Slunečné pobřeží

Přes 8 km dlouhá pláž se zlatavým pískem, vynikající kuchyně - to je Slunečné pobřeží.Vše o Burgasu

Burgas

5 dní již od
6 990 Kč
Zobrazit 9 541 zájezdů

Dovolená v Burgasu - vše co potřebujete vědět

Díky příjemným klimatickým podmínkám je Slunečné pobřeží jedním z nejvyhledávanějších letovisek u Černého moře a díky nadstandardní čistotě pláže i moře je držitelem Modré vlajky. Toto atraktivní místo se pyšní pobřežní promenádou s množstvím restaurací, kaváren a barů. Nedaleký Burgas nabízí historické centrum, pěší zónu i park s letním divadlem.

Bulharsko - Slunečné pobřeží 

Slunečné pobřeží se rozprostírá přibližně 35 km severně od Burgasu a 5 kilometrů od Nesebaru. Hlavní atrakcí této populární prázdninové oblasti je 200 metrů široká a přes 8 kilometrů dlouhá pláž se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře. Díky příjemným klimatickým podmínkám je Slunečné pobřeží jedním z nejvyhledávanějších letovisek u Černého moře a je držitelem Modré vlajky, prestižního ocenění pro oblasti s nadstandardní čistotou pláže i moře. Toto atraktivní místo se pyšní rovněž krásnou pobřežní promenádou s množstvím restaurací, kaváren a barů. Na své si přijdou taktéž milovníci zábavy a nákupů. Najdete zde i vyhlášený aquapark, sportovní hřiště, půjčovny sportovních potřeb, varieté a kasina. K dopravě po letovisku můžete využít minivláček, drožku, případně se jen tak projet na koni. K poznávání okolních míst doporučujeme místní autobusovou dopravu. Slunečné pobřeží je ideálním místem pro strávení příjemné dovolené pro všechny věkové kategorie.

Burgas

Burgas je čtvrtým největším městem Bulharska a má více než 200 tisíc obyvatel. Je nejdůležitějším ekonomickým a kulturním centrem jihovýchodní části země. Jedná se o velmi živé město. Naleznete zde rozsáhlou pěší zónu se spoustou obchodů, kaváren, restaurací a barů. Centrum města je od moře odděleno velkým udržovaným parkem s otevřeným letním divadlem. Burgas se nachází přibližně 130 kilometrů jižně od Varny a 390 kilometrů východně od Sofie. Pro jeho obyvatele je důležitým zdrojem obživy nejen turismus, ale díky významnému přístavu také lodní doprava a rybolov. Dále se zde nalézá druhé nejvýznamnější letiště Bulharska. Burgas je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít společenský život, navštěvovat kulturní představení a muzea.

Bulharsko - mapa

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!