Korfu

Korfu, ostrov nazývaný „zelenou perlou Jónského moře“.Vše o Korfu

Korfu

4 dny již od
8 790 Kč
Zobrazit 1 469 zájezdů

Dovolená na Korfu - vše co potřebujete vědět

Ostrov Korfu, nazývaný též zelenou perlou Jonského moře, leží jen kousek od západního pobřeží Řecka. Díký skvělému řeckému jídlu, krásným slunečným plážím, průzračné azurové vodě a skvělým možnostem pro potápění se Vaše dovolená v Řecku stane nezapomenutelnou.

Korfu

Nádherné pláže omývané Jónským mořem, všudypřítomné cikády, nekonečné háje olivovníků, úžasná vůně bohaté flóry, vynikající řecké speciality, sladký likér kum kuat, přátelští obyvatelé a neuvěřitelné západy slunce – to vše a ještě mnohem víc nabízí ostrov Korfu nazývaný „zelenou perlou Jónského moře“.

Je druhým největším z Jónských ostrovů, hned za Kefalonií. Důležitým hospodářským odvětvím je pěstování oliv (počet stromů se odhaduje na 5 milionů), obyvatelé se zabývají rovněž rybolovem a vinařstvím. Díky olivovníkům, cypřišům, eukalyptům, vinné révě, piniím a více než 40 druhům orchidejí je ostrov stále zelený.

Pobřeží měří přes 200 km. Zastoupení zde mají menší oblázkové zátoky s bělostně se třpytícími kameny, široké pláže, kde se boříte do hlubokého zlatavého písku, a zároveň si můžete vychutnat pohled na útesy spadající prudce do moře i na velké pískovcové balvany v severní části ostrova. Na východě je moře klidnější, na západě je v některých místech více vln.

Na Korfu žil také spisovatel Gerald Durrell, který napsal o svém pobytu zde několik knih, např. O mé rodině a jiné zvířeně. V městečku Kalami dodnes stojí vila, kde žil jeho bratr Lawrence. Na vrcholku nejvyšší hory Pantokrator (906 m) v severní části ostrova se nachází historický klášter.

KERKYRA – HLAVNÍ MĚSTO OSTROVA

Vychutnejte si zde šálek lahodného frappé, obrovský zmrzlinový pohár nebo si objednejte tzv. pikilii, talíř plný různých typických předkrmů. Relaxujte v Listonu při pozorování některého z týmů hrajícího kriket. Doporučujeme navštívit kostel sv. Spiridona, patrona ostrova. Dvě benátské pevnosti – Stará a Nová – připomínají dobu benátské nadvlády. Poloostrov Kanoni s ostrůvkem Pontikonisi (Myší ostrov) je typickým obrázkem reprezentujícím nejen hlavní město, ale celý ostrov Korfu.

Pobytová taxa

V Řecku je zavedena povinná pobytová taxa, která platí pro všechny přílety od 1. 1. 2018. Pobytová taxa je splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Její výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení. Přibližná výše této pobytové taxy je v 5* hotelu cca 4 EUR/pokoj/noc, ve 4* hotelu cca 3 EUR/pokoj/noc, ve 3* hotelu a méně cca 1,5 EUR/pokoj/noc. Upozorňujeme, že výše pobytové taxy může být během sezóny změněna. Případné změny naleznete na www.mzv.cz.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!