Kréta

Bájný ostrov, který byl milován řeckými bohy, si zamilujete i vy pro jeho dlouhé písčité pláže…Vše o Krétě

Kréta

4 dny již od
9 690 Kč
Zobrazit 6 724 zájezdů

Dovolená na Krétě - vše co potřebujete vědět

Moře, pláže s Modrou vlajkou, antické památky, stopy minojské kultury, skvělé jídlo, divoké soutěsky v horách, sídlo bohů, zátoka hippies... to je opravdu pestrá dovolená. Kréta pro vás tohle všechno má. K tomu srdečné a pohostinné obyvatele. Půjčte si skútr nebo auto a střídejte dny u moře s dobrodružným poznáváním.

Kréta

Bájný ostrov, který se těšil přízni řeckých bohů, si zamilujete pro dlouhé písčité pláže, romantické zálivy a malebná horská údolí. Rozkošné rybářské vesničky s bílými domky a kostelíky navozují odpočinkovou atmosféru. Podle starořeckých mýtů je Kréta považována za místo zrození Dia, vládce olympských bohů.

Severní Kréta

Východní část oblasti je vyhlášená rozmanitostí přírody, krásnými plážemi i řadou letovisek. V okolí Heraklionu najdete aquaparky, bary a noční kluby. Turistická oblast se pak od Malie mění na zemědělsky obdělávanou krajinu s půvabnými vesničkami. V neposlední řadě je zde Mirabelský záliv s nádhernou lagunou Elounda. Pro západní část jsou typická přímořská městečka a krásné hory.

Jižní Kréta

Tuto oblast představují malebné zálivy ve tvaru půlměsíce, dominantní pohoří, široké i malé pláže s průzračně čistým mořem, mnoho přírodních zajímavostí i jedinečné historické památky. Nachází se zde nejjižněji položené město celé Evropy – Ierapetra. Můžete navštívit i druhý největší minojský palác Festos, trosky paláce Agia Triada nebo pozůstatky města Gortys, které bylo za dob Římanů hlavním městem Kréty.

Pobytová taxa

V Řecku je zavedena povinná pobytová taxa, která platí pro všechny přílety od 1. 1. 2018. Pobytová taxa je splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Její výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení. Přibližná výše této pobytové taxy je v 5* hotelu cca 4 EUR/pokoj/noc, ve 4* hotelu cca 3 EUR/pokoj/noc, ve 3* hotelu a méně cca 1,5 EUR/pokoj/noc. Upozorňujeme, že výše pobytové taxy může být během sezóny změněna. Případné změny naleznete na www.mzv.cz.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!