Spojené arabské emiráty

Užijte si báječné celoroční koupání v Perském zálivu, nebo také lyžování či bruslení v supermoderním nákupním centru.Vše o Spojených arabských emirátech

Spojené arabské emiráty

4 dny již od
12 490 Kč
7 dní již od
22 890 Kč-22 %
25.5.2018
Hotel Yas Island Rotana

Abu Dhabi

Hotel Yas Island Rotana

Se snídaní
4 dny již od
25 790 Kč-20 %
25.5.2018
Sheraton Abu Dhabi Hotel & Resort

Abu Dhabi

Sheraton Abu Dhabi Hotel & Resort

Se snídaní
4 dny již od
25 390 Kč
25.5.2018
Hilton Garden Inn

Ras Al Khaimah

Hilton Garden Inn

Polopenze
7 dní již od
23 390 Kč-22 %
25.5.2018
Khalidiya Palace Rayhaan By Rotana

Abu Dhabi

Khalidiya Palace Rayhaan By Rotana

Se snídaní
7 dní již od
22 590 Kč-22 %
25.5.2018
Hotel Lou´lou´a Beach Resort

Dubaj

Hotel Lou´lou´a Beach Resort

Se snídaní
4 dny již od
25 690 Kč-20 %
25.5.2018
Hotel Intercontinental Abu Dhabi

Abu Dhabi

Hotel Intercontinental Abu Dhabi

Se snídaní
22 %

Maximální dávka luxusu

5 dní již od
23 990 Kč
21.7.2018
Hotel Nassima Royal Hotel Dubai

Dubaj

Hotel Nassima Royal Hotel Dubai

Se snídaní
8 dní již od
22 990 Kč-34 %
1.7.2018
Hotel Ramada Hotel & Suites Ajman

Ajman

Hotel Ramada Hotel & Suites Ajman

Se snídaní
35 %

Komfortní let s Emirates

Dovolená ve Spojených arabských emirátech - vše co potřebujete vědět

Spojené arabské emiráty (SAE) patří k nejbohatším a nejmodernějším státům světa. Spatříte zde nejkrásnější a nejluxusnější stavby, průzračné moře, pláže s jemným pískem i tradiční arabskou kulturu. Poleťte s námi do Dubaje, avšak vybrat si můžete z vícero emirátů. Čeká vás pohádková dovolená, na niž budete dlouho vzpomínat.

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Spojené arabské emirátySAE patří k nejbohatším a nejmodernějším státům světa – zejména díky obrovským zásobám ropy, tzv. „černého zlata“. V této zemi plné kontrastů vás na jedné straně ohromí přepychové a luxusní stavby, výškové budovy a nejmodernější hotely na světě. Na druhé straně vás okouzlí tradiční kolorit arabských zemí. Emiráty jsou také nazývány nákupním rájem. V SAE se za víkend považuje čtvrtek a pátek, proto je dobré počítat s tím, že v tyto dny bude všude znatelně více lidí – zejména pak v obchodních centrech. SAE byly založeny v roce 1971 a rozkládají se v jihovýchodní části Arabského poloostrova. SAE jsou federací 7 emirátů: Abu Dhabi, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm Al Quwain, Ras Al Khaimah a Fujairah.

ŘEČ

Úředním jazykem je arabština. Běžně se používá angličtina, a to nejen v obchodních stycích, ale rovněž při komunikaci mezi rozdílnými etnickými komunitami.

KUCHYNĚ

Místní kuchyně nabízí množství pokrmů. Ti, kteří mají rádi maso, mohou ochutnat různě upravené jehněčí, kuřecí, hovězí a samozřejmě také ryby. Nepostradatelnou součástí pokrmů je rovněž množství zeleniny. Z ovoce jsou velmi oblíbené datle, fíky, granátová jablka a citrusy. Mezi nejznámější pokrmy patří hummus, tabouleh a baklava. Nápoje se zde pijí zejména teplé. Co se alkoholu týká – SAE je muslimskou zemí, tudíž mají obyvatelé zákaz alkoholu. Turisté si ale mohou alkohol pořídit v hotelových restauracích a barech – je však třeba počítat s vyššími cenami.

MÓDA

Většina obyvatel nosí tradiční arabské oděvy. Tradiční ženský oděv zahaluje celou postavu a nazývá se abája. Přes hlavu se nosí černý šátek, hidžáb. Některé ženy, hlavně starší, si zakrývají tvář speciální maskou – burkou. Muži se oblékají do volných a dlouhých košilí, zejména bílé barvy. Hlava bývá zakryta kusem bílé látky. Turistkám doporučujeme přizpůsobit styl oblékání místní kultuře – mimo hotelové komplexy upřednostnit elegantní a ležérní styl. V areálech hotelů se lze samozřejmě pohybovat jako kdekoliv jinde na světě.

CESTOVNÍ PAS, VÍZUM A OČKOVÁNÍ

Pro vstup do SAE je vyžadován cestovní doklad s minimální zbývající platností 6 měsíců. Pro občany ČR není vyžadováno vstupní vízum.

Pro vstup do SAE není nutné žádné očkování, pouze pokud přijíždíte z infikovaných oblastí (např. žlutá zimnice v Africe). Na doporučená očkování se informujte u svého praktického lékaře nebo v očkovacím centru.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY

Osobní věci podléhají celní kontrole. Zakázán je dovoz výrobků z vepřového masa, pornografických či erotických materiálů (týká se videozáznamů, knih a časopisů) a materiálů, které by mohly být považovány za pomůcky pro šíření jiného než muslimského náboženství. Bezcelně je možno dovézt do emirátu Abu Dhabi cigarety v hodnotě do 2 000 AED/400 ks, doutníky v hodnotě do 3 000 AED, 2 kg tabáku, 4 l alkoholu/24 plechovek piva (pouze nemuslimové a pouze letecky) a dary, vč. parfémů, v hodnotě do 3 000 AED. V případě vstupu do země prostřednictvím letiště v Dubaji lze bezcelně dovézt 400 ks cigaret nebo 50 ks doutníků nebo 500 g tabáku, 4 l alkoholu či 2x24 plechovek piva a dary v hodnotě do 3 000 AED. Dovoz alkoholu je zcela zakázán do emirátu Sharjah. Striktně je zakázán dovoz narkotik. Zakázán je dovoz či průjezd přes SAE (včetně tranzitu na letišti) se zbraní, střelivem (včetně prázdné munice), pomůckami pro tělesnou ochranu typu neprůstřelných vest a dalšími pomůckami jako čistící souprava ke zbrani, opasek s pouzdrem na zbraň, pouta a další vojenský či policejní materiál. Do SAE je zakázán dovoz některých léků, které jsou v ČR běžně dostupné. Doporučujeme proto před cestou nahlédnout do aktuálního seznamu zakázaných léků a opatřit si včas v ČR povolenou alternativu zakázaného léku či požadovanou lékařskou dokumentaci pro jeho dovoz (úředně ověřenou kopii předpisu, potvrzení Ministerstva zdravotnictví ČR, že uživatel léku jej má v držení legálně a pouze pro osobní potřebu). V případě dovozu či vývozu finanční hotovosti přesahující hodnotu 10 000 EUR je na hraničních přechodech SAE zákonná povinnost deklarovat tuto skutečnost při pasové, bezpečnostní a celní kontrole, a to písemnou formou i ústním oznámením předem a bez vyzvání.

PLÁŽE, SLUNEČNÍKY, LEHÁTKA

Moře je ve všech oblastech velice čisté a pláže jsou pokryty jemným, bílým pískem. Na veřejných plážích se místní ženy koupou zahalené, turistky mohou bez problémů nosit plavky. Opalování se a koupání bez vrchního dílu plavek je však zcela nevhodné. Veřejné pláže mají vždy jeden nebo dva dny v týdnu vyhrazeny pouze pro ženy a děti. Tyto dny jsou nazývány „Ladies days“. Doporučujeme si předem ověřit, který den v týdnu je na konkrétní veřejné pláži Ladies day. Lehátka a slunečníky na hotelových plážích bývají zpravidla zdarma. Na veřejných plážích lehátka ani slunečníky nebývají – případně jsou za mírný poplatek. Vstup na veřejné pláže bývá často zpoplatněn (cca 10 AED).

RAMADÁN

Během ramadánu se od turistů vyžaduje, aby mimo hotelový komplex nejedli, nekouřili a nepili během dne, nosili oblečení zahalující ramena, hruď a kolena. V restauracích hotelů je většinou možno dostat jídlo během dne, ale alkohol až po západu slunce.

POBYTOVÁ TAXA

V emirátech Dubaj, Ras Al Khaimah a Abu Dhabi je vybírána povinná pobytová taxa. Výše taxy se liší dle kategorie hotelu a typu pokoje a je splatná v destinaci na hotelové recepci. Výše pobytové taxy v 5* hotelu je v rozmezí 15–40 AED/pokoj/noc, ve 4* hotelu 15–30 AED/pokoj/noc, ve 3* hotelu 10–30 AED/pokoj/noc.

 

Kompletní a aktuální informace o režimech vstupu, zastupitelských úřadech a zdravotních dokladech (např. povinné očkování) naleznete na www.mzv.cz.

 • Velvyslanectví SAE v ČR

  Velvyslanectví Spojených arabských emirátů v ČR
  Sibiřské nám. 730/1, 160 00 Praha 6 – Bubeneč
  +420 221 517 777
 • Velvyslanectví ČR v Abu Dhabi

  Marina Village, Villa A09, Breakwater Area
  Abu Dhabi, P.O.Box 27009
  +9712 678 2800
  +9712 679 5716

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!