Korfu

Korfu, ostrov nazývaný „zelenou perlou Jónského moře“.Vše o Korfu

Korfu

8 dní již od
13 590 Kč
Zobrazit 978 zájezdů
Odlet
Počet dní
Název hotelu
Stravování
Země
Destinace
Možné místo odletu Konečná cena od
1.6.2018
8 dní
Hotel Gelina Village Resort & Spa
AI
Řecko
Korfu
Praha 27 190 Kč FM
1.6.2018
8 dní
Hotel Summertime
AI
Řecko
Korfu
Praha 16 390 Kč FM
1.6.2018
8 dní
Hotel Belvedere
AI
Řecko
Korfu
Praha 15 790 Kč FM
1.6.2018
8 dní
Hotel Sandy Beach
AI
Řecko
Korfu
Praha 21 990 Kč FM
1.6.2018
8 dní
Hotel Memento Kassiopi Resort
AI
Řecko
Korfu
Praha 21 290 Kč FM
1.6.2018
8 dní
Hotel Delfinia
PP
Řecko
Korfu
Praha 18 190 Kč FM
1.6.2018
8 dní
Hotel Ionian Park
AI
Řecko
Korfu
Praha 15 090 Kč FM

Dovolená na Korfu - vše co potřebujete vědět

Ostrov Korfu, nazývaný též zelenou perlou Jonského moře, leží jen kousek od západního pobřeží Řecka. Díký skvělému řeckému jídlu, krásným slunečným plážím, průzračné azurové vodě a skvělým možnostem pro potápění se Vaše dovolená v Řecku stane nezapomenutelnou.

Korfu mapaKorfu

Nádherné pláže omývané Jónským mořem, všudypřítomné cikády, nekonečné háje plné olivovníků, úžasná vůně bohaté flóry, vynikající řecké speciality, sladký likér kum kuat, přátelští obyvatelé a neuvěřitelné západy slunce – to vše a ještě mnohem více nabízí ostrov Korfu nazývaný „zelenou perlou Jónského moře“.

Podle legendy se na Korfu zastavil také Jáson s Argonauty při své pouti za zlatým rounem. Homér místo popsal ve své Odyssee jako ostrov Fajáků, který byl poslední zastávkou Odyssea na jeho cestě z Trojské války domů. Pod nadvládu Římanů se ostrov dostal v roce 229 př. n. l., následovalo období Byzantské říše a v 15. století se Korfu dostalo pod nadvládu Benátské republiky, jejíž dlouhé období je patrné zejména v architektuře hlavního města. Později se ostrov pokusili neúspěšně dobýt Turci. Benátčané byli vystřídáni Francouzi, brzy po nich přišli Britové a na ostrově setrvali až do roku 1864, kdy se Korfu stalo součástí Řecké republiky.

Korfu leží v severní části Jónského moře a je druhým největším ze skupiny Jónských ostrovů, hned za Kefalonií. Zabírá plochu 613,6 km², na délku má 60 km, šířka je mezi 4 a 30 km. Na ostrově žije cca 107 879 obyvatel. Hlavním hospodářským odvětvím je cestovní ruch a dále pěstování oliv (počet stromů se odhaduje na 3,5–5,5 milionů). Obyvatelé se rovněž zabývají rybolovem a vinařstvím. Nejen díky olivovníkovým hájům, ale také cypřišům, eukalyptům, vinné révě, piniím a více než 40 druhům orchidejí je ostrov stále zelený. Pobřeží měří více než 200 km a svou oblíbenou pláž si najde každý. Zastoupení zde mají menší oblázkové zátoky s bělostně se třpytícími kameny, široké pláže, kde se boříte do hlubokého zlatavého písku a zároveň si můžete vychutnat pohled na útesy spadající prudce do moře i na velké pískovcové balvany v severní části ostrova. Na východě je moře klidnější, na západě je v některých místech více vln. Na Korfu žil také spisovatel Gerald Durrell, který napsal o svém pobytu zde několik knih, např. O mé rodině a jiné zvířeně, Ptáci, zvířata a moji příbuzní. V městečku Kalami stále stojí vila, kde žil jeho bratr Lawrence. Na vrcholku nejvyšší hory Pantokrator (906 m) v severní části ostrova se nachází jeden z mnoha ostrovních klášterů. Původní stavba byla vybudována v roce 1347, přestavba započala v roce 1689.

KorfuKERKYRA – HLAVNÍ MĚSTO OSTROVA

 

Hlavní město je významným centrem veškerého dění. Vychutnejte si zde šálek lahodného frappé, obrovský zmrzlinový pohár, nebo si objednejte tzv. pikilia, talíř různých typických předkrmů. Relaxujte při pozorování některého z místních týmů hrajícího kriket na travnaté ploše, která tvoří velkou část tohoto místa. O Listonu se také říká, že když tam budete sedět dostatečně dlouho, každý, koho na světě znáte, tam přijde. Je to místo, kde vidíte a necháte se vidět. Doporučujeme navštívit také kostel svatého Spiridona, který je patronem ostrova. Zkuste se někdy postavit na náměstí nebo rušnou ulici a zavolat „Spiro“, jistě se otočí alespoň třetina přítomných místních mužů. Dvě benátské pevnosti – Stará a Nová – nabízejí úchvatné výhledy na město a moře a připomínají benátskou nadvládu na ostrově. Za návštěvu rovněž stojí místní tržiště, které se nachází v bezprostřední blízkosti Nové pevnosti a autobusového nádraží. Poloostrov Kanoni s ostrůvkem Pontikonisi alias Myší ostrov (ne že by tam žilo tolik těchto hlodavců, ale při pohledu z výšky tvarem připomíná myší hlavu) je typickým obrázkem reprezentujícím nejen hlavní město, ale celý ostrov Korfu. K Pontikonisi se také váže legenda, dle níž je ostrov vlastně zkamenělou Odysseovou lodí, kterou v kámen proměnil Poseidon poté, co se Odysseus vracel do rodné Ithaky a byl takto bohem moře zdržen. Nicméně za zkamenělou loď tohoto hrdiny je považováno ještě několik dalších útvarů v okolí Korfu.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!