Zanzibar

Luxusní hotelové komplexy s vynikajícím servisem a bělostné pláže, nad kterými se sklánějí…Vše o Zanzibaru

Zanzibar

11 dní již od
31 990 Kč
Zobrazit 735 zájezdů

Dovolená v Zanzibaru - vše co potřebujete vědět

Díky krátké vzdálenosti od rovníku panuje na Zanzibaru, ostrovu vzdáleném cca 40 km od africké pevniny, tropické podnebí. Teploty se během celého roku pohybují kolem 30 °C. Těšit se můžete na krásné písčité pláže, dokonalý servis, panenskou přírodu a prohřátý oceán, v němž se lze skvěle potápět i šnorchlovat.

Zcela právem je Zanzibar považován za jedno z nejkrásnějších afrických míst. Naleznete zde všechno, co ke své vytoužené dovolené potřebujete. Milovníky odpočinku potěší kvalita pláží, prohřátý Indický oceán s perfektními podmínkami pro potápění a šnorchlování a také špičkový servis místních hotelových komplexů. Spatříte i proslulé plantáže s kořením, zejména hřebíčkem a skořicí.

Ti, kteří vyhledávají spíše aktivní dovolenou, budou nadšeni při výpravách do vnitrozemí ostrova – zejména pak do tropických pralesů. Nezapomenutelným zážitkem je rovněž výlet přes moře, do některého z národních parků v Tanzanii.

Díky krátké vzdálenosti od rovníku panuje na Zanzibaru tropické podnebí. Teploty se během celého roku pohybují okolo 30 °C. Oceán je příjemně prohřátý a jeho teplota zpravidla neklesne pod 25 °C. Hlavní sezóna panuje v období od října do května.

 

 

NUNGWI

Nenápadná rybářská vesnice na severním cípu Zanzibaru se během poměrně krátké doby změnila v nejpopulárnější letovisko ostrova. Atmosféra je tu přátelská a na nádherné písčité pláži lze pozorovat stavitele plachetnic a rybáře spravující svoje sítě. Místní nabízejí také celou řadu aktivit – od šnorchlování (především výlety ke korálovému ostrůvku Mnemba), potápění, surfování, zapůjčení vodního kajaku až po vodní lyžování. Nedaleko se nachází akvárium Mnarani, kde můžete vidět desítky ohrožených želv, konkrétně karet pravých a obrovských.

KIWENGWA

Jedno z větších, avšak klidných letovisek leží na severovýchodě ostrova. Z jedné strany ho omývají vody Indického oceánu, z té druhé se do vnitrozemí táhne les Kiwengwa Pongwe. Na pohádkových písčitých plážích najdete volné místo zcela bez problémů.

KENDWA

Letovisko na severu ostrova je vzdálené přibližně hodinu jízdy od letiště. Nachází se zde luxusní hotely i široká písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře. Jedná se o jedinou oblast severního pobřeží, kde odliv nekomplikuje koupání.

PONGWE

PongweJednu z nejkrásnějších pláží naleznete v příjemném letovisku Pongwe situovaném na východním pobřeží ostrova Zanzibar. Mezinárodní letiště je vzdáleno cca 36 kilometrů.

 

 

 

STONE TOWN

Historické jádro hlavního města Zanzibar City leží na západním pobřeží a je součástí Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dalo by se označit za velké orientální bludiště plné úzkých, zakroucených uliček, v nichž se můžete toulat celé hodiny. Neodmyslitelnou zastávkou je místo bývalého trhu s otroky. Dnes je zde postavena malá katedrála, vedle níž stojí zvláštní pomník s kamenným sousoším otroků svázaných řetězy. Příznivci legendární skupiny Queen se jistě rádi zastaví v malém baru u přístavu. Jmenuje se Mercury House a je skromnou památkou na zpěváka Freddieho Mercuryho, který se v tomto městě narodil v roce 1946.

PINGWE

Rodiny s dětmi, zamilované páry, senioři i aktivní sportovci si přijdou na své v jednom z nejkouzelnějších zanzibarských letovisek, jež se nalézá na východním pobřeží, konkrétně na poloostrově Michamvi, který z jedné strany omývá Indický oceán a z druhé vody zálivu Chwaka. Jedinečnost Pingwe spočívá v laguně, která ho obkličuje ze tří stran, v nádherných plážích a v hotelových komplexech citlivě vsazených do zdejší tropické přírody. Až 40 metrů široká písčitá pláž je dlouhá několik kilometrů a zajistí vám dostatek pohody a soukromí. Lze zde provozovat potápění, surfování či jízdu na vodních lyžích. Můžete se vydat i na plavbu tradiční loďkou dhow.

MANGAPWANI

Na severozápadním pobřeží, zhruba 25 km na sever od hlavního města, se nalézá klidnější a odlehlejší letovisko Mangapwani. Kromě pláže, která je částečně písčitá a místy pokrytá tmavým lávovým kamenem, zde naleznete četné jeskyně, některé z nich v minulosti sloužily k věznění otroků z Ugandy, Konga a Mosambiku. Místní atrakcí je The Coral Cavern, velká korálová jeskyně, jež se nalézá dva kilometry jižně od města.

PWANI MCHANGANI

Skvělým místem pro potápění, šnorchlování a další vodní aktivity v moři plném korálů a krásných ryb je letovisko Pwani Mchangani, jež se rozprostírá na východním pobřeží. Krásné a přehledné pláže s bílým pískem a pozvolným vstupem do moře nadchnou snad každého. V okolí se nachází překrásná příroda.

KIZIMKAZI

Rybářská vesnice na jihozápadním pobřeží ostrova Zanzibar byla do 17. století jeho hlavním městem. Nedaleko leží zříceniny nejstarší mešity ve východní Africe – Shirazi Dimbani z roku 1107. Na pobřeží lze pozorovat delfíny z lodiček dhow, anebo si s nimi můžete zaplavat.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!