Maledivy

Maledivy, ráj na zemi v Indickém oceánu. Splňte si své sny a užijte si dny plné relaxu a pohody na bělostných plážích.Vše o Maledivách

Dovolená v Maledivách - vše co potřebujete vědět

Maledivy leží na jihozápad od Indie a patří do jižní Asie. Souostroví se rozkládá kolem rovníku v Indickém oceánu a tvoří jej více než tisíc ostrovů. Každý ostrov obklopují korálové útesy a mělké laguny, které tvoří celé souostroví. Uprostřed atolu se na dlouhém pásmu mělčin rozkládají ostrovy a ostrůvky různých velikostí a tvarů, na nichž jsou vybudovány hotelové komplexy. Zpravidla bývá jeden hotelový rezort na jeden ostrůvek.

Maledivy - nádech Luxusu

Maledivy, ráj na zemi v Indickém oceánu. Splňte si své sny a užijte si dny plné relaxu a pohody na bělostných plážích. Atmosféru plnou exotiky dokreslují palmy lemující tyto krásné ostrovy a azurově modré moře. Pod hladinou můžete obdivovat korálové útesy, kde žijí nejrůznější druhy pestrobarevných ryb, a vychutnat si pravé podmořské dobrodružství.

ŘEČ

Úřední řečí na Maledivách je tzv. divehi neboli divéhština. Druhým úředním jazykem je angličtina, kterou se bez problémů všude domluvíte. V rezortech se dorozumíte také dalšími světovými jazyky.

KUCHYNĚ

V hotelích se setkáme s mezinárodní kuchyní. V tradiční maledivské kuchyni převládají prvky indické kuchyně, jež je charakteristická pikantní a kořeněnou chutí. Mezi základní pokrmy patří ryba na mnoho způsobů. Jako příloha se servíruje chléb nebo rýže. Tradičním pokrmem jsou roshi, tenké placky, které se přikusují k hlavním chodům. Nejoblíbenějším jídlem je mashuni, kousky nasekaného tuňáka s cibulí, kokosem a chilli papričkami. Typický nápoj raa je získáván z kmene kokosové palmy.

MĚNA

Místní měnou je maledivská rupie (MVR, popř. Rf), která se dělí na 100 lárí. Za 1 USD obdržíte cca 12,75 MVR a za 1 EUR cca 17,18 MVR. Na celém souostroví lze platit americkými dolary nebo kartou. Americká měna je na Maledivách zvýhodňována, a to zejména v bankách, kde dostanete maledivské rupie pouze za americké dolary. Směnárny někdy přijímají i jiné světové měny, ale nebývá to pravidlem, doporučujeme proto mít s sebou hotovost v USD. Dovoz a vývoz cizí měny do země není nijak limitován. V hotelových komplexech je zvykem platit účet na konci pobytu platební kartou (masáže, potápění atd.).

ELEKTRICKÉ NAPĚTÍ

Elektrické napětí je 220 – 240 V, 50Hz. Zásuvky jsou tříkolíkové a bývají shodné s evropskými. Adaptér často bývá k zapůjčení na hotelové recepci.

CESTOVNÍ PAS, VíZUM a očkování

Před vstupem do země není třeba vyřizovat vízum. Vízum je uděleno při vstupu do země bez poplatku na dobu 30 dnů všem návštěvníkům, kteří budou mít:

 • platný cestovní pas (min. 6 měsíců od data vstupu)
 • letenku/jízdenku, díky níž budou moci opustit zemi
 • dostatek finančních prostředků na uhrazení nákladů při pobytu v zemi (150 USD/den) nebo potvrzení rezervace z hotelu či rezortu, kde turista hodlá pobývat.


Mezinárodní očkovací průkaz s prokázaným očkováním proti žluté zimnici je požadován při příletu na letišti od pasažérů, kteří v posledních šesti dnech pobývali v oblastech infikovaných touto chorobou.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY

Povoluje se pouze dovoz věcí osobní potřeby. Dovoz jakéhokoli alkoholického nápoje je zakázán. Dále je zakázáno dovážet na Maledivy výrobky z vepřového masa, pornografické a erotické videokazety a časopisy. Velmi přísně je posuzován dovoz sebemenšího množství drog, za něž hrozí dlouholeté tresty.

ODLETOVÁ DAŇ

Je zavedena odletová daň ve výši 25 USD. Platí se na letišti v Male – v hotovosti či kartou. Nevztahuje se pouze na nezletilé. Některé letecké společnosti ji zahrnují do nákladů již při koupi letenky.

PLÁŽE, SLUNEČNÍKY A LEHÁTKA

Pláže na maledivském souostroví patří k nejkrásnějším na světě. Každý ostrov má nádhernou pláž s jemným bílým pískem, průzračně čistým mořem a pobřežím lemovaným palmami. Většina ostrovů je obklopena korálovými útesy, což z místa dělá vynikající lokalitu pro milovníky potápění a šnorchlování. Je zvykem, že každý bungalov a pokoj má svá soukromá lehátka. Některé typy pokojů mají i slunečníky.

 

Kompletní a aktuální informace o režimech vstupu, zastupitelských úřadech a zdravotních dokladech (např. povinné očkování) naleznete na www.mzv.cz.

 • Embassy of the Czech Republic

  ČR nemá zastoupení na Maledivách, je konzulárně pokryta českou ambasádou v Novém Dillí (Indie)
  50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, New Delhi 110 021
  +91 112 415 5200; nouzová linka +91 991 099 9460
  +91 112 415 5270
 • Embassy of Maldives

  Zastoupení Malediv pro ČR vykonává:
  Embassy of Maldives
  22 Nottingham Place, London W1U 5NJ
  United Kingdom
  +44 207 224 2135

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!