Hurghada

Tyrkysové vody Rudého moře lemované kilometry prosluněných pláží...Vše o Hurghadě

Dovolená v Hurghadě - vše co potřebujete vědět

Hurghada je největší turistické centrum v Egyptě. Bývalé rybářské městečko oplývá dlouhými písčitými plážemi, korálovými útesy (s ponorkou pro ty, kdo se nepotápějí) a je výchozím místem pro výlety do Luxoru nebo Káhiry. Hurghada nabízí i typické arabské tržiště a čajovny. V hotelech najdete klasické sportovní vyžití. Čeká vás ideální dovolená.

Hurghada mapaHurghada

Tyrkysové vody Rudého moře lemované kilometry prosluněných pláží a moderní hotely s rozlehlými zahradami jakoby kontrastují s čilým životem ve městě, provoněným kouřem z vodních dýmek a arabskou kávou. Při návštěvě slavných staroegyptských památek se tají dech a čas se zde na okamžik zastaví, aby si každý návštěvník vychutnal ony tajemné a magické chvíle. Poznejte s námi toto oblíbené letovisko, které je rájem turistů z celého světa. Zažijte s námi tento pestrobarevný svět.

Hurghada, původně malá rybářská vesnička, dnes typický a vyhledávaný prázdninový ráj, pokrývá plochu více než 15 km podél pobřeží Rudého moře a díky celoročně slunečnému počasí láká ke své návštěvě tisíce turistů. Na milovníky odpočinku čekají komfortní hotely s kvalitním servisem a bohatou nabídkou relaxačních možností. Pro ty, co dávají přednost aktivní dovolené, jsou připraveny rozličné vodní sporty včetně potápění a windsufingu nebo možnost dobrodružného výletu do pouště na velbloudech i terénních čtyřkolkách. Hurghada leží ve velmi příhodné vzdálenosti od většiny slavných staroegyptských památek, a proto je vhodným výchozím
místem pro absolvování některého z výletů do Luxoru, Karnaku, Káhiry a Gízy. Největším lákadlem tohoto letoviska je průzračné moře s bohatým podmořským světem.  Nejen potápěčům, ale i méně zdatným se nabízí možnost pozorování podmořských krás. Ty je možné objevovat i v rámci široké nabídky lodních výletů. Nejznámějším je z tohoto pohledu ostrov Giftun a přilehlé korálové útesy. Pozorování pestrobarevných rybek a jiných rozmanitých mořských živočichů bývá pro mnohé nezapomenutelným zážitkem.

Pobřeží oblasti Hurghada, tzv. Hurghadské riviéry, je dlouhé téměř 90 km. Mimo města Hurghada sem spadá ještě na severu položená El Gouna, oblast Makadi, zátoky Soma Bay a nakonec Safaga. Jedním z největších lákadel tohoto letoviska jsou tyrkysové vody Rudého moře, které nabízí pozorování krás podmořského světa. Ten můžete objevovat i v rámci široké nabídky lodních výletů. Kromě potápěčů si zde přijdou na své i milovníci surfování, jelikož jim tato oblast nabízí velmi dobré podmínky.

 

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!