Španělsko

Španělsko je místem, kde se můžete věnovat nejrůznějším aktivitám, od vodních sportů,přes golf, tenis, až po nákupy starožitností.Vše o Španělsku

6 dní již od
12 690 Kč-21 %
2.6.2018
Hotel Torre Azul And Spa

Mallorca

Hotel Torre Azul And Spa

Se snídaní
6 dní již od
12 790 Kč-20 %
2.6.2018
Hotel Pinero Tal

Mallorca

Hotel Pinero Tal

Polopenze
28 %

Krásné písčité pláže a romantické zátoky!

6 dní již od
12 190 Kč-20 %
2.6.2018
BQ Amfora Beach

Mallorca

BQ Amfora Beach

Se snídaní
6 dní již od
14 690 Kč-20 %
2.6.2018
Aparthotel Sunna Park

Mallorca

Aparthotel Sunna Park

Polopenze
6 dní již od
14 790 Kč-20 %
2.6.2018
Hotel BQ Can Picafort

Mallorca

Hotel BQ Can Picafort

Polopenze
6 dní již od
14 290 Kč-21 %
30.7.2018
Hotel Riutort

Mallorca

Hotel Riutort

Polopenze

Dovolená ve Španělsku - vše co potřebujete vědět

Španělsko je země mnoha krás, bohaté historie, ohnivého temperamentu, flamenca a skvělého vína. Dovolená na jihu Evropy vás nadchne: nabízí se vodní sporty, jízda na koních, golf, tenis, výlety za památkami nebo nákupy starožitností či krajek. Poleťte s námi na populární ostrov Mallorca.

Španělsko mapaŠpanělsko

Španělsko je místem, kde se můžete věnovat nejrůznějším aktivitám – od vodních sportů, jako je windsurfing, potápění, vodní lyžování a plavba ve člunech, přes jízdu na koních, golf, tenis až po nákupy starožitností, umělých perel, keramiky, krajek, skla a kůže. Nemůžete zapomenout také na zábavu a kulturní aktivity, jako jsou býčí zápasy, karneval, Flamenco festival či různé koncerty a vystoupení.

 

Španělsko, které je svou rozlohou čtvrtou největší zemí Evropy, se rozkládá na větší části Pyrenejského poloostrova, který leží na jihozápadním výběžku Evropy. Ke Španělsku patří dvě města na severoafrickém pobřeží – Ceuta a Melilla, Baleárské ostrovy ležící na východě a Kanárské ostrovy, které se nacházejí v blízkosti afrického pobřeží, více než tisíc kilometrů na jih od Španělska. Jih země tvoří jakýsi most mezi Evropou a Afrikou. Na severu ji od ostatní Evropy oddělují Pyreneje (440 km) a do Afriky přes Gibraltarský průliv je vzdálena jen čtrnáct kilometrů. Španělsko je omýváno: na východě a jihu Středozemním mořem, Biskajským zálivem na severu a na západě Atlantským oceánem. Španělsko vznikalo působením nejrůznějších civilizací, které se na jeho území potkávaly, střetávaly, tolerovaly, ale také nenáviděly a zanechaly zde stopy po své přítomnosti.

ŠpanělskoCharakteristickým znakem Španělska je velká rozmanitost krajiny. Ve Španělsku najdete pouště, polopouště, pahorkatiny, hory, skalnatá pobřeží, roviny, stepní a sopečné oblasti, mokřiny a údolí s bujnou vegetací, což vytváří nádhernou scenérii plnou barev a kontrastů. S rozmanitostí krajiny je spojeno také klima. Ve vnitrozemí panuje podnebí kontinentální s velkými teplotními rozdíly mezi dnem a nocí i v průběhu roku, východní a jižní pobřeží má klima středomořské, kde se letní teploty pohybují mezi 23–35 °C, v lednu a únoru mezi 10–15 °C. Toto tzv. suché Španělsko s malým množstvím srážek kontrastuje se severními přímořskými oblastmi, kde prší často, i když v létě přece jen o něco méně.

ŘEČ

Jazyky jsou ve Španělsku, stejně tak jako lidé, v mnohačetném zastoupení. Od doby generála Franka, kdy byla jediným úředním jazykem kastilština (ta se označuje normálně jako španělština), se situace změnila a dnes jsou jako úřední jazyky povoleny v určitých oblastech i galicijština, katalánština a baskičtina, takže se používají i v médiích a tisku. Dále se ve Španělsku setkáme s mnoha nářečími. Některá z nich se považují už za samostatný jazyk.

měna

Ve Španělsku se platí eury. 1 euro (EUR ) = 100 centů. Na ostrovech přijímají všechny známé cestovní šeky ve všech hlavních měnách a můžete si je vyměnit stejně jako jinou měnu na eura.

Časový rozdíl

ŠpanělskoNa pevnině a na Baleárských ostrovech platí středoevropský čas, na Kanárských ostrovech je pak o hodinu méně. I tady je zaveden letní čas. Jakožto jižní národ mají Španělé odlišné rozvržení času než Středoevropané. Pokud si se španělskými přáteli sjednáte schůzku v poledne, nebude to ve 12.00, ale kolem 14.00. Je proto lepší si přesnou hodinu setkání ověřit. V rozmezí od 14.00 do 16.30 bývají zavřeny obchody i muzea, protože důsledně dodržují polední klid (siesta). Divadelní představení a koncerty začínají většinou kolem 22. hodiny. Diskotéky a noční podniky se začínají plnit až kolem jedné hodiny, nejlepší atmosféra však bývá mezi třetí a pátou hodinou ranní.

Elektrické napětí

Elektrické napětí je dle evropské normy 220 V. Výjimkou mohou být některé starší hotely, které mají stále ještě 125 V. Někde vás může překvapit i jiný typ zásuvek, ale v každém obchodě s domácími potřebami lze zakoupit adaptér (adaptador), který tento problém vyřeší.

Cestovní pas a vízumŠpanělsko

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu mimo území ČR. Občanský průkaz slouží jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele. Pokud tedy rodič cestuje pouze s občanským průkazem, pak je nutné, aby dítě mělo vždy vlastní cestovní pas, a to i v případě, že dítě je zapsáno v občanském průkazu rodiče. Pokud nejste občany ČR, informujte se na Velvyslanectví Španělska v Praze o podmínkách vstupu a pobytu.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY

 

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží, nicméně určitou výjimkou z tohoto volného režimu je zboží, které podléhá spotřební dani. Bez dodatečných poplatků je možné převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. Pro obecné množstevní vymezení osobní spotřeby byly stanoveny tyto limity: 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin (tj. tvrdého alkoholu), 20 l produktů se středním obsahem alkoholu (aperitivů), 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

 • Velvyslanectví ČR ve Španělsku

  Avda. Pío XII, 22–24
  28016 Madrid
  +34 913 531 880
  +34 913 531 885
 • Velvyslanectví Španělska v ČR

  Badeniho 401/4
  170 00 Praha 7
  +420 233 097 211
  +420 233 341 770

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!