Burgas

Přes 8 km dlouhá pláž se zlatavým pískem, vynikající kuchyně - to je Slunečné pobřeží...Vše o Burgasu

7 dní již od 6 790 

8 dní již od11 990 
-42 %
fm
So 08.06.2019

Burgas

tripAdvisor

Hotel Wela

All inclusive
6 dní již od9 590 
-34 %
fm
Po 10.06.2019

Burgas

tripAdvisor

Hotel Perla

Polopenze
8 dní již od11 990 
Blue Club
-40 %
fm
So 08.06.2019

Burgas

tripAdvisor

Hotel Paradise Beach

All inclusive
7 dní již od13 390 
-39 %
fm
St 19.06.2019

Burgas

tripAdvisor

Hotel Kotva

All inclusive
8 dní již od16 990 
-21 %
fm
Pá 21.06.2019

Burgas

tripAdvisor

Hotel Zornica Residence

All inclusive
8 dní již od9 990 
-43 %
fm
So 08.06.2019

Burgas

tripAdvisor

Hotel Saint George Palace

All inclusive

Dovolená v Burgasu - vše co potřebujete vědět

Díky příjemným klimatickým podmínkám je Slunečné pobřeží jedním z nejvyhledávanějších letovisek u Černého moře a díky nadstandardní čistotě pláže i moře je držitelem Modré vlajky. Toto atraktivní místo se pyšní pobřežní promenádou s množstvím restaurací, kaváren a barů. Nedaleký Burgas nabízí historické centrum, pěší zónu i park s letním divadlem.

 • Pomorie

  Černá pláž s léčivým bahnem a pískem je součástí klidného letoviska Pomorie, které se nalézá cca 18 km od Nesebaru a 20 km od Burgasu. Jsou zde i další dvě písčité pláže – severní a jižní. Ta disponuje pestrou nabídkou vodních sportů. V Pomorie nechybí ani pěší zóna obklopená zelení a také obchůdky, kavárny, diskotéky i nejrůznější atrakce pro děti.

 • Ravda

  Ravda je menší, příjemné letovisko v blízkosti Nesebaru, které se stále rozrůstá. Ačkoliv nedosahuje zdaleka velikosti Burgasu, i zde naleznete spoustu obchůdků a míst, kde ochutnáte lákavé speciality a zažijete bulharskou kulturu. Nechybí ani populární aquapark, který ocení především mladí a rodiny s dětmi. Kromě relaxace na krásné písčité pláži Ravda nabízí sportovní vyžití, spojené zejména s vodními sporty. Vyzkoušet tak můžete např. potápění, kitesurfing, windsurfing, jízdu na vodních lyžích nebo skútrech. Okolí směrem do vnitrozemí se výborně hodí pro pěší turistiku.

 • Nesebar

  Nesebar patří mezi nejnavštěvovanější bulharská letoviska na pobřeží Černého moře. Nachází se na cestě z Burgasu do Varny. Starý Nesebar je jednou z bulharských městských památkových rezervací, je zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a patří k nejstarším městům v celé Evropě. Původní název Menebria, které město získalo po svém zakladateli, thráckém králi Menasovi, se změnilo na Mesebria, od něhož byl už jen krůček k dnešnímu názvu. Nový Nesebar je naopak moderní městečko ležící asi 500 m od starého centra. Právě tato část se stále rozrůstá o nové hotely, obchody a restaurace.

 • Slunečné pobřeží

  Slunečné pobřeží se rozprostírá přibližně 35 km severně od Burgasu a 5 kilometrů od Nesebaru. Hlavní atrakcí této populární prázdninové oblasti je 200 metrů široká a přes 8 kilometrů dlouhá pláž se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře. Díky příjemným klimatickým podmínkám je Slunečné pobřeží jedním z nejvyhledávanějších letovisek u Černého moře a je držitelem Modré vlajky, prestižního ocenění pro oblasti s nadstandardní čistotou pláže i moře. Toto atraktivní místo se pyšní rovněž krásnou pobřežní promenádou s množstvím restaurací, kaváren a barů. Na své si přijdou taktéž milovníci zábavy a nákupů. Najdete zde i vyhlášený aquapark, sportovní hřiště, půjčovny sportovních potřeb, varieté a kasina. K dopravě po letovisku můžete využít minivláček nebo drožku. K poznávání okolních míst doporučujeme místní autobusovou dopravu. Slunečné pobřeží je ideálním místem pro strávení příjemné dovolené pro všechny věkové kategorie.

 • Svatý Vlas

  Svatý Vlas – na úpatí jižního svahu Staré Planiny, v severní části Burgaského zálivu – je rychle se rozvíjející přímořské letovisko s plážemi s pozvolným vstupem do moře. Název nese po středověkém klášteru sv. Vlase, který se kdysi na tomto místě nacházel. Letovisko je klidnější alternativou pro Slunečné pobřeží, které je – stejně jako město Nesebar – snadno dostupné autobusem či lodí.

 • Elenite

  Poměrně nové letovisko se rozprostírá asi 10 kilometrů severně od Slunečného pobřeží. Krásné, 800 metrů dlouhé písčité pláže se táhnou kolem malebné zátoky. Je zde velmi dobré autobusové spojení s Nesebarem a Slunečným pobřežím. Městečko obklopuje dechberoucí přírodní scenérie a pro svoji klidnou atmosféru je ideální pro odpočinkovou dovolenou.

 • Primorsko

  Primorsko je vyhledávané letovisko, a to zejména díky tomu, že se nalézá ještě více směrem na jih než Slunečné pobřeží. Rozkládá se okolo širokého zálivu, který lokalitu chrání před větrem a nepříznivými mořskými vlivy. Pláž je široká, oplývá jemným zlatavým pískem, vstup do vody je pozvolný. V dostupné blízkosti se nalézá rovněž nudistická pláž. Primorsko je jedním z nejoblíbenějších cílů českých turistů, tudíž je zde řada nápisů v češtině a většina restaurací a hotelů má svou nabídku uvedenou česky. Asi 5 km směrem na sever ústí řeka Ropotamo a rozprostírá se tam přírodní vodní rezervace, kde hnízdí vodní ptáci, například kormoráni, a rostou lekníny. Část řeky je přístupná na lodích s průvodcem.

 • Sozopol

  Patří k nejnavštěvovanějším přímořským oblastem v Bulharsku. Leží na malém poloostrově, který vyčnívá do Černého moře. Od města Burgas je Sozopol vzdálen cca 35 km jihovýchodním směrem. Turisticky je velmi dobře vybaven, tudíž nemusíte mít obavy, že by vám zde něco chybělo. Historické centrum městečka je chráněno organizací UNESCO. Projdete se úzkými klikatými uličkami, které dotvářejí nezapomenutelnou atmosféru. Ulice jsou lemovány původní zástavbou z 18. století. Přímo v letovisku jsou dvě hezké písčité pláže, jež na sebe nenavazují.

Slunečné pobřeží

 • cca 2h
  z Prahy do Burgasu
 • + 1h (letní čas)
 • 220 V

Vzdálenosti od letiště

Pomorie
12 km
Ravda
20 km
Nesebar
25 km
Slunečné pobřeží
40 km
Svatý Vlas
30 km
Elenite
35 km
Primorsko
60 km
Sozopol
45 km

Týdenní předpověd

 • PARTLY_CLOUDY-4°C
  sobota, So 23.02.2019
 • RAIN1°C
  neděle, Ne 24.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY5°C
  pondělí, Po 25.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY9°C
  úterý, Út 26.02.2019
 • CLOUDY8°C
  středa, St 27.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Slunečné pobřeží

 • cca 2h
  z Prahy do Burgasu
 • + 1h (letní čas)
 • 220 V

Vzdálenosti od letiště

Pomorie
12 km
Ravda
20 km
Nesebar
25 km
Slunečné pobřeží
40 km
Svatý Vlas
30 km
Elenite
35 km
Primorsko
60 km
Sozopol
45 km

Týdenní předpověd

 • PARTLY_CLOUDY-4°C
  sobota, So 23.02.2019
 • RAIN1°C
  neděle, Ne 24.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY5°C
  pondělí, Po 25.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY9°C
  úterý, Út 26.02.2019
 • CLOUDY8°C
  středa, St 27.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!