Spojené arabské emiráty

Užijte si báječné celoroční koupání v Perském zálivu, nebo také lyžování či bruslení v supermoderním nákupním centru.Vše o Spojených arabských emirátech

4 dny již od 10 390 

8 dní již od24 990 
-25 %
lm
So 23.02.2019

Ras Al Khaimah

tripAdvisor

Smartline Bin Majid Beach Resort

All inclusive
5 dní již od31 590 
-18 %
lm
So 09.03.2019

Dubaj

tripAdvisor

Hotel Anantara The Palm Dubai

Se snídaní
8 dní již od36 790 
-15 %
fm
St 17.04.2019

Dubaj

tripAdvisor

Amway Rotana Jumeirah Beach

Se snídaní
8 dní již od22 190 
-16 %
fm
St 17.04.2019

Dubaj

tripAdvisor

Hotel Media Rotana

Se snídaní
8 dní již od15 890 
-20 %
fm
St 01.05.2019

Ajman

tripAdvisor

Hotel Ramada Beach Hotel Ajman

Se snídaní
8 dní již od23 990 
-21 %
fm
St 01.05.2019

Abu Dhabi

tripAdvisor

Hotel Beach Rotana

Se snídaní

Dovolená ve Spojených arabských emirátech - vše co potřebujete vědět

Spojené arabské emiráty (SAE) patří k nejbohatším a nejmodernějším státům světa. Spatříte zde nejkrásnější a nejluxusnější stavby, průzračné moře, pláže s jemným pískem i tradiční arabskou kulturu. Poleťte s námi do Dubaje, avšak vybrat si můžete z vícero emirátů. Čeká vás pohádková dovolená, na niž budete dlouho vzpomínat.

 • Dubaj

  Zobrazit 50 179 zájezdů

  Nejkrásnější a nejluxusnější stavby světa, průzračné moře, pláže s jemným pískem i tradiční arabskou kulturu objevíte ve Spojených arabských emirátech (SAE), které patří k nejbohatším a nejmodernějším státům světa. Poleťte s námi do Dubaje, vybrat si však můžete z vícero emirátů. Čeká vás pohádková dovolená, na kterou budete dlouho vzpomínat.

 • Ras al-Khaimah

  Palmové oázy mezi pouštními dunami tvořenými červeným pískem a nekonečně dlouhé pláže na březích azurového moře nabízí emirát, který je právem považován za nejrozmanitější a nejkrásnější. Užívejte si paprsků hřejícího slunce a prožijte naprostou pohodu na těchto skvostných plážích. Milovníci golfu jistě ocení vybavenost a styl místních golfových hřišť. Můžete si zde také vychutnat nezaměnitelnou atmosféru velbloudích závodů. Ras Al Khaimah je zkrátka tím pravým místem pro vaši dovolenou. Emirát Ras Al Khaimah se nachází v nejsevernější části SAE. Na severu a východě sousedí se Sultanátem Omán a zbylé hranice tvoří s emiráty Fujairah, Sharjah a Umm Al Quwain. Ras Al Khaimah je mnohými považován za nejkrásnější emirát, za což vděčí poutavé rozmanitosti přírodních krás. U severního pobřeží se majestátně tyčí skaliska vyprahlého pohoří Hajar, které postupně spadá do úrodné zelené roviny, jež na jihu přechází ve vysoké písečné duny. Emirát se v oblasti turistického ruchu velmi intenzivně rozvíjí a na březích tyrkysového moře s bělostnými plážemi nabízí luxusní hotelové komplexy se špičkovou úrovní služeb a bohatou nabídkou vodních sportů na pláži. Dovolenou si zde užijí všichni, kteří hledají klid a odpočinek. Milovníci poznávání však mají jedinečnou možnost vytěžit maximum ze strategické polohy a poznat vskutku velký a rozmanitý kus SAE. Láká vás adrenalinový zážitek? Otestujte nejdelší zipline (lanový skluz) na světě! Začíná ve výšce 1680 m n. m., poblíž vrcholu hory Jebel Jais. Na trase dlouhé 2,8 km umožní dosáhnout rychlosti až 150 km/h!

 • Sharjah

  Emirát Sharjah je vhodný pro všechny, kteří touží především po odpočinku a klidné dovolené. Díky velmi tradičnímu rázu tohoto emirátu zde můžete cítit orientální atmosféru na každém kroku. Pokud patříte mezi milovníky nakupování, tak si zde budete připadat jako v ráji! V proslulém Modrém souku pořídíte takřka cokoliv – od ručně vyráběných předmětů přes koberce, elektroniku, oblečení až po parfémy. Emirát se rozkládá severním a východním směrem od Dubaje a mnohdy je označován jako jeho předměstí. Mimo pověst kulturního centra SAE je znám jako nejpřísnější emirát, jehož symbolem je otevřený Korán. Platí zde přísné dodržování islámských tradic a absolutní zákaz prodeje a konzumace alkoholu (zejména na veřejných místech) a také jeho dovozu. V hotelových komplexech je alkohol běžně k dostání. Při pobřeží Sharjah se táhne zhruba 4 km dlouhá veřejná pláž. V emirátu naleznete velké množství velmi pěkných pláží. Jelikož je Sharjah nejpřísnějším z emirátů, tak je ženám přísně zakázáno koupání na zdejších veřejných plážích v plavkách. Chtějí-li se tedy dámy vykoupat, pak jedině oblečené, anebo musí využít hotelovou pláž.

 • Abu Dhabi

  Hlavní město a zároveň největší a nejbohatší emirát. Abu Dhabi působí jako moderní metropole, jež svým vzhledem velmi nápadně připomíná americká velkoměsta. Vychutnejte si tuto úžasnou atmosféru procházkou po širokých bulvárech a zároveň obdivujte zelené parky a luxusní mrakodrapy. Při pohledu na úchvatná panoramata si budete připadat, jako byste se ocitli přímo na Manhattanu. Pokud hledáte tak trochu jinou dovolenou, zpestřenou o adrenalin, tak jste v Abu Dhabi správně – nachází se zde totiž proslulý Ferrari World! Dáváte přednost historii, poznání a odpočinku? Není problém – Abu Dhabi uspokojí i ty nejnáročnější!

 • Fujairah

  Obloha prozářená sluncem, dlouhé pláže s průzračným mořem, romantická skaliska a útesy a za tím vším se v pozadí tyčí vysoké hory – přesně to pro vás bude strhující podívanou a pastvou pro oči! Pestrý a bohatý podmořský život je typickým rysem tohoto zajímavého emirátu. Při troše štěstí si můžete zaplavat třeba i s mořskou želvou. Tento emirát je od ostatních oddělen pásem Hajarských hor, proto je mu často přezdíváno „nevěsta emirátů“. Fujairah se rozkládá zejména v části, která je označována jako Východní pobřeží (Batinah). Na jihu a na severu sousedí s Ománem (severní hranice s oddělenou enklávou tohoto sultanátu). Západní hranice tvoří emiráty Ras Al Khaimah a Sharjah. Oblast Fujairah je známá především pro naprosto úchvatné přírodní scenérie – pohoří, pláže s bělostným pískem, skaliska tyčící se nad hladinou moře a zelené úrodné plochy, které jsou v SAE stejným překvapením jako třeba prameny a vodopády prýštící ve vysokých horách. Vzhledem k tomu, že ve Fujairah není ani kapka vlastní ropy, je emirát odkázán na turismus, velký přístav, bezcelní průmyslovou zónu a tradiční rybolov. Tento nejmladší emirát se pyšní především přírodními mořskými rezervacemi chránícími mořské živočichy. Tyto lokality se nacházejí ve městech Faqeet, Dhinada a Aqa. V podstatě je ale východní pobřeží vyhledáváno potápěči z celého světa, jelikož zdejší podmořský život je mnohem pestřejší a zajímavější než v kterékoliv jiné části Perského zálivu.

 • Ajman

  Několik kilometrů dlouhá pláž s bílým pískem, průzračně čisté moře a moderní hotelové komplexy – to jsou bezesporu největší lákadla Ajmanu. Tradiční atmosféra a tržiště provoněné orientálním kořením probudí veškeré vaše smysly! Ponořte se do této atmosféry a vychutnejte si tradiční ráz emirátu. Hledáte odpočinkovou a exotickou dovolenou v kombinaci s kvalitním servisem? Pak jste zde správně! Ajman se rozkládá na pobřeží Perského zálivu a je nejmenší ze všech emirátů. Jeho území obklopuje emirát Sharjah. Důležitost Ajmanu však značně stoupá. Je tomu zejména proto, že leží pouhých cca 20 km jižně od Dubaje a ceny za nemovitosti a nájmy jsou tu výrazně nižší. Z těchto důvodů zde žije mnoho lidí, kteří za prací dojíždějí do Dubaje.

Informace o SAE

Rozloha země
83 600 km2
Počet obyvatel
9,2 milionů
Hlavní město
Abu Dhabi
Jazyk
arabština
 • cca 6h
  z Prahy do Dubaje
 • +3h (zimní čas)
 • 220 V / 50 Hz

Týdenní předpověd

 • PARTLY_CLOUDY23°C
  pátek, Pá 22.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY25°C
  sobota, So 23.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY27°C
  neděle, Ne 24.02.2019
 • CLEAR24°C
  pondělí, Po 25.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY27°C
  úterý, Út 26.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Informace o SAE

Rozloha země
83 600 km2
Počet obyvatel
9,2 milionů
Hlavní město
Abu Dhabi
Jazyk
arabština
 • cca 6h
  z Prahy do Dubaje
 • +3h (zimní čas)
 • 220 V / 50 Hz

Týdenní předpověd

 • PARTLY_CLOUDY23°C
  pátek, Pá 22.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY25°C
  sobota, So 23.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY27°C
  neděle, Ne 24.02.2019
 • CLEAR24°C
  pondělí, Po 25.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY27°C
  úterý, Út 26.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Velvyslanectví SAE v ČR

Velvyslanectví Spojených arabských emirátů v ČR
Sibiřské nám. 730/1, 160 00 Praha 6 – Bubeneč

+420 221 517 777

Velvyslanectví ČR v Abu Dhabi

Marina Village, Villa A09, Breakwater Area
Abu Dhabi, P.O.Box 27009


+9712 678 2800

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!