Thajsko

Thajsko – exotický ráj, který se stává velmi vyhledávanou a oblíbenou destinací! Přilákají vás okouzlující pláže, ale i buddhistické chrámy...Vše o Thajsku

4 dny již od 21 590 

10 dní již od44 290 
-20 %
lm
St 27.02.2019

Koh Samui

tripAdvisor

Hotel Samui Buri Beach Resort

Se snídaní
9 dní již od25 990 
-20 %
lm
Út 26.02.2019

Krabi

tripAdvisor

Hotel Railay Princess Resort & Spa

Se snídaní
9 dní již od25 390 
-20 %
fm
Út 16.04.2019

Krabi

tripAdvisor

Hotel Aonang Cliff Beach Resort

Se snídaní
9 dní již od28 990 
-20 %
fm
Út 16.04.2019

Krabi

tripAdvisor

Hotel Aonang Villa Resort

Se snídaní

Dovolená v Thajsku - vše co potřebujete vědět

Úchvatné písčité pláže, skvostné chrámy, nádherná příroda, trhy na suchu i na vodě – to je Thajsko! Návštěva této turisticky oblíbené asijské země je vhodná téměř kdykoliv – panuje zde tropické podnebí teplota se neustále pohybuje kolem 30 °C. Poznejte díky nám Bangkok, Krabi či ostrovy Phuket a Koh Samui.

THAJSKO

Tvar Thajského království připomíná hlavu slona, jehož chobot tvoří výběžek Malajského poloostrova. Rozkládá se v jihovýchodní Asii a je omýváno vodami Thajského zálivu a Andamanského moře. Severní část je velmi zelená a hornatá. Turisté sem míří především pro poznání národních parků. Jih je zase typický svými úchvatnými písčitými plážemi. Thajsku se často přezdívá „země tisíců Buddhů“, jelikož buddhismus je zde patrný na každém kroku. Zpodobeniny Buddhy jsou posvátné. A ti, kdo se dopustí svatokrádeže, budou potrestáni vězením (včetně cizinců). Návštěva buddhistických chrámů a památek je povolena jen v dostatečném oblečení, nejsou povoleny minisukně, odhalená ramena a krátké kalhoty.

Návštěva Thajska je vhodná téměř kdykoliv – země má tropické podnebí a teplota se během celého roku pohybuje okolo 30 °C. Většina jižního Thajska má dvě období – sucha a deště, přičemž teplota vzduchu se téměř neliší. Suché období připadá na listopad až únor. Během března až května se mohou místy objevovat dešťové přeháňky, jako předzvěst nadcházejících monzunů. Tyto měsíce zároveň bývají nejvíce horké. Během měsíců červen až říjen panuje období dešťů, kdy se i lehce ochladí vzduch. I v období dešťů je však návštěva Thajska bez problémů. Přeháňky trvají zpravidla jen krátký čas nebo přes noc.

ŘEČ

Oficiálním jazykem je thajština. Běžně se však domluvíte i anglicky.

KUCHYNĚ

Je úžasně chutná a levná. Najdete zde vše, na co si vzpomenete. Zejména mnoho druhů nudlí, mořské plody, ohnivá kari, tropické ovoce a zeleninu. Pokrmy obsahují 4 chutě – sladkou, slanou, kyselou a pálivou.

MĚNA

Měnová jednotka je thajský baht (THB), který se dělí na 100 satangů. 1 CZK = cca 1,49 THB, 1 USD = cca 31,50 THB. Nejběžnější měnou pro směnu jsou USD. Kreditními kartami můžete platit v některých hotelech, obchodech a restauracích. Není problém s výběrem hotovosti z bankomatů.

ELEKTRICKÉ NAPĚTÍ

220 V/50 Hz. Zástrčky v hotelových komplexech bývají evropské, někde jsou amerického typu (tedy na dva ploché kolíky). Pokud tedy budete mít elektroniku, která nemá vidlicovou zástrčku se dvěma kolíky bez uzemnění, budete potřebovat příslušný adaptér.

CESTOVNÍ PAS, VÍZUM A OČKOVÁNÍ

Občané ČR potřebují cestovní pas s dobou platnosti více než 6 měsíců od vstupu do Thajska. Občané ČR nepotřebují pro cestu do Thajska, do 30 dnů pobytu, za účelem turistiky víza. Každý, kdo do země vstupuje na bezvízový režim, musí být schopen (na vyžádání imigračního úřadu v Thajsku) prokázat finanční hotovost – ekvivalent k 20 000 bahtů/os. či 40 000 bahtů/rodina (nicméně to, zda to po dotyčném bude vyžadováno, je v kompetenci thajského imigračního úředníka). K povolení vstupu na území se vyžaduje očkovací průkaz pouze od osob přijíždějících z oblastí s výskytem infekčních nemocí, jako např. žlutá zimnice. Pokud plánujete vyrazit do odlehlých částí země, zvažte alespoň základní očkování proti žluté zimnici, žloutence, tyfu a malárii.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY

Do Thajska lze bezcelně dovážet věci pro osobní potřebu neobchodního charakteru v přiměřeném množství (například max. 1 l alkoholického nápoje a 200 ks cigaret). Je zakázán dovoz a vývoz narkotik, obscénních materiálů a publikací; zakázán je rovněž vývoz výbušnin (včetně petard). Mezi druhy zboží, jejichž dovoz a vývoz je omezen (tj. podléhá předchozímu schválení nebo povolení příslušných vládních úřadů), patří při dovozu: střelné zbraně a střelivo, komunikační zařízení a příruční krátkovlnné vysílačky s přijímačem, rostliny a jejich části, zvířata, kosmetické výrobky, vodní živočichové, např. piraně); při vývozu: starožitnosti, napodobeniny Buddhy (s výjimkou menších kusů běžně prodávaných na stáncích) a náboženské předměty (příslušné povolení většinou zajistí již prodejci), divoká a domácí zvířata, jako např. ptáci, opice, kočky, dále střelné zbraně a střelivo. Cestující, kteří budou přistiženi při pokusu o bezcelní odbavení zboží podléhajícího clu a zboží, jehož dovoz a vývoz je zakázán nebo omezen, zaplatí pokutu ve výši čtyřnásobku ceny tohoto zboží a cla; zboží jim bude následně zabaveno.

PLÁŽE, SLUNEČNÍKY A LEHÁTKA

Thajsko se pyšní překrásnými plážemi, kde se vysoké palmy naklánějí nad bělostným pískem. Pozor – zhruba na 50 plážích byl nově zaveden striktní zákaz kouření. Teplé vody Thajského zálivu a Andamanského moře skrývají pestrý podmořský život, který tuto zemi řadí mezi nejlepší potápěčské lokality na světě. Lehátka a slunečníky si na veřejných plážích můžete pronajmout za poplatek. Cena se pohybuje v rozmezí 50 – 200 THB/den. Hotely zpravidla poskytují lehátka i slunečníky zdarma. Nudistické opalování je na veřejných plážích zcela nepřístupné. V rezortech se můžete setkat s částí vyhrazenou pro nudisty. Na většině pláží naleznete bary a nabídku vodních sportů. V oblasti Phuket jsou na veřejných plážích lehátka zakázaná. Na některých místech je možné pronajmout si za poplatek slunečník. Hotelové komplexy, které jsou přímo u pláže, poskytují lehátka a slunečníky, ale vždy platí, že je zakázáno lehátka pokládat na písek. Lehátka mohou být na travnaté ploše v těsné blízkosti pláže.

KATEGORIE UBYTOVÁNÍ

Hotely zde nemají oficiální kategorii ubytování, jak je běžné u jiných destinací. Hodnocení Blue Style vyplývá z doporučení asociace hotelů, pokud jsou nabízené hotely jejich členem, z doporučení partnera v destinaci a současně přihlíží ke kvalitě a rozsahu nabízených služeb v porovnání s cenou za dané ubytovací zařízení.

Kompletní a aktuální informace o režimech vstupu, zastupitelských úřadech a zdravotních dokladech (např. povinné očkování) naleznete na www.mzv.cz.

Informace o Thajsku

Rozloha země
513 115 km2
Počet obyvatel
60 milionů
Hlavní město
Bangkok
Jazyk
thajština
 • cca 12,5 h
 • + 6 h (zimní čas)
 • 220 V/50 Hz

Týdenní předpověd

 • PARTLY_CLOUDY34°C
  pátek, Pá 22.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY36°C
  sobota, So 23.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY36°C
  neděle, Ne 24.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY36°C
  pondělí, Po 25.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY35°C
  úterý, Út 26.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Informace o Thajsku

Rozloha země
513 115 km2
Počet obyvatel
60 milionů
Hlavní město
Bangkok
Jazyk
thajština
 • cca 12,5 h
 • + 6 h (zimní čas)
 • 220 V/50 Hz

Týdenní předpověd

 • PARTLY_CLOUDY34°C
  pátek, Pá 22.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY36°C
  sobota, So 23.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY36°C
  neděle, Ne 24.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY36°C
  pondělí, Po 25.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY35°C
  úterý, Út 26.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Velvyslanectví ČR v Thajsku

71/6 Ruam Rudee Soi 2, Ploenchit Rd.
Lumpini, Pathumwan, Bangkok 10330
Kingdom of Thailand


+66 225 092 23, 225 092 24

Velvyslanectví Thajského království v ČR

Romaina Rollanda 3,
160 00 Praha 6 – Bubeneč


+420 220 570 055, 220 571 435

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!