Sharm el Sheikh

Rudé moře se svými korálovými útesy patří mezi jedny z nejznámějších a nejkrásnějších lokalit pro šnorchlování a potápění na světě.Vše o Sharm el Sheikhu

8 dní již od 10 990 

8 dní již od16 790 
Croco Club
-31 %
fm
Čt 02.05.2019

Sharm el Sheikh

tripAdvisor

Hotel Grand Rotana Resort & Spa

All inclusive
8 dní již od12 990 
-31 %
fm
Čt 02.05.2019

Sharm el Sheikh

tripAdvisor

Hotel Aurora Oriental Resort

All inclusive
8 dní již od20 390 
-19 %
fm
Čt 18.04.2019

Sharm el Sheikh

tripAdvisor

Hotel Grand Rotana Resort & Spa

All inclusive
8 dní již od17 990 
-19 %
fm
Čt 18.04.2019

Sharm el Sheikh

tripAdvisor

Hotel Charmillion Life Resort

All inclusive

Dovolená v Sharm el Sheikhu - vše co potřebujete vědět

Původně malé rybářské městečko na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova bylo v minulosti obydleno beduíny, kteří v absolutním poklidu využívali bohatství místního moře. Nyní se zde nachází oblíbená turistická oblast, jejíž hlavní devizou je fascinující podmořský svět. V dostupné vzdálenosti se nalézá řada dalších atraktivních letovisek.

LODNÍ VÝLET DO NÁRODNÍHO PARKU RAS MOHAMED

Výlet zahájíte v ranních hodinách, kdy vás před hotelem vyzvedne autobus. První zastávka bude v potápěčském centru, kde si můžete za poplatek zapůjčit šnorchlovací výbavu (brýle, šnorchl, ploutve, popř. neopren). Poté dojedete přímo do přístavu, odkud vyplujete na nezapomenutelný lodní výlet. Celkem budou tři zastávky na šnorchlování. Národní park Ras Mohamed je jedno z nejpopulárnějších potápěčských míst v Egyptě. Můžete zde spatřit neskutečné množství barevných ryb a překrásných korálových útesů. Návrat do přístavu je v odpoledních hodinách. Na palubě lodi dostanete zdarma nealkoholické nápoje, oběd a ovoce. Po celou dobu plavby budou k dispozici dva zkušení instruktoři pro šnorchlování.

VÝLET NA OSTROV TIRAN

Výlet zahájíte v ranních hodinách, kdy vás před hotelem vyzvedne autobus. První zastávka bude v potápěčském centru, kde si můžete za poplatek zapůjčit šnorchlovací výbavu (brýle, šnorchl, ploutve, popř. neopren). Poté dojedete přímo do přístavu, odkud vyplujete na nezapomenutelný lodní výlet, během kterého budete mít třikrát možnost si zašnorchlovat nebo zaplavat. Můžete se těšit na vynikající oběd, který bude zahrnovat barbecue, polévku, výběr z několika druhů salátů, grilované kuře, kalamáry, rybu a různé přílohy. Na závěr se bude podávat sezónní ovoce.

VEČERNÍ POUŠTNÍ SAFARI

Odpolední výlet do údolí Wadi Mandar, vzdáleného cca 25 km od Sharm El Sheikhu. Budete mít možnost projet se na velbloudovi, navštívíte beduínský stan a vychutnáte si romantický západ slunce nad okouzlující pouštní krajinou. Během večera je připraven nabitý program, včetně výkladu o beduínech a tradičního beduínského večera plného tance a dobrého jídla. Návrat do hotelu okolo 21. hodiny. V ceně výletu je zahrnuta večeře, nealkoholické nápoje, vodní dýmka a beduínský čaj.

UNIKÁTNÍ POUŠTNÍ ZÁŽITEK NA ČTYŘKOLKÁCH

Čeká vás nezapomenutelný odpolední výlet do pouště! Nejprve si v základně zapůjčíte čtyřkolku (doporučujeme vzít si šátek na jízdu čtyřkolkou, lze jej také zakoupit na místě). Se zkušeným průvodcem se pak společně vydáte na pohodovou jízdu pouštní krajinou. Prostor bude také na jízdu na velbloudech, odpočinek v beduínském stanu, čaj a vodní dýmku. Během vynikající večeře můžete pozorovat zábavní show (africká a núbijská show, fakír show). Ve večerních hodinách návrat do hotelu (cca ve 21 hodin). Možnost zajistit půldenní dopolední/odpolední výlet na čtyřkolkách.

OBJEVTE SHARM EL SHEIKH

V odpoledních hodinách se vydáte na výlet, během kterého poznáte Sharm El Sheikh. Navštívíte mešitu, kostel, památník Al Fanar, odkud se vám naskytne překrásný panoramatický výhled na Rudé moře. Poslední zastávkou je přístav, odkud poplujete podél malebného mořského pobřeží, které tak můžete obdivovat. Výlet zakončíte volným časem v proslulém centru Naama Bay, kde je nespočet možností nákupů. Ve večerních hodinách vás čeká návrat do hotelu.

KLÁŠTER SVATÉ KATEŘINY

V ranních hodinách odjezd ke klášteru sv. Kateřiny (cca 270 km, u Mojžíšovy hory). Legenda o Kateřině praví, že měla být provdána za císaře Maxentia – avšak sňatek odmítne. Poté, na radu poustevníka, přijme křesťanskou víru a zasnoubí se s Ježíšem. Císař Maxentius svolá učence a snaží se jí víru vyvrátit, ale ona díky své kráse a inteligenci všechny obrátí ke křesťanství. Maxentius ji proto nechává popravit. Její tělo záhadně zmizelo, až cca 600 let po její smrti byly ostatky nalezeny na hoře Sinaj a klášter byl přejmenován právě po Kateřině. Zde uvidíte trnitý „hořící keř“, který roste poblíž oltáře. Odtud následuje přejezd do Dahabu, kde si v restauraci dáte oběd a budete mít prostor na nákupy a volný čas. Návrat do hotelu během odpoledních hodin (cca v 16.00).

Popisy výletů jsou pouze informační a nezávazné. V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě pobytu změněny.

Sharm v číslech

 • 4h
 • +1h
 • 220 V

Vzdálenosti od letiště

Dahab
85 km
Naama Bay
9 km
Nabq Bay
5 km
Ras Nasrani
6 km
Ras Um El Seid Hills
15 km
Sharks Bay
5 km

Týdenní předpověd

 • CLEAR15°C
  pátek, Pá 22.02.2019
 • CLEAR21°C
  sobota, So 23.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY24°C
  neděle, Ne 24.02.2019
 • CLEAR25°C
  pondělí, Po 25.02.2019
 • CLEAR23°C
  úterý, Út 26.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Sharm v číslech

 • 4h
 • +1h
 • 220 V

Vzdálenosti od letiště

Dahab
85 km
Naama Bay
9 km
Nabq Bay
5 km
Ras Nasrani
6 km
Ras Um El Seid Hills
15 km
Sharks Bay
5 km

Týdenní předpověd

 • CLEAR15°C
  pátek, Pá 22.02.2019
 • CLEAR21°C
  sobota, So 23.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY24°C
  neděle, Ne 24.02.2019
 • CLEAR25°C
  pondělí, Po 25.02.2019
 • CLEAR23°C
  úterý, Út 26.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!