Spojené arabské emiráty

Užijte si báječné celoroční koupání v Perském zálivu, nebo také lyžování či bruslení v supermoderním nákupním centru.Vše o Spojených arabských emirátech

4 dny již od 7 990 

4 dny již od9 590 
-42 %
lm
Čt 13.12.2018

Dubaj

tripAdvisor

Hotel Media Rotana

Se snídaní
15 dní již od139 690 
-24 %
lm
Út 25.12.2018

Dubaj

tripAdvisor

Hotel Anantara The Palm Dubai

Se snídaní
7 dní již od31 790 
-25 %
fm
So 16.02.2019

Dubaj

tripAdvisor

Amway Rotana Jumeirah Beach

Se snídaní
7 dní již od38 990 
-24 %
fm
So 16.02.2019

Abu Dhabi

tripAdvisor

Khalidiya Palace Rayhaan By Rotana

Se snídaní
8 dní již od13 990 
-30 %
fm
St 01.05.2019

Ajman

tripAdvisor

Hotel Ramada Beach Hotel Ajman

Se snídaní
8 dní již od20 290 
-30 %
fm
St 01.05.2019

Abu Dhabi

tripAdvisor

Hotel Beach Rotana

Se snídaní

Dovolená ve Spojených arabských emirátech - vše co potřebujete vědět

Spojené arabské emiráty (SAE) patří k nejbohatším a nejmodernějším státům světa. Spatříte zde nejkrásnější a nejluxusnější stavby, průzračné moře, pláže s jemným pískem i tradiční arabskou kulturu. Poleťte s námi do Dubaje, avšak vybrat si můžete z vícero emirátů. Čeká vás pohádková dovolená, na niž budete dlouho vzpomínat.

 • Dubaj

  Zobrazit 74 313 zájezdů

  Nejkrásnější a nejluxusnější stavby světa, průzračné moře, pláže s jemným pískem i tradiční arabskou kulturu objevíte ve Spojených arabských emirátech (SAE), které patří k nejbohatším a nejmodernějším státům světa. Poleťte s námi do Dubaje, vybrat si však můžete z vícero emirátů. Čeká vás pohádková dovolená, na kterou budete dlouho vzpomínat.

 • Ras al-Khaimah

  Palmové oázy mezi pouštními dunami tvořenými červeným pískem a nekonečně dlouhé pláže na březích azurového moře nabízí emirát, který je právem považován za nejrozmanitější a nejkrásnější. Užívejte si paprsků hřejícího slunce a prožijte naprostou pohodu na těchto skvostných plážích. Milovníci golfu jistě ocení vybavenost a styl místních golfových hřišť. Můžete si zde také vychutnat nezaměnitelnou atmosféru velbloudích závodů. Ras Al Khaimah je zkrátka tím pravým místem pro vaši dovolenou. Emirát Ras Al Khaimah se nachází v nejsevernější části SAE. Na severu a východě sousedí se Sultanátem Omán a zbylé hranice tvoří s emiráty Fujairah, Sharjah a Umm Al Quwain. Ras Al Khaimah je mnohými považován za nejkrásnější emirát, za což vděčí poutavé rozmanitosti přírodních krás. U severního pobřeží se majestátně tyčí skaliska vyprahlého pohoří Hajar, které postupně spadá do úrodné zelené roviny, jež na jihu přechází ve vysoké písečné duny. Emirát se v oblasti turistického ruchu velmi intenzivně rozvíjí a na březích tyrkysového moře s bělostnými plážemi nabízí luxusní hotelové komplexy se špičkovou úrovní služeb a bohatou nabídkou vodních sportů na pláži. Dovolenou si zde užijí všichni, kteří hledají klid a odpočinek. Milovníci poznávání však mají jedinečnou možnost vytěžit maximum ze strategické polohy a poznat vskutku velký a rozmanitý kus SAE. Láká vás adrenalinový zážitek? Otestujte nejdelší zipline (lanový skluz) na světě! Začíná ve výšce 1680 m n. m., poblíž vrcholu hory Jebel Jais. Na trase dlouhé 2,8 km umožní dosáhnout rychlosti až 150 km/h!

 • Abu Dhabi

  Hlavní město a zároveň největší a nejbohatší emirát. Abu Dhabi působí jako moderní metropole, jež svým vzhledem velmi nápadně připomíná americká velkoměsta. Vychutnejte si tuto úžasnou atmosféru procházkou po širokých bulvárech a zároveň obdivujte zelené parky a luxusní mrakodrapy. Při pohledu na úchvatná panoramata si budete připadat, jako byste se ocitli přímo na Manhattanu. Pokud hledáte tak trochu jinou dovolenou, zpestřenou o adrenalin, tak jste v Abu Dhabi správně – nachází se zde totiž proslulý Ferrari World! Dáváte přednost historii, poznání a odpočinku? Není problém – Abu Dhabi uspokojí i ty nejnáročnější!

 • Fujairah

  Obloha prozářená sluncem, dlouhé pláže s průzračným mořem, romantická skaliska a útesy a za tím vším se v pozadí tyčí vysoké hory – přesně to pro vás bude strhující podívanou a pastvou pro oči! Pestrý a bohatý podmořský život je typickým rysem tohoto zajímavého emirátu. Při troše štěstí si můžete zaplavat třeba i s mořskou želvou. Tento emirát je od ostatních oddělen pásem Hajarských hor, proto je mu často přezdíváno „nevěsta emirátů“. Fujairah se rozkládá zejména v části, která je označována jako Východní pobřeží (Batinah). Na jihu a na severu sousedí s Ománem (severní hranice s oddělenou enklávou tohoto sultanátu). Západní hranice tvoří emiráty Ras Al Khaimah a Sharjah. Oblast Fujairah je známá především pro naprosto úchvatné přírodní scenérie – pohoří, pláže s bělostným pískem, skaliska tyčící se nad hladinou moře a zelené úrodné plochy, které jsou v SAE stejným překvapením, jako třeba prameny a vodopády prýštící ve vysokých horách. Vzhledem k tomu, že ve Fujairah není ani kapka vlastní ropy, je emirát odkázán na turismus, velký přístav, bezcelní průmyslovou zónu a tradiční rybolov. Tento nejmladší emirát se pyšní především přírodními mořskými rezervacemi chránícími mořské živočichy. Tyto lokality se nacházejí ve městech Faqeet, Dhinada a Aqa. V podstatě je ale východní pobřeží vyhledáváno potápěči z celého světa, jelikož zdejší podmořský život je mnohem pestřejší a zajímavější než v kterékoliv jiné části Perského zálivu.

 • Ajman

  Proslulá, několik kilometrů dlouhá pláž s bílým pískem a průzračně čisté moře, jehož břehy lemují moderní hotelové komplexy, je bezesporu největším lákadlem emirátu Ajman. Tradiční atmosféra a tržiště provoněné orientálním kořením probudí veškeré vaše smysly! Ponořte se do této atmosféry a vychutnejte si tradiční ráz emirátu. Hledáte odpočinkovou a exotickou dovolenou v kombinaci s kvalitním servisem? Pak jste v Ajmanu správně! Ajman se rozkládá na pobřeží Perského zálivu a je nejmenší ze všech sedmi emirátů. Území Ajmanu je obklopeno emirátem Sharjah. Důležitost Ajmanu však v posledních letech značně stoupá. Je tomu zejména proto, že leží pouhých zhruba 20 km jižně od Dubaje a ceny za nemovitosti a nájmy jsou zde výrazně nižší. Z těchto důvodů se zde usidluje mnoho lidí, kteří pak za prací dojíždějí do Dubaje. Původně byl Ajman odkázán zejména na rybolov a obchod, dnes tady kvůli bezcelní zóně sídlí mnoho firem a míří sem nejrůznější zahraniční investoři. Také cestovní ruch přispívá k místnímu rozvoji.

Informace o SAE

Rozloha země
83 600 km2
Počet obyvatel
9,2 milionů
Hlavní město
Abu Dhabi
Jazyk
arabština
 • 6h
  z Prahy do Dubaje
 • +2h (letní čas)
 • 220 V

Týdenní předpověd

 • PARTLY_CLOUDY22°C
  středa, St 12.12.2018
 • CLEAR28°C
  čtvrtek, Čt 13.12.2018
 • PARTLY_CLOUDY26°C
  pátek, Pá 14.12.2018
 • PARTLY_CLOUDY25°C
  sobota, So 15.12.2018
 • PARTLY_CLOUDY25°C
  neděle, Ne 16.12.2018

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Informace o SAE

Rozloha země
83 600 km2
Počet obyvatel
9,2 milionů
Hlavní město
Abu Dhabi
Jazyk
arabština
 • 6h
  z Prahy do Dubaje
 • +2h (letní čas)
 • 220 V

Týdenní předpověd

 • PARTLY_CLOUDY22°C
  středa, St 12.12.2018
 • CLEAR28°C
  čtvrtek, Čt 13.12.2018
 • PARTLY_CLOUDY26°C
  pátek, Pá 14.12.2018
 • PARTLY_CLOUDY25°C
  sobota, So 15.12.2018
 • PARTLY_CLOUDY25°C
  neděle, Ne 16.12.2018

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Velvyslanectví SAE v ČR

Velvyslanectví Spojených arabských emirátů v ČR
Sibiřské nám. 730/1, 160 00 Praha 6 – Bubeneč

+420 221 517 777

Velvyslanectví ČR v Abu Dhabi

Marina Village, Villa A09, Breakwater Area
Abu Dhabi, P.O.Box 27009


+9712 678 2800

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!