Kréta

Bájný ostrov, který byl milován řeckými bohy, si zamilujete i vy pro jeho dlouhé písčité pláže…Vše o Krétě

Kréta

8 dní již od
11 890 Kč
Zobrazit 3 855 zájezdů
Odlet
Počet dní
Název hotelu
Stravování
Země
Destinace
Možné místo odletu Konečná cena od
Ne 27.5.2018
8 dní
Hotel Triton
PP
Řecko
Kréta
Praha 14 290 Kč FM
Ne 27.5.2018
8 dní
Hotel Aldemar Cretan Village
AI
Řecko
Kréta
Praha 19 090 Kč FM
Ne 27.5.2018
8 dní
Hotel Star Beach
AI
Řecko
Kréta
Praha 21 590 Kč FM
Ne 27.5.2018
8 dní
Hotel Jo-an Beach
PP
Řecko
Kréta
Praha 13 790 Kč FM
Ne 27.5.2018
8 dní
Hotel Anissa Beach And Village Hotel
AI
Řecko
Kréta
Praha 21 490 Kč FM
Ne 27.5.2018
8 dní
Hotel Gouves Bay
AI
Řecko
Kréta
Praha 15 590 Kč FM
Ne 27.5.2018
8 dní
Hotel Lyttos Beach
AI
Řecko
Kréta
Praha 20 190 Kč FM
So 9.6.2018
8 dní
Hotel Paradise Beach
AI
Bulharsko
Burgas
Brno 13 790 Kč FM

Dovolená na Krétě - vše co potřebujete vědět

Moře, pláže s Modrou vlajkou, antické památky, stopy minojské kultury, skvělé jídlo, divoké soutěsky v horách, sídlo bohů, zátoka hippies... to je opravdu pestrá dovolená. Kréta pro vás tohle všechno má. K tomu srdečné a pohostinné obyvatele. Půjčte si skútr nebo auto a střídejte dny u moře s dobrodružným poznáváním.

Kréta

Kréta mapaBájný ostrov, který se těšil přízni řeckých bohů, si zamilujete pro jeho dlouhé písčité pláže, romantické zálivy a malebná horská údolí. Rozkošné rybářské vesničky s bílými domky a kostelíky navozují odpočinkovou atmosféru. Podle starořeckých mýtů je Kréta považována za místo zrození Dia – vládce olympských bohů. Nechte se prostoupit mýty a legendami a nasajte vůni tohoto nezapomenutelného ostrova.

 

Severní KrétaKréta

Severní pobřeží ostrova Kréta patří k nejoblíbenějším turistickým cílům. Jeho východní část je vyhlášená rozmanitostí přírody, pobřežím s krásnými plážemi i řadou oblíbených turistických letovisek. Okolí Heraklionu je ideálním místem pro aktivní dovolenou – najdete zde aquaparky, bary a noční kluby. Turistická oblast se pak od Malie mění na zemědělsky obdělávanou krajinu s půvabnými vesničkami jako např. Sissi. V neposlední řadě je zde romantický Mirabelský záliv s nádhernou lagunou Elounda a dále pak Agios Nikolaos. Pro západní část jsou typická přímořská městečka a krásné hory s nedotčenou přírodou.

Jižní Kréta

To jsou malebné a klidné zálivy ve tvaru půlměsíce, dominantní pohoří, široké i malé pláže s průzračně čistým mořem, mnoho přírodních zajímavostí i jedinečné historické památky. Jižní Kréta se pyšní tím, že se zde nachází nejjižněji položené město celé Evropy – Ierapetra. Dále zde najdeme několik pomalu se rozvíjejících letovisek – Plakias, Matala nebo Agia Galini. Můžete navštívit druhý největší mínojský palác Festos, trosky paláce Agia Triada nebo pozůstatky města Gortys, které bylo za dob Římanů hlavním městem Kréty.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!