Novinka
Mauricius

Mauricius ve vás bezesporu vyvolává představu o vysněné luxusní dovolené.Vše o Mauriciu

Mauricius

13 dní již od
54 290 Kč
Zobrazit 1 zájezd
Odlet
Počet dní
Název hotelu
Stravování
Země
Destinace
Možné místo odletu Konečná cena od
Čt 13.4.2017
13 dní
Hotel Le Surcouf Hotel & Spa
AI
Mauricius
Mauricius
Praha 54 290 Kč

Dovolená v Mauriciu - vše co potřebujete vědět

Za klenot Indického oceánu je považován úžasně zelený ostrov Mauricius, který se nalézá východně od Madagaskaru. Kombinace překrásných pláží, průzračného moře, tropické přírody, špičkových hotelových komplexů a vynikající místní kuchyně vás zcela okouzlí. Téměř celý ostrov je obklopen korálovým útesem, takže jsou pláže chráněny před velkými vlnami. Velkou výhodou je celoroční sezóna, období dešťů zde není nikterak výrazné a teplota moře ani v "nejchladnějších" měsících, tedy v létě, neklesne pod 23 stupňů.

Mauricius je ideální destinace pro celoroční dovolenou – teplota vzduchu se stále pohybuje mezi 25 a 30 °C. Teplota moře neklesá pod 23 °C. Místní léto je od listopadu do dubna. Zima je tady od května do října – denní teploty se pohybují okolo 25 °C. Období dešťů není moc výrazné. Srážky nelze předvídat a většinou trvají jen pár okamžiků, poté se obloha vyjasní a můžete si opět užívat prosluněný den na pláži.

CALODYNE

Menší romantické letovisko v severní části ostrova je jako stvořené pro pohodovou dovolenou. Krásná písčitá pláž, spousta zeleně, klidné prostředí, stylové ubytování a skvělé služby vám zajistí dokonalý odpočinek.

 

 

MONT CHOISY

Pokud se chcete procházet po nejdelší a nejkrásnější pláži na Mauriciu, vydejte se do Mont Choisy. Letovisko nabízí nepřeberné množství aktivit – od výletů po laguně v lodích s proskleným dnem přes parasailing, vodní lyžování, rybaření na otevřeném moři až po potápění.

GRAND BAIE

Nejbohatším nočním životem a také několika nejlepšími ostrovními restauracemi se pyšní letovisko Grand Baie. V jeho centru najdete rovněž nákupní centra a supermarket. Záliv s písčitou pláží je ideálním místem k vodním sportům všeho druhu. Potápěčskou lokalitou číslo jedna je Whale Rock neboli Velrybí skála. V přístavu si můžete prohlédnout kotvící rybářské loďky i luxusní jachty. K vidění je v Grand Baie i několik hinduistických chrámů, mešit a kostelů.

TROU D´EAU DOUCE

Trou d´Eau Douce je překrásné letovisko s písčitými plážemi, které se rozprostírá na východní straně ostrova. V okolí se nalézají dvě nejlepší golfová hřiště na Mauriciu.

BELLE MARE

Letovisko Belle Mare je chloubou východního pobřeží. Najdete zde jedny z nejkrásnějších pláží celého ostrova, jsou tvořeny jemným bílým pískem. Belle Mare je vhodné pro milovníky aktivní dovolené i pro lidi, kteří vyhledávají klid a chtějí si odpočinout od každodenních starostí. Lákadlem je 18jamkové golfové hřiště pro začátečníky i zkušené hráče.

FLIC EN FLAC

K tomuto rychle se rozvíjejícímu letovisku patří i nádherné písčité pláže a četné korálové útesy. Lokalita přitahuje především turisty, kteří nevyhledávají pestrý noční život a bujará letoviska. Nedaleko se nalézají Tamarinské vodopády a ptačí park Casela se 140 druhy ptáků.

 

 

BEL OMBRE

Na jihozápadě se rozkládá novější letovisko Bel Ombre se spíše luxusnějšími hotely. Obklopuje ho palmový háj, tropická zahrada a průzračně čisté vody oceánu. Nachází se zde 18jamkové hřiště Golf du Chateau.

TROU AUX BICHES

V této vesničce naleznete kromě krásné a velmi oblíbené hlavní pláže ještě řadu dalších, které nejsou tolik frekventované, a proto si na nich můžete užívat pohodu a romantické západy slunce. Velkou atrakcí letoviska je obří akvárium u hlavní cesty Route Royale.

 

 

BALACLAVA

Na severu se rozkládá překrásný záliv Baie de L´Arsenal. Jeho součástí je i Balaclava, považovaná za jedno z nejhezčích míst na ostrově. I přes poměrně dobře rozvinutý turistický ruch si Balaclava zachovala původní ráz.

LE MORNE

Letovisku Le Morne dominuje cca 556 metrů vysoká čedičová hora Le Morne Brabant, která se stala výrazným symbolem celého Mauricia. Tak jako každé letovisko, i Le Morne disponuje širokou nabídkou vodních sportů. K dispozici je také golfové hřiště Paradise.

POSTE LAFAYETTE

Poste Lafayette je klidné místo, které ocení převážně jedinci vyhledávající odpočinek. Nádherná písčitá pláž s přilehlou lagunou má pozvolný vstup do moře a je vhodná i pro děti a neplavce.

TAMARIN

Pobřeží podél tohoto klidného letoviska je jedním z mála míst bez korálových útesů. Právě proto se tato lokalita stala mekkou surfařů.

POINTE AUX CANNONIERS

Toto velmi klidné letovisko se pyšní jednou z nejkrásnějších pláží na ostrově. Kdo touží po zábavě, tak jistě zavítá do nedalekého městečka Grand Baie, kde se nachází řada restaurací, kaváren a obchůdků.

BAIN BOEUF

V nejsevernější částí ostrova se nachází letovisko Bain Boeuf. Z písčité pláže je úžasný výhled na lagunu a ostrov s majestátní skálou Coin de Mire. Vyzkoušet můžete řadu vodních sportů včetně potápění v moři plném fascinujícího života.

POINTE AUX PIMENTS

Letovisko nabízí nejen nádhernou přírodu, ale také pestré možnosti vyžití. Městečko se nachází mezi hlavním městem Port Louis a letoviskem Grande Baie. Místo je vhodné pro potápění, šnorchlování a vodní sporty.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!