Maledivy

Maledivy, ráj na zemi v Indickém oceánu. Splňte si své sny a užijte si dny plné relaxu a pohody na bělostných plážích.Vše o Maledivách

Maledivy

8 dní již od
36 390 Kč
Odlet
Počet dní
Název hotelu
Stravování
Země
Destinace
Možné místo odletu Konečná cena od
Čt 30.11.2017
9 dní
Hotel Fun Island Resort & Spa
PLP
Maledivy
Maledivy
Praha 42 290 Kč FM
Čt 30.11.2017
9 dní
Hotel Thulhagiri Island Resort & Spa
PP
Maledivy
Maledivy
Praha 53 690 Kč FM
Čt 30.11.2017
9 dní
Hotel Safari Island Resort & Spa
PP
Maledivy
Maledivy
Praha 63 990 Kč FM
Čt 30.11.2017
9 dní
Hotel Angaga Island Resort & Spa
PP
Maledivy
Maledivy
Praha 65 290 Kč FM
Čt 30.11.2017
9 dní
Hotel Sun Island Resort & Spa
PP
Maledivy
Maledivy
Praha 46 990 Kč FM

Dovolená v Maledivách - vše co potřebujete vědět

Maledivy leží na jihozápad od Indie a patří do jižní Asie. Souostroví se rozkládá kolem rovníku v Indickém oceánu a tvoří jej více než tisíc ostrovů. Každý ostrov obklopují korálové útesy a mělké laguny, které tvoří celé souostroví. Uprostřed atolu se na dlouhém pásmu mělčin rozkládají ostrovy a ostrůvky různých velikostí a tvarů, na nichž jsou vybudovány hotelové komplexy. Zpravidla bývá jeden hotelový rezort na jeden ostrůvek.

Maledivy

Maledivy, ráj na zemi v Indickém oceánu. Splňte si své sny a užijte si dny plné relaxu a pohody na bělostných plážích. Atmosféru plnou exotiky dokreslují palmy lemující tyto krásné ostrovy a azurově modré moře. Pod mořskou hladinou můžete obdivovat korálové útesy, kde žijí nejrůznější druhy pestrobarevných ryb, a vychutnat si pravé podmořské dobrodružství.

 

ŘEČ

Úřední řečí na Maledivách je tzv. divehi neboli divéhština. Druhým úředním jazykem je angličtina, kterou se bez problémů všude domluvíte. V rezortech se dorozumíte také dalšími světovými jazyky.

KUCHYNĚ

V hotelových rezortech se setkáme s mezinárodní kuchyní. V tradiční maledivské kuchyni převládají prvky indické kuchyně, jež je charakteristická pikantní a kořeněnou chutí. Mezi základní maledivské pokrmy a hlavní chody patří ryba připravená na mnoho způsobů. Jako příloha se servíruje chléb nebo rýže. Tradiční maledivským pokrmem jsou roshi, tenké placky, které se přikusují téměř ke všem hlavním chodům. Nejoblíbenějším jídlem místních je bezesporu mashuni, kousky nasekaného tuňáka s cibulí, kokosem a chilli papričkami. Čím to vše můžete zapít? Typický maledivský nápoj se jmenuje raa a jde o velmi sladkou tekutinu, která je získána z kmene kokosové palmy. 

MĚNA

Místní měnou je maledivská rupie (MVR, popř. Rf), která se dělí na 100 lárí. Za 1 USD obdržíte cca 12,75 MVR a za 1 EUR cca 17,18 MVR. Na celém maledivském souostroví lze bez problémů platit americkými dolary nebo platební kartou. Americká měna je na Maledivách zvýhodňována, a to zejména v bankách, kde dostanete maledivské rupie pouze za americké dolary. Směnárny někdy přijímají i jiné světové měny, ale nebývá to pravidlem, doporučujeme proto mít s sebou hotovost v USD. Dovoz a vývoz cizí měny do země není nijak limitován. V hotelových komplexech je zvykem platit účet na konci pobytu platební kartou (masáže, potápění atd.)

ELEKTRICKÉ NAPĚTÍ

Elektrické napětí je 220 – 240 V, 50Hz. Zásuvky jsou tříkolíkové a bývají shodné s evropskými. Adaptér často bývá k zapůjčení na hotelové recepci.

CESTOVNÍ PAS, VíZUM a očkování

Před vstupem do země není třeba vyřizovat vízum. Vízum je uděleno při vstupu do země bez poplatku na dobu 30 dnů všem návštěvníkům, kteří budou mít:

·         platný cestovní pas (min. 6 měsíců od data vstupu)
·         letenku/jízdenku, díky níž budou moci opustit zemi
·         dostatek finančních prostředků na uhrazení nákladů při pobytu v zemi (150 USD/den) nebo potvrzení rezervace z hotelu či rezortu, kde turista hodlá pobývat.

Mezinárodní očkovací průkaz s prokázaným očkováním proti žluté zimnici je požadován při příletu na letišti od pasažérů, kteří v posledních šesti dnech pobývali v oblastech infikovaných žlutou zimnicí.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY

Povoluje se pouze dovoz věcí osobní potřeby. Dovoz jakéhokoli alkoholického nápoje je zakázán. Dále je zakázáno dovážet na Maledivy výrobky z vepřového masa, pornografické a erotické videokazety a časopisy. Velmi přísně je posuzován dovoz sebemenšího množství drog, za něž hrozí dlouholeté tresty.

PLÁŽE, SLUNEČNÍKY A LEHÁTKA

MaledivyPláže na maledivském souostroví patří k nejkrásnějším na světě. Každý ostrov má nádhernou pláž s jemným bílým pískem, průzračně čistým mořem a pobřežím lemovaným palmami. Většina ostrovů je obklopena korálovými útesy, což z místa dělá vynikající lokalitu také pro milovníky potápění a šnorchlování. Je zvykem, že každý bungalov a pokoj má zpravidla svá soukromá lehátka. Některé typy pokojů mají i vlastní slunečníky. Obojí je k dispozici zdarma.

Kompletní a aktuální informace o režimech vstupu, zastupitelských úřadech a zdravotních dokladech (např. povinné očkování) naleznete na www.mzv.cz.

 • Embassy of the Czech Republic

  ČR nemá zastoupení na Maledivách, je konzulárně pokryta českou ambasádou v Novém Dillí (Indie)
  50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, New Delhi 110 021
  +91 112 415 5200; nouzová linka +91 991 099 9460
  +91 112 415 5270
 • Embassy of Maldives

  22 Nottingham Place, London W1U 5NJ
  United Kingdom
  +44 722 421 49

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!