Krabi

Mezi nejkrásnější místa světa patří provincie Krabi, která se rozprostírá na jihozápadě Thajska...Vše o Krabi

9 dní již od 24 390 

9 dní již od30 690 
-21 %
lm
So 26.01.2019

Krabi

tripAdvisor

Hotel Railay Princess Resort & Spa

Se snídaní
9 dní již od30 690 
-20 %
fm
So 16.03.2019

Krabi

tripAdvisor

Hotel Aonang Cliff Beach Resort

Se snídaní

Dovolená v Krabi - vše co potřebujete vědět

Mezi nejkrásnější místa světa patří provincie Krabi na jihozápadě Thajska. Andamanské pobřeží tvoří dlouhé pláže se zářivě bílým pískem a romantické laguny. Moře je čisté a azurově modré a vypínají se z něj desítky metrů vysoká skaliska vymodelovaná vodou a větrem. Úchvatný je i podmořský svět, který připomíná pohled do nekonečného akvária.

KRABI

Mezi nejkrásnější místa světa patří provincie Krabi, která se rozprostírá na jihozápadě Thajska a která byla ještě počátkem 90. let turisty opomíjenou oblastí. Pak se ale situace zásadně změnila! Andamanské pobřeží je totiž nádherné, tvoří ho dlouhé pláže se zářivě bílým pískem a romantické laguny. Nechybějí ani mangrovové háje a tropický prales. Moře je čisté a azurově modré a vypínají se z něj desítky metrů vysoká skaliska vymodelovaná vodou a větrem. Úchvatný je i podmořský svět, který připomíná pohled do nekonečného akvária.

Počasí v Krabi je vesměs stejné jako v ostatních částech Thajska. Průměrná teplota vzduchu se zde celoročně pohybuje mezi 30 až 33 stupni Celsia. Teplota moře se drží na 27 až 28 stupních. Ovšem srážkový úhrn v období dešťů (od června do října) je oproti hlavní turistické sezóně více než desetinásobný.

Dovolená v provincii Krabi je jako stvořená pro aktivní a pohyb milující jedince, konkrétně pro amatérské i sportovní potápěče, vodáky, pěší turisty, skalní lezce či obdivovatele přírody. Velmi oblíbené jsou vyjížďky na moře, respektive šnorchlování kolem ostrovů Koh Poda, Koh Tup, Chicken Island nebo na pláži Phra Nang Cave. Atraktivní je také výlet ke skupině ostrůvků Phi Phi, kde spatříte strmé skály, exotickou flóru i korálové útesy v průzračném moři. Je možné potápět se nebo šnorchlovat v zátokách Maya Bay, Tonsai Bay, Monkey Bay a Loh Samah Bay.

Oblíbeným cílem výletů je rovněž zátoka Phang Nga ležící severně od Krabi. Je lemována bažinami s mangrovy a bizarními vápencovými útvary. Jeden z nich zná takřka celý svět! Je vysoký 20 metrů a má přezdívku „ostrov Jamese Bonda“. V roce 1974 se zde totiž natáčel film Muž se zlatou zbraní a od těch dob sem každoročně míří tisíce fanoušků Jamese Bonda, aby nádherné skalní monolity viděli na vlastní oči.

Vodáci nejspíš uvítají možnost jízdy na mořském kajaku v Ao Thalane. Pěší turisté se mohou s průvodcem vydat na jednodenní výpravy do džungle, k vodopádům a horkým vřídlům, lze taktéž sestoupit na dno kráteru s lagunou. Milovníci jezdectví mají šanci zajistit si projížďku na koni po plážích či v pralesech. Krasové útvary při pobřeží Krabi patří mezi světově nejvyhledávanější pro skalní lezení na vápenci. Méně zkušené horolezce doprovázejí instruktoři. Horolezeckou výbavu si lze zapůjčit. Zejména ženy či děti patrně zaujmou projížďky na slonech. Rybáři mohou okusit rybolov na otevřeném moři.

Půjčit si v provincii Krabi automobil je sice snadné, ale zato poměrně riskantní. Vozy mnohdy nejsou pojištěny a v případě krádeže či nehody vše hradí zákazník. Při podpisu smlouvy skládá klient kauci 30 až 50 tisíc bahtů. Denní sazba se mění podle místa, doby, smluvních podmínek a kubatury vozu. Pohybuje od 1000 do 2400 bathů. Platí se obvykle kreditní kartou. Nezbytností je pas, mezinárodní řidičský průkaz a minimální věk 21 let. Motocykly a skútry z půjčoven nemají pojistku téměř nikdy. Cena za den je průměrně 200 bathů a jezdec musí mít přílbu. Jako doklad obvykle stačí jen cestovní pas. Půjčit si kolo není drahé, ale většinou se nejedná o žádný technický zázrak. V Krabi se – stejně jako v celém Thajsku – jezdí vlevo, místní si nepotrpí na dodržování předpisů, tudíž je záhodno být za volantem neustále ve střehu.

Stejně jako celá provincie se jmenuje i její hlavní město. Není příliš velké, pyšní se ovšem dlouholetou rybářskou tradicí. Jedním z nejdůležitějších míst je přístav, odkud se lze snadno dostat na ostrovy Ko Lanta a Phi Phi. Asi 7 km od Krabi se nachází chrámový komplex Wat Tham Seua (Tygří jeskyně) s buddhistickým symbolem na vrcholu hory. V oblasti Krabi se rovněž rozkládá velkolepý mořský park Phi Phi – Hat Nopparat Thara. Velmi navštěvované je i město Khlong Thom s muzeem v chrámu Wat Khlong Thom.

AO NANG

Hlavním turistickým střediskem provincie Krabi je Ao Nang s mnoha krásnými plážemi. Okouzlí vás především okolní scenérie, a to zejména bezpočet rozeklaných vápencových útesů. Úchvatně působí hlavně ráno a večer, během dne se stávají vděčným cílem horolezců. Letovisko Ao Nang s atraktivními hotely, restauracemi, obchůdky a skvělým turistickým servisem se nachází pouhých 16 km od hlavního města, kam jezdí každou hodinu autobus. Cesta trvá půl hodiny, jízdenka je k mání za pouhých pár desítek bathů. Za návštěvu rozhodně stojí i nedaleký národní park Khao Phanom Bencha a několik chrámů v okolí.

NONGTALAY

Velmi klidné letovisko sousedící s letoviskem Ao Nang vás ohromí téměř panenskými plážemi. V okolí rezortů najdete několik obchůdků a restaurací.

TUBKAEK BEACH

Severně od Nongtalay se rozprostírá krásná dlouhá písčitá pláž Tubkaek obklopená několika luxusními rezorty. Dobrodruzi se mohou vydat na procházku do nedalekého pralesa.

RAILAY

Oblast Railay se dělí na dvě části – západní a východní. Na západní straně se rozprostírá populární pláž Railay Beach. Přímo z moře se zde zvedají obrovské vápencové útesy, uzavírající chráněnou písčitou pláž s průzračnou vodou. Ta se řadí mezi nejkrásnější v celém Thajsku. Nadšeni zde budou plážoví dovolenkáři i horolezci. Oblast Railay je přístupná pouze lodí z cca 3,5 km vzdáleného Ao Nangu a je nutné počítat s tím, že k ubytovacím zařízením je potřeba se přesunout pěšky i se svými zavazadly. Vzdálenost k jednotlivým ubytovacím zařízením je závislá vždy na umístění daného hotelu.

Krabi v číslech

 • + 6h (zimní čas)
 • 220 V/50 Hz

Týdenní předpověd

 • PARTLY_CLOUDY28°C
  sobota, So 19.01.2019
 • PARTLY_CLOUDY32°C
  neděle, Ne 20.01.2019
 • PARTLY_CLOUDY33°C
  pondělí, Po 21.01.2019
 • PARTLY_CLOUDY33°C
  úterý, Út 22.01.2019
 • OVERCAST30°C
  středa, St 23.01.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Krabi v číslech

 • + 6h (zimní čas)
 • 220 V/50 Hz

Týdenní předpověd

 • PARTLY_CLOUDY28°C
  sobota, So 19.01.2019
 • PARTLY_CLOUDY32°C
  neděle, Ne 20.01.2019
 • PARTLY_CLOUDY33°C
  pondělí, Po 21.01.2019
 • PARTLY_CLOUDY33°C
  úterý, Út 22.01.2019
 • OVERCAST30°C
  středa, St 23.01.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!