Egypt

Dovolená v Egyptě láká na potápění v Rudém moři, starověké památky a teplo i v zimě.Vše o Egyptě

8 dní již od
11 990 Kč-23 %
1.11.2017
Hurghada

Hurghada

Pohodová dovolená u moře

5 177 zájezdů
9 dní již od
11 190 Kč-34 %
26.7.2017
Marsa Alam

Marsa Alam

Letní dovolená u moře

13 872 zájezdů
34 %

Letní dovolená u moře!

15 dní již od
15 490 Kč-14 %
31.7.2017
Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh

Podmořský svět

642 zájezdů
15 dní již od
25 390 Kč-14 %
31.7.2017
Sunrise Diamond Beach Resort

Sharm el Sheikh

Sunrise Diamond Beach Resort

Ultra all inclusive
15 %

Sharm el Sheikh - naše tipy:

11 dní již od
10 790 Kč-33 %
26.7.2017
Hurghada

Hurghada

Dovolená plná pohody

16 196 zájezdů
8 dní již od
13 590 Kč-21 %
1.11.2017
Marsa Alam

Marsa Alam

Pestrobarevný svět

2 615 zájezdů
34 %

U moře se s Blue Clubem nenudíte!

Blue Club

Dovolená v Egyptě - vše co potřebujete vědět

Dovolená v Egyptě láká na potápění v Rudém moři, starověké památky a teplo i v zimě. Zájezdy do Egypta, konkrétně do letovisek Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh, nabízejí odpočinek a zábavu pro všechny. V některých hotelech jsou u bazénu i tobogany a další aquaparkové atrakce – a to je pro děti teprve dovolená!

Egypt mapaEgypt

Egypt je zemí, ve které se snoubí dávná historie dob faraónů s moderní civilizací. Moře je průzračné, zářivě modré a místy temně azurové. Jeho barvy oživují tisíce druhů rybek, korálů, podmořské jeskyně a vraky lodí. Egypt neoplývá jen podmořskými krásami. Tato země učaruje každému návštěvníkovi nejen tajemstvím obklopenými pyramidami, ze kterých se tají dech, ale i bohatou historií. Egypt nabízí mnoho možností, jak strávit dovolenou. Výhodou této destinace je celoroční sezóna. Egypt je rájem pro každého, kdo si chce užít rozmanitou dovolenou se vším všudy! Koupání a potápění v Rudém moři, plavba po Nilu ke starověkým chrámům a hrobkám, pravé pouštní dobroudružství, jízda na velbloudech a čtyřkolkách a mnoho dalšího na vás čeká v této africko-asijské zemi!

Řeč

Úředním jazykem je arabština. Pracovníci ve státních institucích a podnikatelé mluví anglicky. Rovněž většina publikací ve státním sektoru je v arabsko-anglické mutaci. Okrajově se používá francouzština a němčina.

Měna

Měnou v Egyptě je egyptská libra (LE), ta se dělí na 100 piastrů (PT). 1 EUR = cca 8,7 LE, 1 USD = cca 7,8 LE, 1 LE = cca 3,10 Kč. Doporučujeme vzít si s sebou dostatek hotovosti v EUR nebo USD, jelikož na tržištích, výletních místech a lodích na Nilu se platí výhradně hotovostí. Kreditní karty akceptuje většina hotelů a obchodů. Institut povinné směny valut v EAR neexistuje. Nedoporučuje se směna peněz na černém trhu, vzhledem k možným postihům ze strany místních orgánů a také vzhledem k bezpečnostním rizikům. Finanční prostředky je lepší směňovat v bankách, směnárnách a mezinárodních hotelech. Do Egypta lze dovážet a vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v neomezeném množství, ale dovézt nebo vyvézt můžete maximálně 1000 LE. České koruny není možno v Egyptě směnit..

Časový rozdíl

V době zimního času +1 hod. V době letního času je čas stejný.

Oficiálním volným dnem v týdnu je pátek. Banky mají zavřeno v pátek a sobotu. Ministerstva a státní instituce jsou uzavřeny ve čtvrtek a v pátek, případně v pátek a v sobotu. Prodejní doba je převážně od 10.00 do 24.00 hodin, státní obchody ale mnohdy zavírají již kolem 21. hodiny, mezinárodní supermarkety jsou často otevřeny celých 24 hodin.

EgyptCestovní pas a vízum

Občané České republiky potřebují pro cestu do Egypta cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců po návratu z Egypta (další informace naleznete ZDE). Občané ČR mohou získat vízum za poplatek na mezinárodním letišti v Káhiře, příp. na dalších vstupních místech (letištích) do země. Turistické vízum je na letišti vlepeno do pasu, je platné pro jeden vstup a maximální délku pobytu jeden měsíc. O vízum mohou občané ČR také požádat na zastupitelském úřadě EAR v Praze, cena za vízum je v tomto případě vyšší než poplatek, který zaplatí turista po příletu na letišti. Vzhledem k možným změnám týkajících se vstupu a pobytu v Egyptě doporučujeme, abyste si před cestou ověřili, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Aktuální informace o vízech je možné získat na internetové adrese Ministerstva zahraniční EAR, www.mfa.gov.eg. Je zde také formulář žádosti o egyptské vízum. Pokud nejste občany ČR, informujte se na Velvyslanectví Egypta v Praze o podmínkách vstupu a pobytu.

Upozornění: Pokud občan ČR cestuje pouze do sinajských resortů Sharm El Sheikh, Nuwejba, Dahab či Taba, tak do 14 dní pobytu není zapotřebí víz. Pokud však chce cestovat z těchto resortů do Káhiry, resp. mimo Sinaj, musí si vízum zajistit.

EgyptCelní a devizové předpisy

Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti. Mnoho léků a podpůrných prostředků podléhá přísnému režimu kontroly, zejména pokud jde o jejich vývoz z Egypta. Turista přijíždějící do Egypta má právo na nákup zboží z bezcelních obchodů (Duty Free Shops) v určité kumulované výši (aktuální částka je k dispozici u egyptské celní služby při příletu/příjezdu) za kalendářní rok na letišti a vybraných místech v Káhiře a Alexandrii do 24 hodin po příletu. Egyptské úřady se snaží chránit přírodní bohatství Rudého moře. Je přísně zakázán vývoz mušlí nebo korálů atd., pod pokutou až několika set dolarů.

 • Velvyslanectví ČR v Egyptě

  4 Dokkí Street, 12511
  Giza, Cairo
  +20 2 3333 9700, operátor 2 3333 9701
  +20 2 3748 5892
 • Velvyslanectví Egyptské arabské republiky v ČR

  Pelléova 14
  160 00 Praha 6
  Bubeneč
  +420 224 311 506
  +420 224 311 157

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!