Rhodos

Ostrov Rhodos je čtvrtým největším ostrovem v Řecku a zároveň i největším ostrovem souostroví…Vše o Rhodosu

Dovolená na Rhodosu - vše co potřebujete vědět

Východní pobřeží je vhodné pro odpočinek a koupání v moři, západní část ostrova Rhodos milují surfaři. Přidejte k tomu všudypřítomné antické památky, vyhlášené řecké jídlo a pohostinnost, přírodní zajímavosti (nevynechejte Údolí motýlů), potápěčské lokality a je to nádherná dovolená. Rhodos vám ukáže, jak pestré je Řecko.

Rhodos

Bájný ostrov mnoha tváří vás uchvátí průzračným mořem, překrásnými plážemi i poutavými legendami. Romantická a tajemná zákoutí sluncem prozářeného kraje budete zbožňovat pro záplavu vůní a barev.

Rhodos je čtvrtým největším ostrovem v Řecku a zároveň i největším ostrovem souostroví Dodekanésos. Název je odvozen od řeckého slova rhodon, což znamená růže, ale spíše než samotné růže tu najdeme ibišky. Ostrov je omýván Egejským a Středozemním mořem a tvoří pomyslný most mezi východem a západem, mezi evropskou kulturou a Orientem.

Rhodos je pro svou nádhernou, prosluněnou krajinu považován za nejpůsobivější ostrov Řecka. Pyšní se horami, lesními porosty, vinnou révou i olivovými háji, stále si zachovává svůj nedotčený divoký ráz. Najdete zde 29 druhů rostlin, které jinde nerostou. Léto je tu velmi dlouhé, některé statistiky uvádějí až 340 slunečných dnů v roce.

Legendy o vzniku ostrova praví, že Helios, bůh Slunce, přiměl boha Dia, aby mu za to, že nemohl být přítomen při dělení světa (protože právě dával světu svoji sluneční záři), daroval ostrov. Ten se náhle vynořil z moře a Helios ho zalil svým jasem a udělal z něj „kraj Slunce“, jak je ostrovu přezdíváno dodnes. Vzápětí ho pojmenoval po své manželce Rhodě.

Jedinečným lákadlem Rhodosu jsou jeho pamětihodnosti. Podobu ostrova určují antické stavby, památky vybudované za éry rytířského řádu johanitů i za osmanské nadvlády. Na pobřeží se vypínají četné křižácké hrady, v horách stojí byzantské chrámy a kláštery. V helénistickém období ostrov odolával obléhání Makedonci a na památku tohoto vítězství obyvatelé vybudovali Rhodský kolos. Dnes již neexistující, 32 metrů vysoká bronzová socha byla ve své době jedinečným dílem a je považována za jeden ze starověkých divů světa.

Pobytová taxa

V Řecku je zavedena povinná pobytová taxa, která platí pro všechny přílety od 1. 1. 2018. Pobytová taxa je splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Její výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení. Přibližná výše této pobytové taxy je v 5* hotelu cca 4 EUR/pokoj/noc, ve 4* hotelu cca 3 EUR/pokoj/noc, ve 3* hotelu a méně cca 1,5 EUR/pokoj/noc. Upozorňujeme, že výše pobytové taxy může být během sezóny změněna. Případné změny naleznete na www.mzv.cz.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!