Rhodos

Ostrov Rhodos je čtvrtým největším ostrovem v Řecku a zároveň i největším ostrovem souostroví…Vše o Rhodosu

Dovolená na Rhodosu - vše co potřebujete vědět

Východní pobřeží je vhodné pro odpočinek a koupání v moři, západní část ostrova Rhodos milují surfaři. Přidejte k tomu všudypřítomné antické památky, vyhlášené řecké jídlo a pohostinnost, přírodní zajímavosti (nevynechejte Údolí motýlů), potápěčské lokality a je to nádherná dovolená. Rhodos vám ukáže, jak pestré je Řecko.

Rhodos mapaRhodos

Romantická a tajemná zákoutí sluncem prozářeného kraje budete zbožňovat pro záplavu vůní a barev. Často je též překládán jako „růžový“, ale výstižnější je výraz „ibiškový“. Bájný ostrov mnoha tváří vás uchvátí průzračným Středozemním a Egejským mořem, překrásnými plážemi i svými poutavými legendami.

Vítejte v „kraji Slunce“, který vás přivítá s otevřenou náručí a kde prožijete svoji nezapomenutelnou a ničím nerušenou dovolenou plnou opravdových zážitků. Vítejte na ostrově Rhodos!

Rhodos je čtvrtým největším ostrovem v Řecku a zároveň i největším ostrovem souostroví Dodekanésos. Původ názvu Rhodos se odvozuje od řeckého slova rhodon, což znamená růže, ale spíše než samotné růže najdeme na ostrově ibišky. Je omýván Egejským a Středozemním mořem a tvoří jakýsi pomyslný most mezi východem a západem, mezi evropskou kulturou a Orientem. Je považován za nejpůsobivější ostrov Řecka pro svou nádhernou, sluncem prozářenou krajinu. Pyšní se horami, lesními porosty, vinnou révou, olivovými háji, ale uvnitř si stále zachovává svůj nedotčený divoký ráz. Najdete zde 29 druhů rostlin, které jinde nerostou. Léto je tu velmi dlouhé, některé statistiky uvádějí až 340 slunečných dnů v roce.

RhodosLegendy o vzniku ostrova Rhodos praví, že bůh Helios (bůh Slunce) přiměl boha Dia, aby mu za to, že nemohl být při dělení světa přítomen (protože právě dával světu svoji Sluneční záři), daroval ostrov, který se vynoří z moře. Zeus mu toto přání za jeho dobrou službu světu přislíbil. V tu chvíli se z moře vynořil nádherný ostrov, který Helios zalil svým jasem a tímto z něj udělal „kraj Slunce“, jak je Rhodos nazýván dodnes. Tento ostrov pak pojmenoval po své manželce Rhodě. Jedinečným lákadlem Rhodosu jsou jeho kulturní pamětihodnosti. Podobu ostrova určují antické stavby, památky vybudované za éry rytířského řádu johanitů i za osmanské nadvlády. Na pobřeží se vypínají četné křižácké hrady, v horách stojí byzantské chrámy a kláštery, které propůjčují ostrovu nezapomenutelný ráz. Ten se stal díky své poloze důležitým střediskem námořního obchodu a centrem pro budování obchodních kolonií. Zároveň se však stal i terčem mnoha útočných výprav a nájezdů. V helénistickém období odolával obléhání Makedonci a na památku tohoto vítězství obyvatelé vybudovali Rhodský kolos. Dnes již neexistující, 32 metrů vysoká bronzová socha byla ve své době jedinečným dílem a je považována za jeden ze starověkých divů světa. Ostrov má mnoho tváří a každý z vás zde jistě nalezne to, co hledá.

Rhodos – hlavní město ostrova

Živé přístavní město patří mezi nejkrásnější místa ostrova. Jeho dominantou jsou středověké hradby s několika branami, které jsou dlouhé asi 4 km, a staré město s impozantní budovou paláce Velmistrů. Malebné uličky staré části města lákají turisty k prohlídce obchůdků nebo k příjemnému posezení v tavernách. Za návštěvu stojí především známá Rytířská ulice, Turecká čtvrť a přístav Mandraki. Sami se přesvědčíte, že stará část města patří právem ke světovému kulturnímu dědictví organizace UNESCO.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!