Kréta - Chania

Za nejkrásnější část Kréty bývá často označováno město Chania a jeho široké okolí včetně nádherných pláží, jež jsou součástí východního pobřeží.Vše o Chanii

8 dní již od 9 990 

8 dní již od14 990 
-37 %
fm
Čt 23.05.2019

Kréta - Chania

tripAdvisor

Hotel Bella Pais

All inclusive
8 dní již od15 290 
-35 %
fm
Čt 23.05.2019

Kréta - Chania

tripAdvisor

Hotel Hermes

All inclusive
8 dní již od18 290 
-39 %
fm
Čt 23.05.2019

Kréta - Chania

tripAdvisor

Porto Platanias Beach Resort & Spa

Polopenze
8 dní již od19 890 
-40 %
fm
Čt 23.05.2019

Kréta - Chania

tripAdvisor

Hotel Avra Imperial

Polopenze
8 dní již od12 290 
-42 %
fm
Čt 23.05.2019

Kréta - Chania

tripAdvisor

Hotel Chryssana Beach

Se snídaní
8 dní již od12 190 
-39 %
fm
Čt 23.05.2019

Kréta - Chania

tripAdvisor

Hotel Fereniki Holiday Resort & Spa

All inclusive

Dovolená v Chanii - vše co potřebujete vědět

Za nejkrásnější část Kréty bývá často označováno město Chania a jeho široké okolí včetně nádherných pláží, jež jsou součástí východního pobřeží. Formálně se jedná o celý region pokrývající nejzápadnější část oblíbeného řeckého ostrova. Svoji dovolenou s CK Blue Style můžete strávit v některém z letovisek, jež jsou součástí této oblasti. Stejně tak se tu nalézá spousta úžasných míst, která rozhodně stojí za návštěvu.

 • Platanias

  Jen několik metrů od nádherné – 4 km dlouhé – písčité pláže se rozprostírá populární letovisko plné ubytovacích kapacit všech typů. Dříve býval Platanias malou vesničkou, dnes patří mezi největší turistická střediska západní Kréty. Kromě taveren, barů, nočních podniků, diskoték a obchodů tu najdete i zdravotnické středisko a policejní stanici. Cca 15 km směrem na jih se tyčí nádherné hory.

 • Kavros

  Rozkládá se na překrásné písčité pláži, jež se táhne od střediska Georgioupoli téměř až ke skvostnému historickému městu Rethymno, vzdálenému cca 18 km. Původně byl Kavros pobřežní vesničkou, avšak s rozvojem turistického ruchu se proměnil v městečko, které si zachovalo původní atmosféru. V letovisku i jeho blízkém okolí roste spousta zeleně, celá oblast působí značně klidným dojmem. Nedaleko se nalézá unikátní sladkovodní jezero Kournas.

 • Kolymbari

  Klidné letovisko s menšími hotely a penziony, několika tavernami a obchůdky leží jen pár set metrů směrem na západ od vesničky Tavronitis. Zdejší pláž je písčito-oblázková a pravidelně udržovaná přidáváním písku. Na jejím konci je přístav pro malé rybářské lodě. Když jej obejdete, objevíte skalnaté pobřeží s řadou malých zátok a tůněk. Jen dvě až tři minuty chůze na sever od Kolymbari stojí významný klášter Gonia Odigitria, který rozhodně stojí za návštěvu.

 • Maleme

  Několik penzionů a hotelů rozmístěných podél široké oblázkové pláže – to je Maleme, další klidné a pohodové letovisko, které se teprve rozvíjí. Nechybějí taverny a obchůdky, v západní části jsou i bary a diskotéka. Stejně jako Tavronitis i Maleme je skvělým místem pro výjezdy do okolí. Nedaleko se nachází soutěska Samaria i pláže Balos či Elafonisi.

 • Daratsos

  Letovisko obklopené spoustou zeleně leží na kopci s výhledem na pláž Kalamaki. Dělí se na dvě části, horní a spodní, nazvanou Kato Daratsos. Navzdory rozvoji turistického ruchu si vesnice zachovala původní ráz. K dispozici jsou restaurace, bary i obchody. Pláž je písčitá, s pozvolným vstupem do moře, dlouhá více než 3 km. Nechybějí ani nudistické zóny. Máte-li rádi rušnější atmosféru a odvázanější noční život, vydejte se do 5 km vzdáleného města Chania.

 • Tavronitis

  Toto poklidné menší letovisko plné vinic, borovic a olivových hájů je ideálním výchozím bodem pro poznávání celého západu ostrova. Ti, kteří se rádi koupou a opalují, se mohou uvelebit na čisté oblázkové pláži obklopené několika tavernami. K dispozici jsou zde sprchy. Autobusem se lze snadno a levně dopravit do okolních letovisek.

 • Gerani

  Rozvinutější než Tavronitis a Maleme, avšak klidnější než sousední Platanias je Gerani, nabízející kombinaci ruchu plně vybaveného turistického letoviska a pohody staré romantické vesničky. Písčitá pláž je dlouhá 2 km, její součástí jsou – kromě sprch, WC, lehátek a slunečníků – i hřiště, bary a nabídka vodních sportů. V Gerani jsou půjčovny automobilů, skútrů i kol a zábavní podniky včetně diskotéky.

Kréta - Chanie v číslech

 • 3 h
 • +1
 • 220 V

Vzdálenosti od letiště

Platanias
30 km
Kavros
50 km
Kolymbari
40 km
Maleme
35 km
Daratsos
20 km
Tavronitis
30 km
Gerani
35 km

Kréta - Chanie v číslech

 • 3 h
 • +1
 • 220 V

Vzdálenosti od letiště

Platanias
30 km
Kavros
50 km
Kolymbari
40 km
Maleme
35 km
Daratsos
20 km
Tavronitis
30 km
Gerani
35 km

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!