Bangkok

Městu se dříve přezdívalo Benátky východu, stopy minulosti však můžeme zahlédnout i dnes.Vše o Bangkoku

4 dny již od 21 590 

Odlet
Počet dní
Název hotelu
Stravování
Země
Destinace
Možné místo odletuKonečná cena od
Ne 17.2.2019
5 dní
Centara Watergate Pavillion Hotel Bangkok
Se snídaní
Thajsko
Bangkok
Praha24 990 Kč
lm
Ne 17.2.2019
5 dní
Hotel Avani Atrium Bangkok
Se snídaní
Thajsko
Bangkok
Praha23 690 Kč
lm
Ne 17.2.2019
5 dní
Hotel Baiyoke Sky
Se snídaní
Thajsko
Bangkok
Praha24 690 Kč
lm

Dovolená v Bangkoku - vše co potřebujete vědět

Přibližně 500 chrámů, sochy Buddhy, nejdelší ulici na světě, proslulou tržnici s 15 000 stánků, čínskou čtvrť, hromadu barů, diskoték i podniků se živou hudbou – to vše a mnohem více nabízí Bangkok, hlavní město Thajska. Nedaleko metropole můžete navštívit námořní muzeum, krokodýlí farmu, muzeum dinosaurů i největší světové muzeum pod širým nebem.

BANGKOK

Hlavní město Thajska a zároveň nejlidnatější město v zemi bylo až do konce 18. století jen malým přístavem a obchodním centrem. To se však změnilo s příchodem dynastie Chakri, která vládne dodnes. Thajci znají Bangkok pod názvem Krung Thep, což v překladu znamená Město andělů. Mezi nejnavštěvovanějšími světovými metropolemi je hned za Londýnem a Paříží. Prestižní časopis Travel + Leisure ho třikrát po sobě jmenoval nejlepším městem na světě.

Bangkok se nachází v deltě řeky Chao Phraya, která dělí thajskou metropoli na dvě části. Městu se dříve přezdívalo Benátky východu, stopy minulosti však můžeme zahlédnout i dnes. Na řece i kanálech najdeme nesourodou směs plavidel – od lodiček poháněných pádly až po nákladní čluny. V těchto oblastech stojí mnoho kupeckých domů a chrámů orientovaných směrem k řece. Budete-li chtít, můžete absolvovat plavbu s večeří, která zaujme zejména romantické páry a rodiny milující klid.

SLAVNÁ TRŽNICE MÁ TISÍCE STÁNKŮ

Město je plné památek, najdeme zde přibližně 500 chrámů. Například na ostrůvku Rattanakosin, kolem kterého se Bangkok v minulosti rodil, je k vidění Velký palác, často označovaný jako Královský palác. Celý komplex je obehnán vysokou bílou zdí a je rozdělen do několika částí. Jednou z nich je i Wat Phra Kaeo, který je považován za nejposvátnější buddhistický chrám v Thajsku a v němž se nachází 66 cm vysoká soška smaragdového Buddhy. Ta je ve skutečnosti vytesána ze zeleného jadeitu. První zpráva o ní pochází z roku 1434. Nalézá se zde i muzeum, kde jsou k vidění všechny kostýmy, do nichž bývá smaragdový Buddha oblékán.

Nedaleko paláce leží Národní muzeum a především slavný buddhistický chrám Wat Pho ze 16. století. Největší atrakcí je 46 metrů dlouhá a 15 metrů vysoká socha, znázorňující ležícího a umírajícího Buddhu v pozici, kdy dosáhl nirvány.

Chcete-li relaxovat v krásném prostředí, můžete zavítat do některého z velkých parků. Například v Královském parku krále Ramy IX. o rozloze téměř 1 km2 spatříte největší botanickou zahradu ve městě a osmimetrový, uměle vytvořený vodopád.

Mezi místní unikáty se řadí i nejdelší ulice na světě. Jmenuje se Sukhumit Road a její délka činí úctyhodných 400 km, táhne se podél východního pobřeží Thajska. Prochází přímořským letoviskem Pattaya a končí v provincii Trat u hranic s Kambodžou.

Nejvyšší budovu ve městě a zároveň nejvyšší hotel v jihovýchodní Asii představuje 304 metrů vysoký mrakodrap Baiyoke Tower II., nalézající se ve čtvrti Ratchathewi. Stavba byla dokončena roku 1997 a s přidáním antény o dva roky později se výška budovy zvětšila na 328 metrů.

Hlavní atrakcí v Bangkoku je nakupování. Tomu nahrávají velmi nízké ceny zboží a je zvykem o konečné ceně smlouvat. V posledních letech se zvýšil počet supermarketů, kterých je zde ke stovce. Určitě byste neměli vynechat proslulou tržnici Chatuchak, nazývanou rovněž JJ Market. Zdejších 15 000 stánků nabízí úplně vše, na co si jen dokážete vzpomenout. Návštěvu tohoto místa doporučujeme rozdělit do dvou dní, abyste měli dostatek času vybrat si to správné a cenově nejvýhodnější zboží.

Za prohlídku stojí rovněž Čínská čtvrť, která je více než 200 let obchodním centrem zdejší čínské komunity. Pokud chcete důkladně poznat její kulturu, zavítejte do této čtvrti během některého z čínských svátků a naplno si vychutnejte nezapomenutelnou atmosféru.

Město je známé rovněž pro svůj divoký noční život. Ve čtvrti Patpong, především v ulicích Soi Cowboy a Nana Plaza, naleznete několik slavných go-go barů. K dispozici jsou v této oblasti i kluby se živou hudební produkcí a diskotéky, v nichž vystupují zahraniční diskžokejové. Nechybějí ani podniky pro gaye.

DOPRAVNÍM HITEM JE SKYTRAIN

A jak se můžete po Bangkoku přepravovat? Nejscéničtějším a nejefektivnějším způsobem dopravy jsou lodě Chao Phraya Express, které vozí cestující po řece Chao Phraya do míst jižně i severně od Bangkoku. Jízdné stojí od 13 do 32 THB a běžně se platí na palubě, v některých větších přístavištích jsou i pokladny.

Velkým hitem je vyvýšená železnice BTS (Skytrain), která vás svižně proveze „novým“ Bangkokem. Mezi oběma linkami lze přestoupit ve stanici Siam a vlaky jezdí v častých intervalech od 6 hodin do půlnoci. Jízdné stojí od 15 do 40 THB a zakoupíte ho v automatech. K dispozici je i metro (MRT). To je nejužitečnější pro návštěvníky bydlící v oblastech Sukhumvit nebo Silom, kteří chtějí jet na vlakové nádraží Hualamphong.

Další variantou je autobusová doprava (jízdné stojí 5 – 11 THB), motocyklové taxi (po městě cca 20 THB) pro ty odvážnější a otrlejší a samozřejmě klasické taxi. Sazby začínají na 35 THB a jízdné do většiny míst v centru stojí od 60 do 90 THB. Pozor však na taxíky bez taxametru!

KROKODÝLÍ FARMA ZVE K NÁVŠTĚVĚ

Za poznání stojí i okolí Bangkoku. Vydáte-li se k moři, přibližně 30 km směrem na jih, dorazíte do města Samut Prakan. To se nalézá v místě, kde řeka Chao Phraya ústí do Thajského zálivu. K hlavním atrakcím zde patří muzeum Erawan s cennými uměleckými památkami a 50metrovou sochou tříhlavého slona, Námořní muzeum, krokodýlí farma a Muang Boran, největší světové muzeum pod otevřeným nebem. Spatříte repliky významných architektonických míst z každé provincie. Například svatyně Phanomrung, Wat Mahathat v Sukhothai či otisk nohy Buddhy v Saraburi. Některé exponáty jsou ve skutečné velikosti a ukazují unikátní ruční mistrovství thajského umění.

Pokud vás zajímají prehistorická zvířata, oceníte Muzeum dinosaurů. Zejména děti nadchnou dvě obří makety dinosaurů, 8 m vysoké a 15 m dlouhé.

Bangkok v číslech

 • + 6h (zimní čas)
 • 220 V/50 Hz

Týdenní předpověd

 • PARTLY_CLOUDY28°C
  neděle, Ne 17.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY35°C
  pondělí, Po 18.02.2019
 • OVERCAST34°C
  úterý, Út 19.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY35°C
  středa, St 20.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY35°C
  čtvrtek, Čt 21.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Bangkok v číslech

 • + 6h (zimní čas)
 • 220 V/50 Hz

Týdenní předpověd

 • PARTLY_CLOUDY28°C
  neděle, Ne 17.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY35°C
  pondělí, Po 18.02.2019
 • OVERCAST34°C
  úterý, Út 19.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY35°C
  středa, St 20.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY35°C
  čtvrtek, Čt 21.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!