Srí Lanka

Volně žijící sloni, čajové plantáže, deštné pralesy a perfektní písčité pláže – dokonalý dovolenkový ráj!Vše o Srí Lance

9 dní již od 28 690 

12 dní již od33 990 
-25 %
lm
Čt 21.03.2019

Srí Lanka

tripAdvisor

Hotel Tangerine Beach

Polopenze
9 dní již od28 990 
-38 %
lm
Po 25.02.2019

Srí Lanka

tripAdvisor

Hotel Royal Palms Beach

Se snídaní
12 dní již od35 290 
-25 %
lm
Čt 28.02.2019

Srí Lanka

tripAdvisor

Hotel Coco Royal Beach

Polopenze
12 dní již od32 890 
-25 %
lm
Čt 21.03.2019

Srí Lanka

tripAdvisor

Hotel Koggala Beach

Se snídaní
8 dní již od42 290 
-27 %
lm
Čt 07.03.2019

Srí Lanka

tripAdvisor

Hotel Heritance Ahungalla

Se snídaní
12 dní již od48 290 
-26 %
lm
Čt 21.03.2019

Srí Lanka

tripAdvisor

Hotel The Eden Resort & Spa

Polopenze

Dovolená na Srí Lance - vše co potřebujete vědět

Čajové plantáže, hluboké pralesy, zlatavé pláže a panenská příroda činí z této čarokrásné asijské země perfektní místo pro dovolenou! Okouzlí vás rozmanitá krajina i místní kultura. Nasajte kouzlo starobylých historických památek a zapomenutých chrámů v džungli. Užijte si projížďku na slonovi a relaxujte v hotelech se špičkovým servisem.

JEDNODENNÍ VÝLETY

KANDY DAY TOUR

Brzy ráno odjedete přímo od hotelu na návštěvu sloního sirotčince Pinnawala. Posléze budete pokračovat v cestě do Kandy, druhého největšího města Srí Lanky. Příjemnými zastávkami budou prohlídky zahrady s kořením a továrny na čaj v Giragamě. Po příjezdu do Kandy bude následovat oběd. Po něm vás čeká prohlídka města, včetně návštěvy chrámu Buddhova zubu a Královské botanické zahrady. V případě zájmu navštívíte také Centrum uměleckých řemesel, Muzeum drahokamů a Lapidárium. Následně se vrátíte do hotelu.

GALLE A PLAVBA PO ŘECE BALAPITIYA

Ráno vás čeká odjezd od hotelu k řece Balapitiya, po níž se projedete lodí. Během plavby zastavíte na ostrově na čaj či kávu. Poté budete pokračovat do Galle. Cestou navštívíte továrnu na výrobu masek v Ambalangodě. Po příjezdu do Galle absolvujete prohlídku města zahrnující návštěvu pevnosti. Následovat bude oběd v restauraci. Po něm si užijete volný čas a krátkou procházku k pevnosti. Na zpáteční cestě je v případě zájmu možná návštěva dolů na drahé kameny v Meetiyagodě a želví líhně v Kosgodě.

ŘÍČNÍ SAFARI

Ráno odjedete do Balapitiye. Poté vás čeká plavba motorovým člunem po řece Madhu a s poznáváním života na venkově a také návštěva 200 let starého chrámu. Následně se seznámíte s procesem pěstování skořice. Oběd se bude podávat v restauraci na malém ostrově. Na závěr se vrátíte do hotelu.

VÝLET DO PINNAWALY

Časně ráno odjedete od hotelu na návštěvu sloního sirotčince. Uvidíte koupání slonů a krmení slůňat. Následuje oběd v restauraci v Pinnawale. Po něm budete mít možnost navštívit zahradu s kořením. Poté se vrátíte do hotelu.

VÝLET DO COLOMBA

Ráno odjedete do města Colombo, kde absolvujete okružní jízdu s návštěvou Bandaranayakova mezinárodního konferenčního centra, náměstí Nezávislosti, obchodní čtvrti Colomba, buddhistického chrámu Gangaramaya, hinduistického chrámu a radnice. Můžete si dát oběd, ten však není v ceně, a také se vydat na nákupy. V případě zájmu je možné navštívit prodejnu šperků a Centrum uměleckých řemesel. Poté se vrátíte do hotelu.

VÝLET DO UDAWALAWE

Brzy ráno vyjedete od hotelu do národního parku Udawalawe. Po příjezdu na místo vás čeká projížďka džípy. V Udawalawe se rovněž naobědváte. Posléze se můžete těšit na návštěvu sloního sirotčince, pak se vrátíte do hotelu.

DVOUDENNÍ VÝLETY

KANDY, SIGIRIYA A DAMBULLA

1. den: Brzy ráno odjedete do sloního sirotčince v Pinnawale. Posléze se vydáte do Kandy a cestou navštívíte továrnu na čaj v Giragamě. Po příjezdu do Kandy vás čeká návštěva botanické zahrady a následně oběd. Po něm absolvujete prohlídku města, včetně chrámu Buddhova zubu, Centra uměleckých řemesel a Muzea drahokamů, budete-li mít zájem. Večer vás čeká kulturní show. Den zakončíte večeří a přenocováním v hotelu ve městě Kandy.
2. den: Po časné snídani následuje odjezd do Sigiriye k návštěvě zahrady koření. Poté vás čeká prohlídka známé skalní pevnosti. Poobědváte v Dambulle nebo v Sigiriyi. Posléze můžete navštívit skalní chrám v Dambulle. Výlet zakončíte návratem do hotelu.

KANDY – DVOUDENNÍ

1. den: Ráno odjedete do města Kandy. Po cestě stihnete návštěvu továrny na čaj v Giragamě. Po příjezdu do Kandy se můžete těšit na oběd. Odpoledne vás čeká prohlídka města s návštěvou slavného chrámu Buddhova zubu, Centra uměleckých řemesel, Muzea drahokamů a také Lapidária (pokud budete mít zájem). Ve večerních hodinách přijde na řadu kulturní show. První den zakončíte večeří a noclehem v Kandy.
2. den: Po snídani vás čeká návštěva botanické zahrady a pak cesta do Pinnawaly. Tu si – jestliže budete mít zájem – zpestříte zastávkou v zahradě koření v Mawanelle. Po příjezdu do Pinnawaly se můžete těšit na návštěvu sloního sirotčince. Následuje oběd v Pinnawale a návrat do hotelu.

KANDY A NUWARA ELIYA

1. den: Hned po ránu absolvujete návštěvu sloního sirotčince, poté se vydáte do města Kandy. Zajímavou zastávkou bude volitelná návštěva zahrady koření v Mawanelle. Po příjezdu do Kandy vás čeká oběd a ubytování v hotelu. Odpoledne bude na programu prohlídka města s návštěvou slavného chrámu Buddhova zubu, Centra uměleckých řemesel, Muzea drahokamů a Lapidária (záleží na vašem zájmu). Ve večerních hodinách vypukne kulturní show. Den zakončíte večeří a noclehem v hotelu v Kandy.
2. den: Po snídani vás čeká odjezd do města Nuwara Eliya, cestou navštívíte výrobnu čaje. Po příjezdu do Nuwara Eliyi absolvujete krátký pěší výlet a poté se vydáte do Kithulgaly na oběd. Po něm se vrátíte do hotelu.

YALA A GALLE

1. den: Ráno se vydáte přes Rathnapuru do Udawalawe, kde navštívíte sloní sirotčinec Eth Athuru Sevana. Poobědváte v Tissamaharamě. Následně absolvujete v džípu safari v národním parku Yala. Příjemně prožitý den zakončíte večeří a přenocováním v Yale nebo v Tissamaharamě nebo v Hambantotě.
2. den: Po snídani se cestou do Galle zastavíte v továrně na krajky v Dikwelle. Poté vás čeká oběd v Galle. O něco později přijde na řadu prohlídka pevnosti v Galle, odkud budete pokračovat do Balapitiye na lodní safari. Následně se vrátíte do hotelu. Cestou můžete navštívit důl na drahokamy a želví líheň.

TŘÍDENNÍ VÝLET

VÝLET ZA KULTUROU – 3 DNY

1. den: Po ránu vás čeká návštěva skalního chrámu Dambulla, poté se vydáte na oběd do Polonnaruwy. Po jídle následuje prohlídka města Polonnaruwa. Ve městě Sigiriya nebo Dambulla nebo Habarana se ubytujete v hotelu, navečeříte a přespíte.
2. den: Ráno navštívíte skalní pevnost Sigiriya, posléze se vydáte do Kandy. Cestou se zastavíte v zahradě koření. Následně poobědváte v Kandy. Odpoledne absolvujete prohlídku města. Ve večerních hodinách odstartuje kulturní show, těšit se můžete i na návštěvu chrámu Buddhova zubu. Den zakončíte večeří a noclehem v Kandy.
3. den: Vše začne ranní návštěvou Královské botanické zahrady, Centra uměleckých řemesel a Muzea drahokamů (budete-li mít zájem). Poté se zastavíte v čajové továrně v Giragamě. Následně navštívíte sloní sirotčinec v Pinnawale, pak se můžete těšit na oběd. Výlet zakončíte návratem do hotelu.

ČTYŘDENNÍ VÝLET

NEJLEPŠÍ ZÁŽITEK

1. den: Výlet zahájíte ranní návštěvou skalního chrámu Dambulla, odkud se vydáte směrem do Polonnaruwy. Poobědváte v Polonnaruwě nebo v Sigiriyi nebo v Dambulle. Později vás čeká prohlídka Polonnaruwy. Dále bude následovat večeře a nocleh ve městě Sigiriya nebo Dambulla nebo Habarana.
2. den: Druhý den započnete ranní návštěvou skalní pevnosti v Sigiriyi, pak se vydáte do města Kandy, cestou navštívíte zahradu koření. Oběd vám naservírují v Kandy. Odpoledne vás čeká prohlídka města. Ve večerních hodinách odstartuje kulturní show, stihnete i návštěvu chrámu Buddhova zubu. Program skončí večeří a noclehem v Kandy.
3. den: Ráno zavítáte do Královské botanické zahrady, Centra uměleckých řemesel a Muzea drahokamů (pokud budete mít zájem). Pak se vydáte do města Nuwara Eliya. Cestou stihnete prohlídku výrobny čaje. Naobědváte se v Rambodě nebo v Nuwara Eliyi. Odpoledne si užijete prohlídku města Nuwara Eliya. Večeře a nocleh vás čekají tamtéž.
4. den: Po snídani následuje prohlídka sloního sirotčince a následně i oběd v Pinnawale. Poté se vrátíte do hotelu.

Popisy výletů jsou pouze informační a nezávazné. Bližší info o jejich programu obdržíte v destinaci.

Informace o Srí Lance

 • cca 11 h
 • + 4,5 h (zimní čas)
 • 230 - 240 V

Vzdálenosti od letiště

Ahungalla
120 km
Beruwala
96 km
Wadduwa
72 km
Kalutara
80 km
Bentota
110 km
Induruwa
110 km
Hikkaduwa
145 km
Waskaduwa
78 km
Koggala
160 km

Týdenní předpověd

 • CLEAR22°C
  sobota, So 23.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY32°C
  neděle, Ne 24.02.2019
 • RAIN32°C
  pondělí, Po 25.02.2019
 • OVERCAST31°C
  úterý, Út 26.02.2019
 • OVERCAST30°C
  středa, St 27.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Informace o Srí Lance

 • cca 11 h
 • + 4,5 h (zimní čas)
 • 230 - 240 V

Vzdálenosti od letiště

Ahungalla
120 km
Beruwala
96 km
Wadduwa
72 km
Kalutara
80 km
Bentota
110 km
Induruwa
110 km
Hikkaduwa
145 km
Waskaduwa
78 km
Koggala
160 km

Týdenní předpověd

 • CLEAR22°C
  sobota, So 23.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY32°C
  neděle, Ne 24.02.2019
 • RAIN32°C
  pondělí, Po 25.02.2019
 • OVERCAST31°C
  úterý, Út 26.02.2019
 • OVERCAST30°C
  středa, St 27.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!