Sharm el Sheikh

Rudé moře se svými korálovými útesy patří mezi jedny z nejznámějších a nejkrásnějších lokalit…Vše o Sharm el Sheikhu

Sharm el Sheikh

8 dní již od
8 090 Kč
Zobrazit 4 312 zájezdů

Dovolená v Sharm el Sheikhu - vše co potřebujete vědět

Původně malé rybářské městečko na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova bylo v minulosti obydleno beduíny, kteří v absolutním poklidu využívali bohatství místního moře. Nyní se zde nachází oblíbená turistická oblast, jejíž hlavní devizou je fascinující podmořský svět. V dostupné vzdálenosti se nalézá řada dalších atraktivních letovisek.

Sharm El Sheikh

Původně malé rybářské městečko na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova bylo v minulosti obydleno beduíny, kteří v absolutním poklidu využívali bohatství místního moře. V posledních desetiletích se však tvář Sharm El Sheikhu změnila. Nynější oblíbená destinace se dělí na dvě části, konkrétně na staré město s tržištěm a přístavem na jihu a na luxusní turistické středisko Naama Bay situované cca 7 km směrem na sever. Právě u nádherné pláže ve stejnojmenné zátoce vyrostly velkolepé a moderní hotelové komplexy s přátelskou atmosférou.

Nejzajímavější a nejvíce fascinující na této oblasti je podmořský svět. Teplota vody je ideální po celý rok, což umožňuje nejen koupání, ale i šnorchlování a potápění v každém ročním období. Ponořit se do lákavě modrých vod, bezstarostně zkoumat pestrobarevné rybky a tisíce dalších obyvatel vzácných korálů můžete hned u hotelových pláží. Mnohé hotely mají přímý přístup k okraji korálového útesu a umožňují tak i velmi průměrným plavcům poznat bezprostředně, alespoň s brýlemi a šnorchlem, nepřeberné bohatství zdejších hlubin.

V dostupné vzdálenosti od letiště v Sharm El Sheikhu se nalézá řada dalších atraktivních přímořských letovisek, která vám jednotlivě představíme o pár řádků níže. Nyní se pojďme dozvědět několik zajímavostí o poloostrově, v jehož jižní části se námi nabízené hotelové komplexy nacházejí. Sinajský poloostrov je pomyslným mostem mezi Afrikou a Asií. Severní pobřeží omývá Středozemní moře, jižní pro změnu Rudé moře, které díky korálovým útesům patří mezi nejkrásnější lokality pro šnorchlování a potápění. Směrem na východ končí území Egypta hranicí s Izraelem, ta se na jihu ztrácí ve vodách Arabského zálivu. Na západní straně je poloostrov zcela oddělen od Afriky Suezským průplavem.

Vzhledem k tomu, že převážná část Sinaje je pokryta pouští, je pro něj typické subtropické podnebí. Horké a prosluněné dny střídají příjemně chladivé večery a noci plné hvězd. Pobřežní oblasti jsou světem diametrálně odlišným od pustého vnitrozemí. Území se pyšní nejen načervenalými horskými masivy, spadajícími z výšky až 2 000 m n. m. do hlubin Rudého moře, a pouštními oázami beduínů, ale hlavně úchvatnými potápěčskými lokalitami, jimž vévodí národní park Ras Mohamed a ostrov Tiran.

 

 

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!