Mallorca

Mallorca vyniká nádhernými písčitými plážemi a romantickými zátokami.Vše o Mallorce

Mallorca

4 dny již od
10 490 Kč
Zobrazit 6 922 zájezdů
8 dní již od
14 090 Kč-35 %
31.5.2018
Hotel Club Palma Bay

Mallorca

Hotel Club Palma Bay

All inclusive
5 dní již od
12 590 Kč-26 %
7.6.2018
Hotel Las Arenas

Mallorca

Hotel Las Arenas

Polopenze
36 %

Krásné písčité pláže a romantické zátoky!

5 dní již od
12 490 Kč-26 %
21.6.2018
BQ Amfora Beach

Mallorca

BQ Amfora Beach

Se snídaní
8 dní již od
21 790 Kč-26 %
21.6.2018
Aparthotel Sunna Park

Mallorca

Aparthotel Sunna Park

Polopenze
5 dní již od
13 890 Kč-25 %
21.6.2018
Hotel BQ Can Picafort

Mallorca

Hotel BQ Can Picafort

Polopenze
5 dní již od
14 190 Kč-26 %
21.6.2018
Hotel BQ Belvedere

Mallorca

Hotel BQ Belvedere

All inclusive

Dovolená na Mallorce - vše co potřebujete vědět

Hledáte-li místo se zajímavou historií a fantastickou přírodou, kde můžete zažít pulsující španělský temperament i klid a neobvykle pohostinné lidi, pak je návštěva tohoto ostrova ta správná dovolená. Mallorca vás uchvátí sluncem a azurovým mořem. Zájezdy na Mallorcu jsou oblíbené také mezi cykloturisty a golfisty.

Mallorca

Není divu, že Mallorca patří mezi velice oblíbené a populární turistické destinace, vyniká totiž nádhernými písčitými plážemi a romantickými zátokami plnými tolik potřebné odpočinkové atmosféry. Piniové háje, pomerančovníky, palmy, cypřiše a mandloně s překrásnými bílými květy a typickou nasládlou vůní okouzlují všechny návštěvníky tohoto krásného ostrova plného historických památek a krásných míst. Spolu s mnoha vzácnými druhy ptactva a rostlin vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru proslulého ostrova Mallorca.

Mallorca, největší ostrov Španělska, se nachází na významné lodní trase mezi východním a západním Středomořím a je největším z ostrovů Baleárského souostroví. Mallorca sehrála již ve středověku významnou roli obchodního střediska. Až později, když se na počátku 16. století Španělé pustili do objevování Ameriky, se její význam postupně zmenšoval. Mallorca se uzavřela do sebe a stala se méně důležitým ostrovem, kde panoval silný hierarchický systém a tvrdě vládla katolická církev ruku v ruce s konzervativní venkovskou šlechtou usazenou ve velkých sídlech v úrodném vnitrozemí ostrova, nížině zvané Es Pla.

Od 60. let minulého století však vývoj ostrova zaznamenal neobyčejný zvrat, který způsobil prudký rozvoj cestovního ruchu. Zemědělství, jež bylo po staletí základem místní ekonomiky, ustoupilo do pozadí a doby, kdy Mallorca strádala chudobou, se staly minulostí.

Ostrov má opravdu co nabídnout. Jeho přírodní krásy jsou jedinečné a klima přívětivé, a tak není divu, že zde již od 19. století nacházejí nové domovy přistěhovalci z celé Evropy, habsburskou šlechtou počínaje a řadou výtvarných umělců, herců a spisovatelů včetně Roberta Gravese, Michaela Douglese či Rogera McGougha konče. Mallorca je nádherným místem, jež nabízí rozmanité krásy zahrnující rozeklaná pohoří a středověké kláštery na severním pobřeží i starobylá města centrální nížiny. Dnes je Mallorca spolu s dalšími ostrovy Baleárského souostroví (Ibiza, Formentera, Menorca) velice populární destinací.

Pobytová taxa 

Na Mallorce je zavedena povinná pobytová taxa, splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Její výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení (cca 0,55 – 2,2 EUR/osoba/den) a během sezóny může být změněna. Případné změny naleznete na www.mzv.cz.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!