Okruh Tureckem

  
Načítá aktuální zájezdy v tomto hotelu
Sezona: LÉTO 2018

Poleťte se podívat do nadpozemské Kappadokie, proletět se nad ní balonem či nahlédnout do podzemního města Kaymakli. Uvidíte také např. město tančících dervišů Konyi, dále údolí Göreme či travertinová jezera Pamukkale, města Efés, Side, Manavgat....

V CENĚ POZNÁVACÍHO OKRUHU JE ZAHRNUTO:

 • Letenka tam a zpět
 • Transfery z/na letiště a v průběhu okruhu
 • Vstupy do historických památek (nevztahuje se na Kleopatřin bazének na Pamukkale, který je za poplatek cca 10 EUR/osoba)
 • Služby česky mluvícího delegáta
 • Ubytování v minimálně 3* hotelu s polopenzí (obědy během okruhu jsou zajištěny a jsou v ceně, nápoje jsou extra), 1., 6, a 7. noc je v hotelu Club Asteria Belek 5* s High Class All Inclusive)
 • Možnost faktulativně absolvovat: Tureckou noc v Kappadokii za poplatek cca 35 EUR/osoba, let balónem za poplatek cca 175 EUR/osoba, lodní výlet po řece Manavgat za poplatek cca 30 EUR/osoba

Stravování

Ubytování v minimálně 3* hotelu s polopenzí (obědy během okruhu jsou zajištěny a jsou v ceně, nápoje jsou extra), 1., 6, a 7. noc je v hotelu Club Asteria Belek 5* s High Class All Inclusive)

1. DEN:

 • Přílet na letiště v Antalyi. Transfer a ubytování v hotelu Club Asteria Belek 5*.

2. DEN:

 • Po snídani odjezd do střední Anatolie. Cestou navštívíte starobylou Konyi, město tančících dervišů. Právě Konya je úzce spjata s životem a dílem Celaleddina Rumiho, zvaného též Mevlana, jenž řád tančících dervišů založil. Dodnes je Mevlana pokládán za jednoho z nejvěhlasnějších mystiků islámského světa. Právě jemu se přiblížíte návštěvou muzea věnované celému jeho životu a dílu. Muzeum, které je bývalým sídlem dervišů, zahrnuje hrobku Rumiho, taneční sál, expozici memorabilií a rukopisů, kaligrafický sál a galerii. Po obědě následuje přejezd do Kappadokie, okouzlující krajiny neskutečně erodovaného tufu (ztvrdlého sopečného popela). Kappadokie je zemí kouzelných přírodních útvarů ve tvaru komínů i podzemních měst. Skalní komíny, připomínající kamenné sloupy, pyramidy, houby nebo dokonce velbloudy a údolí s terasovitými stráněmi zformovaly právě erupce sopky. Tisíciletí pak ke kapadocké krajině přidala skalní kostely i podzemní města, jež bývala útočištěm křesťanů. První zastávkou v této oblasti bude podzemní město Kaymaklı. Tato nejoblíbenější zastávka návštěvníků představuje změť tunelů a komor vedoucích 8 pater pod zem (pouze 4 jsou otevřená).
 • V pozdních odpoledních hodinách dojedete do údolí Göreme, kde je soustředěno největší množství skalních kaplí a klášterů. Mnohé z nich ukrývají skvostné byzantské fresky zachycující výjevy ze Starého i Nového zákona. Budete mít dostatek volného času na prohlídku a fotografování. Poslední zastávka druhého dne bude v obchodu s oříšky, kde se dozvíte tajemství jejich pěstování v této oblasti. Ubytování a večeře v hotelu.

3. Den:

 • Tento den strávíte celý v „zemi krásných koní“, jak se Kappadokii ve staré perštině říkalo, a poznáte krásu této oblasti. Pro milovníky dobrodružství doporučujeme připlatit si za let horkovzdušným balonem. Balony startují za úsvitu a provedou vás pohádkovou ranní krásou oblasti. Let balonem je jeden z nejkrásnějších zážitků, jaký si z Kappadokie můžete odvézt. I spousta profesionálních cestovatelů přiznává, že toto byl jeden z vrcholů jejich cesty. Po snídani se vydáte opět do údolí Göreme. V této oblasti, zapsané ve světovém dědictví UNESCO, projdeme úchvatným muzeem pod širým nebem. Poté si prohlídnete manufakturu zpracovávající minerál onyx a budete mít možnost zakoupit si nějaký malý dárek. Budete pokračovat do údolí Zevle, kde se ve třech údolích nachází tajemný, opuštěný klášter. Samozřejmostí je zastávka v údolí Paşabagi, nejmalebnějším a nejfotografovanějším ze všech údolí v Kappadokii. Dříve byla oblast nazývána „Údolím mnichů“, protože byla oblíbeným útočištěm vyhledávaným mnichy. Ti zde bydleli v „pohádkových komínech“. V odpoledních hodinách vydáte do malého městečka jménem Avanos, které je známé především pěstováním vína a výrobou keramiky. Navštívíte keramickou dílnu, kde budete moci obdivovat tradičně vyráběnou keramiku z červeného jílu blízké řeky. Po večeři možnost fakultativně absolvovat dervišskou show s folklorním večerem.

4. Den:

 • Po snídaně odjezd směrem k městu Denizli, v jehož blízkosti se nachází Pamukkale. Cestou, kterou lemuje uchvátné pohoří Taurus, zastavíte v mešitě, kde si poslechnete výklad o vzniku Islámu a životě proroka Mohameda. Poté vás čeká návštěva travertinových jezer – Pamukkale (v překladu Bavlněný hrad), antického lázeňského města Hierapolis a jednoho z největších pohřebišť v Malé Asii – Nekropolis. Budete mít možnost brouzdat se v tyrkysově modré vodě, jež přitéká do travertinových jezer, navštívit římské divadlo, projít se po arkádové třídě, kde jsou vyjeté koleje od povozů, či nahlédnout do ruin staré latríny. Ta dříve sloužila též jako místo k uzavírání tajných dohod a smluv mezi místními obchodníky. Ne nadarmo se říká, že kdo nenavštívil tento přírodní skvost, jakoby v Turecku nebyl. Po prohlídce ubytování a večeře v hotelu u Pamukkale.

5. Den:

 • Snídaně v hotelu a odjezd směrem do Efesu, města, které patřilo za antických dob ke světově proslulým, ještě než se stalo přepychovou metropolí římské říše. Společně s průvodcem projdete ruinami tohoto krásného antického města, kde se nacházel jeden ze sedmi starověkých divů světa Artemidin chrám a nejobdivovanější stavba města Celsova knihovna. Ještě než vás toto místo uchvátí, stihnete cestou navštívit výrobnu koberců, kde se dozvíte, jakým způsobem se získává hedvábné vlákno z kokonů bource morušového, jak se dříve zpracovávala bavlna nebo jak se dodnes tkají koberce. Pokud budete mít odvahu, můžete si tkaní koberců na vlastní kůži vyzkoušet a na chvilku se tak ocitnout v roli turecké uzlíkářky. Pro prohlídce Efesu ubytování a večeře v hotelu ve městě Selҫuk.

6. Den:

 • V ranních hodinách se vydáte do místa, kde až do své smrti pobývala Ježíšova matka. Dům blahoslavené Panny Marie uctívají křesťané i muslimové a každoročně ho navštěvují poutníci obou vyznání. Poté se vypravíte na cestu zpět na Tureckou riviéru.

7. Den:

 • Možnost odpočinku na hotelu či fakultativního výletu Side/Manavgat.
 • Side/Manavgat: Celodenní výlet zahájíte návštěvou zlatnictví, kde máte možnost prohlédnout si úžasně zpracované šperky. Pokračovat budete prohlídkou strarověkého města Side, bývalé pirátské osady, místa setkání Marka Antonia a Kleopatry, které si dodnes dochovalo mnoho antických památek. Pohled na staré město s ruinami byzantských kostelů, svatyní, římských lázní a římského divadla. Později se přesunete do blízkého přístavu města Manavgat, kde vás po stejnojmenné azurově modré řece čeká plavba lodí až k místu, poblíž kterého se řeka vlévá do moře. Je to jedinečné místo, neboť voda v řece dosahuje teploty 8-13 °C a v moři až 26 °C. Na tomto nádherném místě si můžete zpříjemnit výlet koupáním. Na lodi se během plavby bude podávat oběd, který je zahrnut v ceně výletu (nápoje za poplatek). Navštívíte také manavgatskou mešitu, jednu z největších a nejkrásnějších mešit v okolí.

8. Den:

 • Transfer na letiště v Antalyi a odlet zpět do ČR.

Poznámky

DŮLEŽITÉ INFORMACE: CK Blue Style si vyhrazuje právo na drobné odchylky od plánovaného programu okruhu. Upozorňujeme na skutečnost, že uvedené programy jsou orientační a harmonogram prohlídek může být aktuálně změněn.

Minimální počet osob pro uskutečnění je 8.

Maximální obsazenost

Proč pravě sem

Poznávací okruh v kombinaci s ubytováním

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!