, jak zde strávit dovolenou snů. Kalábrie se nachází na samém jihu Itálie, kde je na západní straně omývaná Tyrhénským a na východě Jónským mořem. Právě Jónské moře vytváří výborné podmínky pro surfování. Členité pobřeží Tyrhénského moře je ideální pro milovníky potápění. Výborné potápěčské podmínky jsou převážně v oblasti letovisek Tropea a Capo Vaticano. Vzhledem k subtropickému pásmu, které v Kalábrii vládne, jsou zde velmi teplá léta a pravděpodobnost srážek je naprosto minimální. Moře je příjemně prohřáté ještě počátkem listopadu, kdy krajinu pokryje první sníh. Ideální doba pro návštěvu Kalábrie je od dubna do října. Teploty v horkých letních dnech jen minimálně klesnou pod 30 °C. Největším městem Kalábrie je Reggio di Calabria, které obklopuje skalnaté pohoří Aspromonte. Hlavním městem regionu je Catanzaro, které ovšem není turisticky natolik lákavé, a to především kvůli stále více se rozvíjejícímu průmyslu ve městě. Nejvíce si zahraniční turisté i samotní Italové oblíbili letoviska podél pobřeží Tyrhénského moře, jako jsou například Tropea či Maratea. Za kulturním poznáním a méně zalidněnými místy cestují turisté naopak na pobřeží Jónského moře. Zde jsou hlavním lákadlem pozůstatky antických osad, které byly kdysi mocnými městskými státy. V kalábrijské kuchyni se odráží řecký vliv. To dokazuje především obliba sladkostí z fíků, medu a mandlí nebo lilku. Dále se zde ve velkém konzumuje množství těstovin, vepřového masa a sýrů. Tradičním nápojem regionu je víno Cirò.

TROPEA

„Triumf“, i tak se dá nazvat jedno z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších míst v Kalábrii. Tropea byla místem dávných legend a válečných triumfů, čímž si vysloužila právě tento název. Díky své bohaté historii a zachovalému kulturnímu dědictví je Tropea atraktivní i pro milovníky historie. Labyrint úzkých uliček dotváří spolu s obchody, kostely a renesančními paláci historické centrum města, které návštěvníky polapí svou pradávnou atmosférou. Jedním ze symbolů města je poutní kostel Panny Marie, který se tyčí až na samém vrcholku skalnatého výběžku a rozhodně stojí za návštěvu. Nejen historie, ale i sportovní vyžití všeho druhu, divoká kalábrijská příroda, malebná skaliska tvořící romantické zátoky, podmořské jeskyně a bílé písčité pláže jsou typické pro tohle krásné letovisko. Tropea je i centrum nočního dění, kde je možné si užívat prázdninové atmosféry až do samého rána! Pobřeží, dlouhé téměř 4 km, nabízí mimo jiné i široké spektrum vodních sportů, jako je windsurfing, plachtění, potápění, šnorchlování nebo jen možnost si půjčit šlapadlo a kajak. Pokud mluvíme o něčem více než typickém pro Tropeu, pak je třeba zmínit místní červenou a velice chutnou cibuli – La cipolla rossa di Tropea, která je známá díky svým blahodárným zdravotním účinkům a je populární také v České republice. Mimo jiné se Tropea pyšní malebným přístavem, ze kterého je možné si udělat výlet až na Liparské ostrovy a k sopce Stromboli.

CAPO VATICANO

Tradiční jihoitalskou atmosféru naleznete v nedávno objeveném turistickém středisku Capo Vaticano. Právě Capo Vaticano je ideální pro odpočinek, romantiku a rodinnou, ničím nerušenou dovolenou. Podle odborníků se jedná o jednu z přírodně nejzachovalejších oblastí Itálie. Kromě úžasné přírody a křišťálově čistého moře zůstal zachován i tradiční jihoitalský styl života. Pro letovisko jsou typické majáky, které se zde dříve stavěly jako ochrana proti pirátům. Pro návštěvu historických památek je možné navštívit blízkou Tropeu.

RICADI

Letovisko Ricado leží na poloostrově Capo Vatican v části zvané „Costa Degli Dei“ (Pobřeží bohů). Podle dávné legendy město dokonce založil slavný Herkules. Nyní do této oblasti láká turisty především dostupnost historických památek a krásné pláže. Vlajkovou lodí zdejší ekonomiky bylo především zemědělství, zejména pěstování cibule a grapefruitů. V posledních letech zde ale převládá turistický průmysl, díky kterému zde vyrostla spousta nových hotelů, turistických oblastí nebo soukromých pláží, které nabízejí široké spektrum vodních sportů. K úplné spokojenosti návštěvníků přispívá nespočet zábavních podniků, barů a restaurací, které nabízejí místní lahodné speciality. Jedná se o jedno z nejvíce navštěvovaných míst Kalábrie. Letovisko se vyznačuje krásnými plážemi, které obklopují mohutná skaliska a dotváří tak nádherné přírodní scenérie.

DOMENICA DI RICADI

Domenice di Ricadi je jednou z provincií letoviska Ricadi. Mezi další provincie v této oblasti se řadi Santa Maria di Ricadi nebo San Nicolo di Ricado. Jedná se o malé vesničky, charakteristické svou přírodní krásou, ležící nedaleko známého města Tropea. Tato oblast je proto výborným výchozím bodem pro poznávání Kalábrie.

BRIATICO

Menší letovisko Briatico, původně malá rybářská osada, vzniklo už ve 12. století. Dříve zde stál středověký hrad, ze kterého se až dosud dochovaly některé části (dvě z pěti věží hradu). Briatico je jedním z letovisek, které také leží u známého „Costa Degli Dei“ (Pobřeží bohů). Místní pláže jsou velice dobře vybavené a rozmanité svým vzhledem. Najdete zde pláže s jemným světlým pískem nebo naopak skalnatá pobřeží, která doslova vybízejí k poznávání podmořského světa. V centru městečka nechybí ani místní restaurace, bary a obchůdky. Nedaleko se nachází historické městečko Tropea, oblíbené a často navštěvované Pizzo nebo Zambrone.

ZAMBRONE

Zambrone stojí v samém středu „Costa Degli Dei“ (Pobřeží bohů). Letovisko se nachází na kopci cca 222 m. n. m. a je obklopeno nádhernou zelení, olivovými háji a nabízí jedinečné výhledy do okolí a nezapomenutelné západy slunce. Kromě zemědělství je zde hlavním příjmem cestovní ruch. Hotely se nacházejí v části Marina, která je v blízkosti moře a pláže.

PARGHELIA

Vesnička Parghelia leží v provincii Vibo Valentina a rovněž patří do „Costa Degli Dei“ (Pobřeží bohů). V okolí je možné navštívit oblíbená letoviska Tropea, historické městečko Pizzo nebo Zambrone. Možný je také výlet na Liparské ostrovy, kde láká stále aktivní sopka Stromboli.

NICOTERA MARINA

Nicotera Marina patří k turisticky nejvyhledávanějším místům Kalábrie. Letovisko má poměrně vyspělý cestovní průmysl a svým návštěvníkům tak nabízí nespočet nových hotelů, sportovních zařízení, historických památek, ale i krásné pláže a dokonalé pobřeží na poloostrově Capo Vaticano, kterému se také přezdívá „Costa Degli Dei“ (Pobřeží bohů). Tato oblast je rovněž vyhlášená pro pěstování cibule, ze které dokonce místní cukrárny vyrábí zmrzlinu. Pouhé 4 km od Nicotera Marina leží městečko Nicotera.

POBYTOVÁ TAXA

V Itálii je v mnoha městech a letoviscích vybírána povinná pobytová taxa, která je splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Tam, kde byly pobytové taxy v době příprav tohoto katalogu zavedené, jsme je uvedli spolu s jejich výší u daných ubytovacích zařízení. Jejich výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení (čím vyšší kategorie, tím vyšší taxa) a daného letoviska. Přibližná výše těchto pobytových tax je cca 1–5 EUR/osoba/den. Upozorňujeme, že pobytové taxy mohou být vyhláškou místní autority zavedeny i v dalších letoviscích během sezóny a jejich výše se může taktéž měnit.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!