Korfu

Korfu, ostrov nazývaný „zelenou perlou Jónského moře“.Vše o Korfu

7 dní již od 9 790 

8 dní již od14 290 
-37 %
fm
Ne 02.06.2019

Korfu

tripAdvisor

Hotel Ionian Park

All inclusive
8 dní již od15 490 
-36 %
fm
Ne 02.06.2019

Korfu

tripAdvisor

Hotel Belvedere

All inclusive

Dovolená na Korfu - vše co potřebujete vědět

Ostrov Korfu, nazývaný též zelenou perlou Jonského moře, leží jen kousek od západního pobřeží Řecka. Díký skvělému řeckému jídlu, krásným slunečným plážím, průzračné azurové vodě a skvělým možnostem pro potápění se Vaše dovolená v Řecku stane nezapomenutelnou.

 • Almyros

  Almyros téměř navazuje na prázdninové letovisko Acharavi, vyznačuje se velmi pěknými plážemi, vstup do vody je zpravidla písčitý, občas přerušovaný většími kamennými pláty. Je zde několik menších taveren s výbornou kuchyní a na hlavní cestě staví autobus, který může návštěvníky dopravit do vedlejších letovisek. Doporučujeme pokračovat na východ podél severního pobřeží až k vesnici Kassiopi. V Kassiopi se na své cestě zastavil také Cicero v roce 48 př. n. l.

 • Agios Georgios

  Klidnější letovisko bez příliš rušného nočního života se nachází v blízkosti slaného jezera Korission na jihozápadním pobřeží. Avšak pozor – středisko stejného jména naleznete také v severozápadní části ostrova, to je však zcela odlišné. Olivové a borovicové háje, hodně dlouhá zlatavě písčitá pláž a azurově modré moře – takto lze stručně charakterizovat jihozápadní Agios Georgios. V centru nakoupíte takřka cokoliv, nechybějí ani restaurace a bary.

 • Gouvia

  Malá vesnička, která leží nedaleko letiště a nachází se na východním pobřeží ostrova Korfu.

 • Perama

  Přístavní městečko Perama s poklidnou atmosférou se nachází na idylickém východním pobřeží ostrova Korfu, 9 km jižně od hlavního města Kerkyra. Oblast je obklopena zvlněnými zelenými kopci, které připomínají stráž na obzoru. Ve městečku najdete několik taveren, kde můžete ochutnat místní speciality. Najdete zde jak písčité pláže plné lehátek a slunečníků, tak i zákoutí, kde si vychutnáte chvilky soukromí a klidu. Pro svůj bohatý podmořský život je Perama oblíbená zejména u milovníků šnorchlování.

 • Moraitika

  Letovisko na východním pobřeží je velmi oblíbené a živé. Pláž je zde písčitá s oblázky a vstup do moře se pomalu svažuje. Je možné využít nabídku vodních sportů – jízdu na člunu, vodní lyže či potápění. Čilý ruch je soustředěn na hlavní třídu s nespočtem restaurací i taveren. Letovisko je bohaté na noční život. Nechybějí bary, diskotéky a taneční kluby.

 • Benitses

  Původní rybářská vesnice, dnes moderní přístav, kde naleznete udržované pláže, obchůdky a krásnou přírodu. Benitses se stává jednou z nejoblíbenějších pobřežních vesnic.

 • Pelekas

  Pelekas leží na jihozápadě, jeho umístění ve svahu nad nádhernou písčitou pláží je zárukou úžasného výhledu na moře, ale i klidu a pohody. Letovisko si zachovalo původní atmosféru řecké vesničky. Najdete zde úzké uličky, obchůdky, taverny i kostelíky přesně tak, jak je znáte z romantických obrázků. Můžete navštívit aquapark, zahrát si golf či si vyjet na koni, případně zavítat do některého z blízkých, rušnějších letovisek.

 • Messonghi

  Středně velké letovisko na východním pobřeží – v sousedství Moraitiky – vyniká klidným prostředím i mnoha možnostmi zábavy. Najdete zde písčitou pláž s oblázky a pozvolným vstupem do průzračného moře. Dominantou střediska je stejnojmenná řeka, rozdělující pobřeží na severní a jižní část. Okolní krajině vévodí zelené kopce lákající k procházkám.

 • Kassiopi

  Příjemné letovisko bez velkých hotelových komplexů. Okolo přístavu s malým náměstím a s platanem naleznete řadu obchodů a taveren. Zdejší pýchou je Panagia Kasopitra, pozoruhodný kostel s freskami ze 17. století. Z přístavu směrem na sever vede cesta, která lemuje pobřeží s menšími kamenitými nebo oblázkovými plážemi.

 • Ipsos

  Známé letovisko se nalézá na východním pobřeží ostrova Korfu. Pyšní se krásnou, cca 2 km dlouhou písčitou pláží, podél níž vede silnice spojující východní pobřeží se severní částí ostrova. Tuto hlavní komunikaci lemuje řada taveren, restaurací a obchodů nejen se suvenýry. V noci se Ipsos mění v živé městečko s mnoha možnostmi zábavy až do ranních hodin. Pro ty, kteří neradi tráví dovolenou na jednom místě, je zde možnost vypůjčení auta nebo motorky. K dispozici je i potápěčská škola.

 • Roda

  Na severním pobřeží se vedle rušného letoviska Sidari a o něco méně bujarého Acharavi rozkládá i malá a o dost klidnější turistická oblast Roda. V této původně rybářské vesničce, dnes rozrůstajícím se středisku zaměřeném zejména na rodinnou dovolenou, se prolínají řecké tradice s vymoženostmi moderní doby v oblasti hotelnictví, pohostinství, sportu a zábavy. I okolní příroda má co nabídnout – výhledy na tyrkysové moře a večerní západy slunce nad obzorem jsou velmi působivé. Koupání je zde bezpečné jak pro děti, tak pro ty, kteří neholdují velkým plaveckým výkonům, neboť moře je poměrně mělké, zpravidla klidné a průzračné. Pláž je rovná a písčitá s příměsí oblázků. Pro ty, kteří touží po troše adrenalinu, je k dispozici vodní lyžování, paragliding či jízda v motorovém člunu.

 • Agnos

  Velmi malá a klidná vesnička v sousedství rušnějšího letoviska Roda, do kterého lze dojít po jedné z menších silnic. Pláže jsou přírodní, vstup do moře pozvolný a lze zde pocítit pravou řeckou venkovskou atmosféru. Během víkendu na pláže přijíždějí i obyvatelé nedaleké vesnice Karoussades, která zcela jistě také stojí za návštěvu.

 • Acharavi

  Letovisko na severním pobřeží ostrova, jehož centrum je lemováno obchody a restauracemi. Několik příčných cest na pláž vás dovede k tavernám, ve kterých si můžete vychutnávat místní i mezinárodní speciality a kochat se přitom výhledem na moře. V letovisku je také aquapark Hydropolis, kde mohou strávit veselé chvíle dospělí i děti. Do hlavního města a sousedních vesniček jezdí několikrát denně místní autobusová linka.

 • Sidari

  Jedno z větších center zábavy na severním pobřeží oplývá množstvím barů, diskoték, restaurací, taveren, fastfoodů a obchodů. Lidé se tu baví až do velmi pozdních nočních hodin. Sidari je známé také díky tzv. Kanálu lásky. Když si v něm dvojice zaplave, tak spolu údajně navždy zůstane. Impozantní skalnaté pobřeží je střídáno písčitou pláží s tmavě zlatým pískem.

 • Agios Ioannis Peristeron

  Pohodové letovisko na jihovýchodním pobřeží, omývané klidným mořem, je známé překrásnými východy slunce. Oblast je charakteristická množstvím zeleně díky rozsáhlým olivovníkovým hájům. Pláž je složená hlavně z oblázků a písku, pyšní se Modrou vlajkou. V nedalekém letovisku Benitses můžete navštívit Muzeum mušlí.

 • Ermones

  Malé letovisko, které je jedním z nejvíce romantických míst díky překrásnému výhledu na otevřené moře a všudypřítomné zeleni.

 • Dassia

  Dassia je místo známé především tím, že zde naleznete hotely vyšší kategorie. Kromě krásného moře a pláží nabízí i spoustu příležitostí k výletům za přírodními či starověkými zajímavostmi. Moře je v této oblasti zpravidla klidné a vstup do něj pozvolný, z pobřeží je výhled na pevninu Albánie.

 • Agios Gordios

  Středisko leží v širokém zeleném pásu, po jehož délce se táhne písčitá pláž. Agios Gordios je místem, které ještě nebylo zasaženo masovým turismem a je vhodné pro odpočinkovou dovolenou.

 • 2,20 h
 • +1h
 • 220 V

Vzdálenosti od letiště

Almyros
36 km
Agios Georgios
30 km
Gouvia
8 km
Perama
8 km
Moraitika
18 km
Benitses
11 km
Pelekas
13 km
Messonghi
20 km
Kassiopi
35 km
Ipsos
18 km
Roda
40 km
Agnos
36 km
Acharavi
34 km
Sidari
37 km
Agios Ioannis Peristeron
16 km
Ermones
17 km
Dassia
12 km
Agios Gordios
19 km

Týdenní předpověd

 • RAIN11°C
  sobota, So 19.01.2019
 • RAIN13°C
  neděle, Ne 20.01.2019
 • RAIN13°C
  pondělí, Po 21.01.2019
 • RAIN13°C
  úterý, Út 22.01.2019
 • OVERCAST13°C
  středa, St 23.01.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

 • 2,20 h
 • +1h
 • 220 V

Vzdálenosti od letiště

Almyros
36 km
Agios Georgios
30 km
Gouvia
8 km
Perama
8 km
Moraitika
18 km
Benitses
11 km
Pelekas
13 km
Messonghi
20 km
Kassiopi
35 km
Ipsos
18 km
Roda
40 km
Agnos
36 km
Acharavi
34 km
Sidari
37 km
Agios Ioannis Peristeron
16 km
Ermones
17 km
Dassia
12 km
Agios Gordios
19 km

Týdenní předpověd

 • RAIN11°C
  sobota, So 19.01.2019
 • RAIN13°C
  neděle, Ne 20.01.2019
 • RAIN13°C
  pondělí, Po 21.01.2019
 • RAIN13°C
  úterý, Út 22.01.2019
 • OVERCAST13°C
  středa, St 23.01.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!