Okruh Saharou

  
Načítá aktuální zájezdy v tomto hotelu
Sezona: LÉTO 2018

V CENĚ POZNÁVACÍHO OKRUHU JE:

  • Letenka tam i zpět
  • Transfer z/na letiště a v průběhu okruhu
  • Služby česky mluvícího delegáta
  • Vstupy do historických památek (kromě mešity Hassana II. v Casablance)
  • 7 nocí ve 4* hotelu s plnou penzí (nápoje nejsou zahrnuty v ceně zájezdu) nebo polopenzí (obědy, nápoje a marocká večeře s folklórní show nejsou zahrnuty v ceně)

Stravování

7 nocí ve 4* hotelu s plnou penzí (nápoje nejsou zahrnuty v ceně zájezdu) nebo polopenzí (obědy, nápoje a marocká večeře s folklórní show nejsou zahrnuty v ceně)

1. den: PŘÍLET

Přílet na letiště v Agadiru, transfer do hotelu, večeře a nocleh

2. den: AGADIR – ESSAOUIRA

Snídaně a odjezd do Essaouiry, cestou budete moci obdivovat okouzlující pobřeží a skaliska tyčící se nad Atlantským oceánem. Modrobílá Essaouira je jedním z nejaktraktivnějších marockých měst, v minulosti byla známá jako Mogador. Právě zde se natáčela spousta známých filmů a seriálů, např. Líbáš jako ďábel nebo světoznámá Hra o trůny. Následuje procházka městem, kde uvidíte rybářský přístav, Skala de Ville, židovskou čtvrt a čas bude i na volný čas v medině. Večeře a nocleh v Essaouiře.

3. den: ESSAOUIRA – MARRAKÉŠ

Snídaně a odjezd do červené perly jihu – krásného Marrakéše. Cesta vede okouzlující krajinou, kde mimo jiné můžete spatřit také kozy pasoucí se na arganových stromech. Je to naprostá rarita, kterou nikde jinde neuvidíte. Po příjezdu do Marrakéše navštívíte velkolepou mešitu Koutoubia a zahrady Menara. Prostor bude i na volný čas. Ve večerních hodinách návštěva světoznámého náměstí Jemaa el-Fna, kde propadnete kouzlu orientální atmosféry. Nadchnou vás hudebníci, ukázky tradičních řemesel, krotitelé hadů a cvičené opičky. Kdo zde neochutná vynikající pomerančový fresh džus, jako by zde ani nebyl. Nechybějí zde ani další místní gastronomické speciality, jako např. šneci. Večeře a nocleh v hotelu v Marrakéši.

4. den: MARRAKÉŠ – AIT BENHADDOU – OURZAZAT

Po snídani následuje jízda přes vnitrozemí, úrodnou krajinou a pohořím Vysoký Atlas. Obdivovat můžete malebná údolí, vesničky a překrásnou přírodu. Po příjezdu do Ait Benhaddou, kde byla točena spousta známých filmů, jako je např. Gladiátor, Lawrence z Arábie, Babel nebo seriál Hra o trůny. Vesnička je zařazena do světového dědictví UNESCO. Cesta pokračuje dál a před příjezdem do Ourzazate bude zastávka u Kasbah, pevnosti v Tiffoultoute. Večeře a nocleh v hotelu v Ourzazate.

5. den: OURZAZATE – ERFOUD

Snídaně a odjezd směr Erfoud. Cestou se rozhodně bude na co dívat! Pojedete přes malebné horské vesnice Boumalen, Dades, Tinejdad a Tineghir. Oběd poblíž Todry, jedné z nejkrásnějších soutěsek Maroka se stěnami vysokými cca 300 m, kde se natáčel film Mumie II. Cesta dále pokračuje přes tzv. Routes des Kasbah (Cesta tisíce kaseb), silnice lemovaná pevnostmi. Přijezd do Erfoudu, večeře a nocleh. Možnost fakultativního výletu do písečných dun u Merzougy (poplatek cca 25 EUR/osoba).

6. den: ERFOUD – ZAGORA

Snídaně a odjezd z hotelu. Cesta pokračuje podél rozmanitého údolí řeky Draa přes tradiční vesničky a města – Agdz, Risani. Právě zde si budete připadat jako na pravé Sahaře. Uvidíte zde okouzlující měsíční krajinu a dokonalou pouštní scenérii. Večeře a nocleh v hotelu.

7. den: ZAGORA – TAROUDANT

Snídaně, odjezd přes úžasnou krajinu a písečné duny do Taroudantu. Zastávka v berberské výrobně koberců, odkud pokračujete do Taliouine, kde se nachází krásná pevnost. Město je také známé tím, že se zde pěstuje šafrán. Následuje poslední zastávka okruhu – město Taroudant, tzv. „babička Marrakéše“. Město svou přezdívku získalo zejména díky nápadné podobě s Marrakéší. Vyrábí se zde šperky a koberce. Po příjezdu do Taroudantu bude prostor na odpočinek. Večeře a nocleh v hotelu.

8. den: TAROUDANT – LETIŠTĚ V AGADIRU

Snídaně a odjezd na letiště v Agadiru.

Poznámky

DŮLEŽITÉ INFORMACE: CK Blue Style si vyhrazuje právo na drobné odchylky od plánovaného programu okruhu. Upozorňujeme na skutečnost, že uvedené programy jsou orientační a harmonogram prohlídek může být aktuálně změněn.

Minimální počet osob pro uskutečnění je 10.

UPOZORNĚNÍ: V Maroku je vybírána povinná pobytová taxa ve výši 20 EUR/osoba/pobyt do 8 dní; 40 EUR/osoba/pobyt nad 8 dní, je splatná v hotovosti v místě pobytu.

Maximální obsazenost

Proč pravě sem

  • Přátelská atmosféra
  • Poznávací okruh

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!