Kalábrie

Překrásná a panensky nedotčená příroda, široké pláže, romantické zátoky.Vše o Kalábrii

8 dní již od 15 690 

8 dní již od20 590 
Croco Club
-31 %
fm
Út 04.06.2019

Kalábrie

Hotel Club Magic Life Calabria

All inclusive
8 dní již od18 890 
-21 %
fm
Út 04.06.2019

Kalábrie

tripAdvisor

Residence Esperia

Bez stravování
8 dní již od17 890 
-20 %
fm
Út 04.06.2019

Kalábrie

tripAdvisor

Hotel Scoglio Del Leone

Polopenze
8 dní již od20 990 
-20 %
fm
Út 04.06.2019

Kalábrie

tripAdvisor

Hotel Valemare

Se snídaní

Dovolená v Kalábrii - vše co potřebujete vědět

Kalábrie se nachází na samém jihu Itálie. Přivítá Vás svou krásnou a nedotčenou přírodou a poklidnou atmosférou. Odpočiňte si ve stínu pomerančovníků a citrónovníků se skleničkou výtečného italského vína či ochutnejte místní gastronomické speciality. Dovolená na nejčistčích pláží Evropy Vás jednodušše uchvátí.

TROPEA – PIZZO – CAPO VATICANO

První zastávkou výletu je město Tropea, která poskytuje nádherné výhledy na Tyrhénské pobřeží a zároveň patří k nejmalebnějším kalábrijským městům. Staré město je vybudováno na skalnatých útesech, pod kterými se rozkládají krásné písčité pláže. Uvidíte kostel Santa Maria della Isola, který je vybudovaný na velké skále v moři před městem. Během dopoledne se můžete zúčastnit trhů, které probíhají každou sobotu. Poobědváte v restauraci. Zúčastníte se ochutnávky typických kalábrijských produktů (výrobky z červené cibule, nduja apod.).
Odpoledne následuje odjezd do středověkého městečka Pizzo. Město je známé pro výrobu domácí zmrzliny. Dále se můžete těšit na prohlídku Aragonského hradu, kde byl uvězněn a popraven Giocchino Murat, švagr Napoleona. Dále navštívíte muzeum moře a kostel Piedigrotta (vstup není zahrnut v ceně), který je vybudovaný ve skále. Poté zamíříte do centra samého města, kde můžete ochutnat proslulé Tartufo (lanýž). Nejedná se však o houbu, ale o typickou zmrzlinu, dezert, který pochází přímo z Pizza.
Poslední zastávkou bude městečko Capo Vaticano, kde na vyhlídce s majákem budete obdivovat nedotčenou přírodu, průzračné moře a v dáli můžete spatřit i samotnou sopku Stromboli.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.390,- Kč/690,- Kč
Cena výletu nezahrnuje: vstup do kostela Piedigrotta

SICÍLIE: TAORMINA A MESSINA

V ranních hodinách se vypravíte na Sicílii, do historického městečka Taormina. Taormina leží na svazích hory Monte Tauro, na neobyčejně půvabném místě s rozhledem do širokého okolí, což z ní činí pýchu Sicílie. Kvůli svému příznivému mikroklimatu a nádherné poloze s výhledem na Jónské moře a s majestátní Etnou v pozadí je Taormina jedním z turisticky nejnavštěvovanějších míst na celém ostrově. Původně řecké město Tauromenion vyrostlo ve čtvrtém století př. n. l. jako důsledek úpadku chalkidské kolonie Naxos. Čeká vás nejen prohlídka historického centra s řecko-římským amfiteátrem, odkud je krásný výhled na vrchol sopky Etny, ale také návštěva obchůdku s typickou sicilskou keramikou, kterou budete moci obdivovat nejen jako prodejní artikl, ale také jako typickou výzdobu tamních fasád (čísla popisná na domech, názvy ulic). Během této návštěvy se zúčastníte názorné ukázky práce s lávovým kamenem, ze kterého se mimo jiné vyrábějí šperky. Po ukázce budete mít čas si prohlédnout krásy tohoto malebného sicilského městečka a poté se přesunete do města Messina, kde navštívíte Messinskou katedrálu a v cukrárně přímo na hlavním náměstí ochutnáte typické sicilské produkty.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.690,- Kč / 890,- Kč
Cena výletu nezahrnuje: vstup do amfiteátru ani do jiných pamětihodností

LIPARSKÉ OSTROVY

Ostrovy Lipari, Vulcano, Stromboli, Panarea, Salina, Filicudi a Alicudi spolu tvoří souostroví, které je v italštině pojmenováno po řeckém bohu větru Eolovi (Eolské ostrovy). Během tohoto lodního výletu navštívíte ostrov Vulcano, kde dochází k vyvěrání sirných par z tzv. fumarol, které mohou dosahovat až 1000 °C. Ostrov je hojně navštěvován nejen turisty, ale i místními, kteří na Vulcano jezdí relaxovat. Sopečná činnost na ostrově umožňuje nejen lázeň v sirném jezírku, ale také příjemné koupání v přírodní perličkové lázni, kterou ohřívají fumaroly na mořském dně. Další zastávkou je ostrov Lipari, největší z ostrovů, se stejnojmenným hlavním městem, kde budete moci obdivovat malebné uličky plné rozkvetlých teras a navštívit katedrálu Svatého Bartoloměje, odkud je nádherný výhled na pobřeží. Poslední zastávkou je ostrov Stromboli, kterému dominuje 924 m vysoká aktivní sopka (erupce probíhají v cca 15minutových intervalech). Na žádném z Liparských ostrovů nenajdete velké hotelové rezorty, veškerá nová výstavba musí byt v souladu s původní architekturou (nízké bílé budovy). Celé souostroví je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.690,- Kč/ 890,- Kč
Cena výletu nezahrnuje: povinnou daň cca 5 €/osoba, vstup do bahenních lázní 2 €/osoba

NOČNÍ STROMBOLI

Lodní výlet k malému ostrovu, který patří k Liparskému souostroví. Toužíte vidět krásný západ slunce a dechberoucí výbuchy činné sopky Stromboli? Pak se s námi vydejte na tento výlet, kde se cca po 90 minutách dostanete přímo k ostrovu Stromboli. Nejdříve doplujete do přístavu San Vincenzo, kde budete mít čas si prohlédnout město plné obchůdků, můžete zde ochutnat výbornou granitu (ledovou tříšť z ovoce) nebo odpočívat na pláži. Poté lodí doplujete na místo, které vám poskytne naprosto nevšední zážitek, budete pozorovat sopečnou činnost sopky Stromboli (erupce se opakují cca každých 20 minut). Pozorování výbuchů je velmi atraktivní a můžete si tak vychutnat tu pravou, romantickou atmosféru.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 12 let: 1.490,- Kč /790,- Kč
Cena výletu nezahrnuje: povinnou daň 5 €/osoba.

Popisy výletů jsou pouze informační a nezávazné. V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě pobytu změněny.

Kalábrie

 • cca 2h
 • 220 V

Vzdálenosti od letiště

Nicotera Marina
65 km
Capo Vaticano
72 km
Briatico
42 km
Pizzo Calabro
27 km
Ricadi
67 km
Tropea
55 km
Santa Domenica Di Ricadi
65 km
Parghelia
52 km

Týdenní předpověd

 • RAIN12°C
  čtvrtek, Čt 13.12.2018
 • PARTLY_CLOUDY15°C
  pátek, Pá 14.12.2018
 • PARTLY_CLOUDY15°C
  sobota, So 15.12.2018
 • CLEAR11°C
  neděle, Ne 16.12.2018
 • OVERCAST14°C
  pondělí, Po 17.12.2018

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Kalábrie

 • cca 2h
 • 220 V

Vzdálenosti od letiště

Nicotera Marina
65 km
Capo Vaticano
72 km
Briatico
42 km
Pizzo Calabro
27 km
Ricadi
67 km
Tropea
55 km
Santa Domenica Di Ricadi
65 km
Parghelia
52 km

Týdenní předpověd

 • RAIN12°C
  čtvrtek, Čt 13.12.2018
 • PARTLY_CLOUDY15°C
  pátek, Pá 14.12.2018
 • PARTLY_CLOUDY15°C
  sobota, So 15.12.2018
 • CLEAR11°C
  neděle, Ne 16.12.2018
 • OVERCAST14°C
  pondělí, Po 17.12.2018

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!