Srí Lanka

Volně žijící sloni, čajové plantáže, deštné pralesy a perfektní písčité pláže – dokonalý…Vše o Srí Lance

Srí Lanka

10 dní již od
25 890 Kč
Zobrazit 5 350 zájezdů

Dovolená na Srí Lance - vše co potřebujete vědět

Čajové plantáže, hluboké pralesy, zlatavé pláže a panenská příroda činí z této čarokrásné asijské země perfektní místo pro dovolenou! Okouzlí vás rozmanitá krajina i místní kultura. Nasajte kouzlo starobylých historických památek a zapomenutých chrámů v džungli. Užijte si projížďku na slonovi a relaxujte v hotelech se špičkovým servisem.

Srí Lanka

Je ostrovní stát v jihovýchodní Asii, nedaleko Indie. Každá část ostrova je typická něčím jiným, například jižní je rušnější, ale zato velmi romantická. Západní části dominuje živé město Colombo. Ve východní části naleznete klidnější a tradičnější atmosféru, jsou zde i překrásné chrámy. Ve vnitrozemí se nad čajovými plantážemi zvedá mlhový opar a postupně tak odkrývá veškeré krásy ostrova – divoké řeky, horské svahy, národní parky i posvátná místa v džungli. Na každém kroku je patrné, že život místních obyvatel je silně ovlivněn hinduismem a buddhismem. Téměř všude jsou k vidění sochy Buddhy a další znaky tohoto náboženství. Nepřehlédnutelná je například 30 m vysoká pozlacená socha Buddhy v Dambulle.

Celoroční teplota vzduchu i vody se pohybuje okolo 29 °C. Počasí je ovlivněno monzuny, jež s sebou přinášejí období deště. V každé části ostrova panuje období dešťů v jinou roční dobu. Díky tomuto atypickému znaku lze tvrdit, že Srí Lanka je ideální místem pro návštěvu kdykoliv během roku – jen je třeba si vybrat správnou lokalitu.

KOTTE – HLAVNÍ MĚSTO

Hlavní město, celým názvem Šrí Džajavardanapura Kotte, je sídlem vlády a leží v předměstské oblasti, východně od Colomba. Dominantou města je komplex parlamentních budov a památník na počest obětí občanské války.

COLOMBO

Bývalé hlavní město je největším a turisticky nejvýznamnějším městem ostrova. Naleznete zde uličky plné obchodů, kaváren, restaurací, ale i historické atraktivity. Za zmínku stojí návštěva čtvrti Pettah, kde se nachází tržiště, rušné bazary, hinduistické chrámy a holandský kostel. Odpočinout si můžete ve Viharamahadevi, největším a nejstarším parku v Colombu. Ve městě je i několik muzeí, galerií a zoo.

WADDUWA

Menší letovisko s krásnými písčitými plážemi leží na jihozápadním pobřeží, v místě, kde začíná pás nejznámějších rekreačních středisek této oblasti. Dříve se jednalo o významné centrum obchodu s kořením, nyní se zde pěstují kokosové palmy.

KALUTARA

Klidné město na jihozápadním pobřeží je známé proutěnými výrobky. V rušných uličkách najdete plno obchůdků, trhů a romantických restaurací. Zlatavé pláže jsou lemovány palmami. Významnou památkou je buddhistická svatyně Gangatilaka Vihara, na jejímž stropě je vymalován celý Buddhův příběh.

BENTOTA

Přímořské letovisko leží v ústí stejnojmenné řeky na jihozápadě Srí Lanky. Návštěvníci zde najdou krásné pláže vhodné k vodním sportům, pouliční trh, malé restaurace i divadlo pod širým nebem. Dále se nabízí možnost pozorování okolní fauny a pořádání výletů po řece Bentota, oddělené od moře jen úzkým výběžkem země.

INDURUWA

Malé letovisko leží na jihozápadě, nedaleko Bentoty. Malebné pobřeží lemují dlouhé písčité pláže. Odpočívat lze i u řeky Bentota, která poskytuje ideální podmínky pro plachtění, windsurfing a vodní lyžování. Největší atrakcí je želví líheň. Pod mořskou hladinou se nachází obrovské bohatství nádherných korálů a exotických ryb, spatříte i lodní vraky.

BERUWALA

Příjemné letovisko leží v jedné z hlavních turistických oblastí, začíná zde cca 130 km dlouhý pás písčitých pláží. V městečku s výrazným arabským charakterem můžete zavítat na ajurvédskou kliniku a do sanatoria Barberyn Reef, kde lze prodělat kompletní detoxikaci těla, založenou na tradiční asijské léčbě bylinkami (údajně se tak lze zbavit i jinak neléčitelných zdravotních problémů).

AHUNGALLA

Pohodové letovisko se nachází ve velmi klidném prostředí na jihozápadním pobřeží. Pyšní se dlouhou a širokou písčitou pláží, která je skvělým místem pro relaxaci i pro vodní a plážové sporty. Milovníci potápění ocení pestrobarevný podmořský život na korálových útesech lemujících pobřeží.

HIKKADUWA

Hikkaduwa na jihozápadním pobřeží je největším letoviskem na ostrově. Najdete zde obchody se suvenýry a oblečením, bary, kavárny i restaurace, v nichž lze ochutnat všemožné plody moře. I když se jedná o rušné město plné zábavy, je zároveň vynikajícím místem pro relaxaci. Díky korálovému útesu s nejlepší možností šnorchlování a potápění v širokém okolí je zdejší pláž jednou z nejpopulárnějších na Srí Lance.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!