Egypt

Dovolená v Egyptě láká na potápění v Rudém moři, starověké památky a teplo i v zimě.Vše o Egyptě

3 dny již od 9 990 

Dovolená v Egyptě - vše co potřebujete vědět

Dovolená v Egyptě láká na potápění v Rudém moři, starověké památky a teplo i v zimě. Zájezdy do Egypta, konkrétně do letovisek Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh, nabízejí odpočinek a zábavu pro všechny. V některých hotelech jsou u bazénu i tobogany a další aquaparkové atrakce – a to je pro děti teprve dovolená!

 • Sharm el Sheikh

  Zobrazit 3 085 zájezdů

  Původně malé rybářské městečko na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova bylo v minulosti obydleno beduíny, kteří v absolutním poklidu využívali bohatství místního moře. V posledních desetiletích se však tvář Sharm El Sheikhu změnila. Nynější oblíbená destinace se dělí na dvě části, konkrétně na staré město s tržištěm a přístavem na jihu a na luxusní turistické středisko Naama Bay situované cca 7 km směrem na sever. Právě u nádherné pláže ve stejnojmenné zátoce vyrostly velkolepé a moderní hotelové komplexy s přátelskou atmosférou. Nejzajímavější a nejvíce fascinující na této oblasti je podmořský svět. Teplota vody je ideální po celý rok, což umožňuje nejen koupání, ale i šnorchlování a potápění v každém ročním období. Ponořit se do lákavě modrých vod, bezstarostně zkoumat pestrobarevné rybky a tisíce dalších obyvatel vzácných korálů můžete hned u hotelových pláží. Mnohé hotely mají přímý přístup k okraji korálového útesu a umožňují tak i velmi průměrným plavcům poznat bezprostředně, alespoň s brýlemi a šnorchlem, nepřeberné bohatství zdejších hlubin. V dostupné vzdálenosti od letiště v Sharm El Sheikhu se nalézá řada dalších atraktivních přímořských letovisek, která vám jednotlivě představíme o pár řádků níže. Nyní se pojďme dozvědět několik zajímavostí o poloostrově, v jehož jižní části se námi nabízené hotelové komplexy nacházejí. Sinajský poloostrov je pomyslným mostem mezi Afrikou a Asií. Severní pobřeží omývá Středozemní moře, jižní pro změnu Rudé moře, které díky korálovým útesům patří mezi nejkrásnější lokality pro šnorchlování a potápění. Směrem na východ končí území Egypta hranicí s Izraelem, ta se na jihu ztrácí ve vodách Arabského zálivu. Na západní straně je poloostrov zcela oddělen od Afriky Suezským průplavem. Vzhledem k tomu, že převážná část Sinaje je pokryta pouští, je pro něj typické subtropické podnebí. Horké a prosluněné dny střídají příjemně chladivé večery a noci plné hvězd. Pobřežní oblasti jsou světem diametrálně odlišným od pustého vnitrozemí. Území se pyšní nejen načervenalými horskými masivy, spadajícími z výšky až 2 000 m n. m. do hlubin Rudého moře, a pouštními oázami beduínů, ale hlavně úchvatnými potápěčskými lokalitami, jimž vévodí národní park Ras Mohamed a ostrov Tiran.

 • Hurghada

  Zobrazit 79 857 zájezdů

  Ačkoli většinu povrchu Egypta pokrývá poušť, Hurghada má rozhodně mnoho co nabídnout všem milovníkům bezstarostné dovolené. Vydejte se s námi na pobřeží Rudého moře, jehož krásy jsou oblíbené mezi turisty z celého světa. Odpočiňte si v moderních hotelech s prosluněnými plážemi, vychutnejte si pravou arabskou kávu a vodní dýmku spolu s atmosférou tohoto živého letoviska nebo se odsud vydejte na výlet za jednou z mnoha staroegyptských památek, které jsou stále opředeny spoustou tajemství. Hurghada, jež bývala malou rybářskou vesnicí, se začala měnit v moderní turistické letovisko počátkem 80. let minulého století. Z jedné strany ji obklopuje poušť a hory, z té druhé je omývána Rudým mořem. Atraktivitu tohoto letoviska (a několika okolních) také zvyšuje celoročně slunné počasí. Pokud si chcete hlavně odpočinout, místní hotely nabízejí nepřeberné množství relaxačních možností a kvalitní servis. Těm, kteří vyznávají aktivní dovolenou, jsou nabízeny různé vodní sporty včetně potápění a windsurfingu či výlety do pouště na velbloudech i terénních čtyřkolkách. Hurghada jako taková nemá žádnou historickou hodnotu, ale pro milovníky památek má ideální polohu pro návštěvu Káhiry a přilehlých pyramid v Gíze či Luxoru, Údolí králů a chrámového komplexu v Karnaku. Průzračné Rudé moře je hlavním důvodem, díky němuž se Hurghada těší tak veliké oblibě. Na své si přijdou nejen zkušení potápěči, ale i méně zdatní, kteří chtějí objevovat podmořský svět se šnorchlem. Korálové útesy s pestrobarevnými rybkami a jinými podmořskými živočichy se nacházejí téměř u každého hotelu. Oblíbené jsou taktéž výlety na otevřené moře, zejména na ostrovy Giftun či Mahmya. Pobřeží oblasti Hurghada je také nazýváno Hurghadská riviéra. Ta je dlouhá téměř 90 kilometrů, spadají sem i letoviska El Gouna, Makadi Bay, Soma Bay, Safaga a Sahl Hasheesh.

 • Marsa Alam

  Zobrazit 40 177 zájezdů

  Marsa Alam je komorní destinací pro ty, kteří netouží po přeplněných hotelech, plážích a rušných lokalitách. Marsa Alam je místo, kde se snoubí divoká fauna a flóra Rudého moře s historií, která sahá hluboko do minulosti. Vítejte na prahu podmořského ráje a užijte si pravé potápěčské dobrodružství, odpočívejte na plážích pokrytých třpytícím se pískem nebo si jen tak vychutnejte místní atmosféru. Tyto nádherné přírodní scenérie, romantická pobřeží, zátoky s blankytně modrým mořem a hotelové paláce jako z pohádek Tisíce a jedné noci zanechají ve vašem srdci silnou vzpomínku na tuto destinaci. Marsa Alam je díky svému půvabu a stabilnímu počasí celoročně vyhledávanou lokalitou. Nabízí nejen překrásný podmořský svět, možnost potápění, šnorchlování a dalších vodních sportů (windsurfing, vodní lyže, parasailing), ale i výlety do okolí. Proto se Marsa Alam postupně stala velkým hitem a nyní je téměř nejvyhledávanější destinací v Egyptě. Nachází se na jihovýchodě země a leží cca 210 km na jih od nejdůležitější egyptské destinace Hurghada. Leží přímo na pobřeží Rudého moře a díky bohatému korálovému podloží a podmořskému životu je velmi oblíbenou a často navštěvovanou oblastí. K rozvoji cestovního ruchu přispěla i výstavba místního mezinárodního letiště, které bylo otevřeno v roce 2001. Je součástí provincie Muhafazat al Bahr al Ahmar, jejímž hlavním městem je Hurghada, a rozkládá se na území 203 685 km². V současnosti žije v Marsa Alam několik tisíc obyvatel, kteří se živí rozvíjejícím se cestovním ruchem. Hotely v této oblasti se postupně budují a nabízí maximální luxus.

Informace o Egyptě

Rozloha země
1 001 450 km2
Počet obyvatel
70,5 milionů
Hlavní město
Káhira
Jazyk
arabština
 • cca 4,5 h
 • +1h
 • 220 V

Týdenní předpověd

 • FOG11°C
  sobota, So 23.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY22°C
  neděle, Ne 24.02.2019
 • CLEAR25°C
  pondělí, Po 25.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY20°C
  úterý, Út 26.02.2019
 • CLOUDY18°C
  středa, St 27.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Informace o Egyptě

Rozloha země
1 001 450 km2
Počet obyvatel
70,5 milionů
Hlavní město
Káhira
Jazyk
arabština
 • cca 4,5 h
 • +1h
 • 220 V

Týdenní předpověd

 • FOG11°C
  sobota, So 23.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY22°C
  neděle, Ne 24.02.2019
 • CLEAR25°C
  pondělí, Po 25.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY20°C
  úterý, Út 26.02.2019
 • CLOUDY18°C
  středa, St 27.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Velvyslanectví ČR v Egyptě

4 Dokkí Street, 12511
Giza, Cairo

+20 233 339 700, operátor 233 339 701

Velvyslanectví Egyptské arabské republiky v ČR

Pelléova 14
160 00 Praha 6
Bubeneč

+420 224 311 506

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!