Tunisko pevnina

Stovky kilometrů zlatavých pláží, olivovníkové háje, datlové palmy,Vše o Tunisku

Tunisko pevnina

8 dní již od
8 490 Kč
Zobrazit 6 875 zájezdů

Dovolená v Tunisku - vše co potřebujete vědět

Pevninská část Tuniska je různorodá a v každém letovisku si najdete své. Životem pulsující města Sousse, Monastir a Hammamet, typické domy v maurském stylu a kopulovité mešity v Mahdia nebo menší letoviska v čele s malebným přístavem Port El Kantaoui - dovolená v Tunisku dýchá orientem na každém kroku.

Tunisko pevnina mapaTunisko

Stovky kilometrů zlatavých pláží, olivovníkové háje, datlové palmy, cypřiše, korkové duby, cedry, eukalypty, žluté mimózy, voňavé bugenvilie, jasmíny a solná jezera, stále se měnící poušť zdobená písčitými růžemi a její nazelenalé oázy, pestré berberské vesnice, starověká městečka a tržiště, minarety, mešity a vůně koření. Místní kuchyně je velmi chutná a je středomořského charakteru s tureckým vlivem. Chuť Tuniska dokreslí i místní vynikající červené a růžové víno. To vše láká a po příjezdu zároveň utvrdí návštěvníka, že si vybral dovolenou na správném místě.

V pomyslném žebříčku oblíbených zemí pro strávení dovolené je Tunisko umístěno na předních místech. Díky zeměpisné poloze je spojovacím mostem mezi evropskou a africkou kulturou. Sever je pokryt pohořím, které postupně směrem k jihu sesedá a mění se v nekonečnou poušť. Pobřeží je poměrně členité, jeho délka je cca 1 300 km. Zasahuje sem pohoří Atlas s výběžkem la Dorsale–Tuniský hřbet. Nejzalesněnější částí je Tell. Nejúrodnější je poloostrov Cap Bon, kterému se přezdívá „zelená zahrada Tuniska“. Daří se zde hlavně citrónovníkům, pomerančovníkům a vinné révě. Střed zaujímá step, která se táhne až ke Gafse. Je to hlavní oblast pro pěstování oliv. Nejlidnatější je pobřežní pás zvaný Sahel. Zde se nachází významná města Sousse, Monastir a Sfax. Na jihu se rozkládají stepní náhorní plošiny, ty přecházejí na sníženinu vyplněnou solnými nánosy – chotty. Největším solným jezerem je Chott El Jerid. Na jihu se rozkládá Sahara, která je s 9 miliony km² největší tropickou pouští na světě. Obyvatelé žijí v oázách, nacházejících se v suchých údolích a jsou v blízkosti spodních vod. Z oáz rozesetých v poušti pocházejí jedny z nejlepších datlí na světě – Daglet el Nour. Tunisko je hospodářsky závislé na turistice, a proto se snaží zajistit maximální bezpečnost turistům. Na jeho území se za více než tři tisíce let vystřídala řada etnických skupin. Ať přijedete kamkoli v zemi, všude budete překvapeni přívětivostí a pohostinností místních, schopných kdykoli vám pomoci. Státním náboženstvím je islám.

Tunis - Hlavní město

Tunis je hlavním městem a často se mu říká „Paříž severní Afriky“. Důvodem je, že si potrpí stejně jako francouzská metropole nejen na tradice, ale zároveň má svůj osobitý a typický šarm. Orientální melodie, které jsou slyšet prakticky na každém kroku, dodávají tomuto městu nezapomenutelnou a jedinečnou příchuť exotiky. Oblast nabízí návštěvníkům kouzlo tisícileté kultury i krásné pláže. Staré město (medina) je charakteristické tržištěm (souk), jehož arabský nádech umocňuje Olivovníková mešita. Opačnou tváří je moderní část okolo třídy Avenue Habib Bourguiba, kterou od mediny odděluje Brána moře. Místo, kde kdysi stávalo světoznámé Kartágo, je dnes rezidenčním předměstím a dominují mu římské Antoniovy lázně. Křehkým a nezapomenutelným dojmem působí staré modrobílé městečko Sidi Bou Said. Bílá perla nad azurovým zálivem si hlídá svou nedotknutelnost před moderním technickým světem. Po Tunisu se vyplatí cestovat pozemním metrem TGM, které prakticky spojuje všechny oblasti.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!