Dubaj

Relaxujte u nádherně azurového moře na krásných písčitých plážích. Nezapomenutelná dovolená pro každého.Vše o Dubaji

4 dny již od 10 390 

4 dny již od20 990 
-18 %
lm
Pá 22.02.2019

Dubaj

tripAdvisor

Hotel Amwaj Rotana Jumeirah Beach

Se snídaní
4 dny již od25 790 
-23 %
lm
Po 18.02.2019

Dubaj

tripAdvisor

Hotel Media Rotana

Se snídaní
8 dní již od19 290 
-16 %
fm
St 17.04.2019

Dubaj

tripAdvisor

Hotel Citymax Al Barsha At The Mall

Se snídaní
8 dní již od22 290 
-15 %
fm
St 17.04.2019

Dubaj

tripAdvisor

Hotel Ramada Jumeirah

Se snídaní
8 dní již od18 190 
-20 %
fm
St 01.05.2019

Dubaj

tripAdvisor

Hotel Media Rotana

Se snídaní
8 dní již od18 590 
-20 %
fm
St 01.05.2019

Dubaj

tripAdvisor

Hotel Crowne Plaza Dubai

Se snídaní

Dovolená v Dubaji - vše co potřebujete vědět

Luxusní a moderní metropole celosvětového významu - to je Dubaj! Nejvyšší budova světa, přepychové hotely, ostrovy ve tvaru palmy i lyžařský areál v obchodním centru, to vše a mnohem víc najdete při návštěvě tohoto emirátu. Nalézá se v jihovýchodní části Perského zálivu a jeho pobřeží se táhne v délce 72 km. Nádherné pláže jsou samozřejmostí! Svoji dovolenou můžete strávit rovněž v emirátech Abu Dhabi, Ras Al Khaimah, Fujairah a Ajman.

Zima v Dubaji

Luxusní a moderní metropole celosvětového významu – to je Dubaj! Okouzlí vás velkolepost a bohatství města, které se snoubí s orientální atmosférou, jež je cítit na každém kroku. Nejvyšší budova světa, přepychové hotely, ostrovy ve tvaru palmy nebo lyžařský areál v obchodním centru? To vše a mnohem víc na vás čeká při návštěvě tohoto emirátu! Láká vás poznat něco netradičního a originálního a zároveň toužíte po ničím nerušeném odpočinku na krásných plážích? Pak je Dubaj ideálním místem pro vaši dovolenou.

MĚSTO DUBAJ

Město se dynamicky rozvíjí a každoročně přibývá velké množství moderních staveb, přepychových hotelů a úžasných nových projektů. Dubaj se na sebe snaží upozornit za každou cenu. Poprvé tomu tak bylo zejména stavbou nejvyšší budovy světa, přepychovou Burj Khalifou, která měří neuvěřitelných 828 metrů, včetně antény. Mrakodrap se začal stavět 21. září 2004, slavnostní otevření proběhlo 4. ledna 2010. Výtahy vedou až do 189. patra, do výšky 638 metrů. Vyhlídky pro návštěvníky mrakodrapu jsou ve 124. a 148. patře.
Dubaj je jedno z nejvýznamnějších měst v Emirátech. Disponuje jedním z největších letišť světa a zároveň je důležitým přístavem celé oblasti. Také díky tomu je opravdovou metropolí celosvětového významu. Město je rozděleno na moderní a starobylou část.

DEIRA

Starobylá Deira je od moderní části Dubaje oddělena 12kilometrovým, hlubokým zálivem – Creekem. Hladinu tohoto vodního kanálu křižují dřevěné loďky „abry“, které slouží jako vodní taxíky a jsou využívány zejména k přesunu z jednoho břehu na druhý (za malý poplatek).
Přestože je Dubaj ultramoderní město plné luxusních staveb, v této starobylé části jako by se zastavil čas. Lidé plují na malých, nemoderních lodičkách po Creeku a v uličkách Deiry se obchoduje jako za starých časů. Tato část vás okouzlí svou nezapomenutelnou atmosférou a typickými orientálními vůněmi. Je to svět úzkých uliček a pouličních umělců.
Typická arabská tržiště vás budou lákat na každém kroku. Své smlouvání si můžete vyzkoušet třeba v uličce Gold Souk, kde se lze pokochat krásnými zlatými šperky. Velkým zážitkem je také návštěva největšího rybího trhu v Dubaji s tisíci denně vylovených čerstvých ryb a trhu s ovocem a zeleninou, který naleznete rovněž v části Deira, v blízkosti Gold Souk.

MODERNÍ DUBAJ

Na jihozápadním břehu Creeku na vás dýchne atmosféra starých tradic části Bur Dubai. Tato oblast v minulosti sloužila jako rybářská osada, nyní však láká turisty mnohými památkami. Jednou z nejimpozantnějších a typických arabských staveb je někdejší palác šejka Saeeda Al Maktouma. Nedaleko paláce se nachází nepřehlédnutelná Velká mešita, jejíž 70 m vysoký minaret je nejvyšším ve městě. Mešitu zdobí celkem 9 velkých a 45 malých kopulí.
Na Bur Dubai na jihu navazuje nejluxusnější čtvrť města Jumeirah. Táhne se podél pobřeží v délce 40 km a právě zde se nachází nejlepší přepychové hotely. Naleznete tady i nejvyhlášenější z nich – hotel Burj Al Arab. Tento skvost je považován za nejvyšší a nejluxusnější hotel světa a díky svému nezaměnitelnému tvaru v podobě vzduté lodní plachty také za symbol Dubaje. Přímo naproti tomuto hotelu se nachází vyhlášený a obrovský aquapark Wild Wadi.
Dalšími magnety této části města jsou pro návštěvníky obří umělé ostrovy Palm Islands, které nabízejí luxusní rezidence, hotely, maríny, kina, nákupní centra i golfové hřiště. Ve čtvrti Jumeirah rozhodně stojí za návštěvu nejkrásnější dubajská mešita Jumeirah Mosque, která je výjimkou mezi mešitami SAE: lze ji navštívit v rámci prohlídky. Při vstupu do mešity musí mít ženy zahalená ramena a na hlavě šátek a pánové musí mít dlouhé kalhoty.
Nejfrekventovanějším místem Dubaje je rozhodně okolí nákupního centra – Dubai Mall. Kromě stovek obchodů, restaurací a kaváren zde naleznete i obří akvárium a ledové kluziště. Přímo před tímto obchodním centrem se nachází velmi pěkná promenáda, lemující světově známou hrající fontánu, která ve večerních hodinách začíná své představení. Nad veškerou tou nádherou se zdvihá impozantní

Zima v Dubaji

BURJ KHALIFA – NEJVYŠŠÍ BUDOVA SVĚTA

Jednou z nejkurióznějších atrakcí v Dubaji je bezesporu lyžařské centrum Ski Dubai v obřím nákupním centru – Mall of Emirates. Nedílnou součástí Ski Dubai je i lanovka, který vás dopraví na jednu z několika vybudovaných sjezdovek (nejdelší měří cca 400 m). Pro snowboardisty je v areálu také Freestyle zóna, pro děti zase Snow Park. Všechno vybavení je možné si za poplatek vypůjčit. Stála teplota uvnitř tohoto areálu je -4 stupně.
Obě tyto nejvyhlášenější nákupní centra v SAE naleznete přímo u Sheikh Zayed Road – hlavní silniční tepny Dubaje. Podél Sheikh Zayed Road se nachází velká část luxusních mrakodrapů, světových hotelů a dalších nákupních center.
Téměř na konci centra moderní části Dubaje se můžete podívat do Mariny. Tato čtvrť je plná impozantních výškových budov, které nelze přehlédnout ani z dálky. Marina je zároveň moderní přístaviště s kotvícími luxusními jachtami, sítí známých světových hotelů, luxusních rezidencí, mnohých restaurací a kaváren. Podél celé Mariny můžete navštívit úžasnou písčitou pláž, která doslova vybízí k odpočinku.
Budete-li unaveni z ruchu velkoměsta, můžete se přesunout do okolí Dubaje, které nabízí mnohé přírodní krásy. Za zmínku jistě stojí vysoké písečné duny, kde si můžete vyzkoušet pouštní jízdu v džípech a pěší chůzi po těchto dunách.

DOPRAVA V DUBAJI

Po centru Dubaje se můžete velmi jednoduše pohybovat metrem, které spojuje veškerá důležitá místa v Dubaji. Pohodlně se tak dostanete z daleké Deiry až do luxusní Mariny nebo k Burj Khalifě. Dubaj má momentálně dvě linky metra – červenou a zelenou. Červenou tvoří většinou nadzemní trasa, která se táhne podél celé Sheikh Zayed Road, a můžete si tak užít vyhlídkovou jízdu po moderní Dubaji. Zelená linka protíná Deiru a Bur Dubai a navazuje na červenou dvěma přestupnými body. První vagón každé soupravy je určen pro vyšší komfort cestování, tzv. Gold Class (za příplatek). V každé soupravě je také vyhrazen jeden vagón pouze pro ženy a děti.
Pro cestování na místa, kam nejezdí dubajské metro, slouží linky autobusové dopravy, která zajišťuje poměrně dobré spojení mezi jednotlivými čtvrtěmi Dubaje. Autobusové zastávky jsou klimatizované, takže čekání na autobus je příjemnější. K dobré infrastruktuře města přispívá i zdejší tramvajová doprava.
V neposlední řadě je samozřejmě možné cestovat místním taxi. Taxíky jsou velmi levné, zejména pak v případě, že cestujete ve větším počtu osob. Všechny vozy jsou nové a klimatizované. Taxíky s růžovou střechou jsou určeny speciálně ženám. Je dobré vědět, že okolo 17. hodiny si místní taxikáři vyměňují služby, tudíž se může stát, že si na své vozidlo počkáte o něco déle než obvykle.

Zima v Dubaji

LÉTO NENÍ ROČNÍ OBDOBÍ. JE TO DESTINACE. STAY SUNNY!

Rezervujte si zájezd do hotelů Anantara The Palm 5*, Amwaj Rotana Jumeirah Beach 5* nebo Media Rotana 5* a získejte dárek výlet ZDARMA:

VEČERNÍ VÝLET – LOĎKOU DHOW

Vychutnejte si odpočinkovou plavbu tradiční dřevěnou lodičkou dhow. Můžete si vybrat, zda poplujete podél dubajského kanálu Creek nebo luxusní dubajskou Marinou. Naskytne se vám okouzlující pohled na osvětlenou noční Dubaj, uvidíte přepychové výškové budovy a budete mít příležitost si udělat krásné fotografie. Součástí výletu je také vynikající večeře formou mezinárodního bufetu.

nebo

SAFARI – POUŠTNÍ DOBRODRUŽSTVÍ

Během odpoledního výletu navštívíte poušť východně od Dubaje. Po vzrušující jízdě písečnými dunami budeme pokračovat do tradiční arabské vesnice, kde se můžete projet na velbloudovi, nechat se pokreslit hennou, zakouřit si vodní dýmku nebo vyzkoušet tradiční arabské oděvy. Po západu slunce následuje barbecue večeře a představení břišní tanečnice.

Tato nabídka je platná pro všechny nově vytvořené a závazně potvrzené rezervace od 23.9. 2018 do 31.3. 2019 a platí pro všechny termíny odletu od 23.9. 2018 do 31. 3. 2019.

SAE jsou federací 7 emirátů

 • cca 6h
  z Prahy do Dubaje
 • +3h (zimní čas)
 • 220 V

Týdenní předpověd

 • CLEAR22°C
  neděle, Ne 17.02.2019
 • CLEAR23°C
  pondělí, Po 18.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY23°C
  úterý, Út 19.02.2019
 • CLEAR22°C
  středa, St 20.02.2019
 • CLEAR21°C
  čtvrtek, Čt 21.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

SAE jsou federací 7 emirátů

 • cca 6h
  z Prahy do Dubaje
 • +3h (zimní čas)
 • 220 V

Týdenní předpověd

 • CLEAR22°C
  neděle, Ne 17.02.2019
 • CLEAR23°C
  pondělí, Po 18.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY23°C
  úterý, Út 19.02.2019
 • CLEAR22°C
  středa, St 20.02.2019
 • CLEAR21°C
  čtvrtek, Čt 21.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!