Upozornění: níže uvedené údaje nejsou závazné a jsou pouze informativního charakteru a mohou se dle momentální situace měnit. Cestující se musí předem informovat na vízovou povinnost a podmínky pro vstup na území států, do kterých v rámci zájezdu cestují u příslušných zastupitelských úřadů. Cestuje-li cestující s cestovním dokladem vydaným jiným státem než jsou uvedené níže, je povinen se také informovat na údaje o pasových a vízových požadavcích daného státu, kterým byl cestovní pas vydán. Upozorňujeme, že lhůty pro vyřízení víz se mohou lišit (mimo jiné i v souvislosti s požadovanými dokumenty/podklady pro jejich vyřízení), doporučujeme vždy s předstihem zažádat o jejich vyřízení. Stejně tak se může lišit i požadovaná minimální platnost cestovního dokladu/pasu od data návratu z dané země.

Informace pro klienty, jejichž cestovní doklad vydala jiná země, než Česká republika

Země vydání cestovního dokladu e-vizum (registrace ETA)
vízum požadováno před odletem
Bělorusko ANO -
Čína ANO -
Egypt - ANO
Maroko ANO -
Německo ANO -
Polsko ANO -
Rakousko ANO -
Rusko ANO -
Slovensko ANO -
Sýrie - ANO
Tunisko ANO -
Turecko ANO -
Ukrajina ANO -
Velká Británie ANO -
Vietnam ANO -

Ověření aktuální vízové povinnosti i pro mimo výše uvedené naleznete ZDE.

Informace pro klienty, jejichž cestovní doklad vydala Česká republika

Každý návštěvník se musí prokázat pasem (s platností minimálně 180 dnů v den příjezdu), předložit zpáteční letenku i doložit dostatečné finanční prostředky na dobu pobytu. V systému ETA vyplní požadované osobní údaje, číslo pasu, jeho platnost a předpokládané datum příjezdu a odjezdu. Na jím zadané kontaktní údaje pak dorazí vyrozumění o přijaté platbě a souhlas se vstupem na území Srí Lanky, který platí 3 měsíce. Každý cestující (vyjma těch, co mají vízum udělené z velvyslanectví) je povinen se před odletem registrovat na www.eta.gov.lk.

Srí Lanka od 1. ledna 2012 zpoplatňuje krátkodobý pobyt cizinců (do 30 dnů). Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kartou 35 USD (stejná částka pro turistická i business víza). Platba prostřednictvím ETA je možná i po příletu na letišti v ceně 40 USD. Při příletu je třeba vyplnit Immigration Landing Card.

Doporučujeme si před cestou ověřit u zastupitelského úřadu Srí Lanky, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.
http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/sri_lanka/cestovani/visa.html

Kompletní a aktuální informace o režimech vstupu, zastupitelských úřadech a zdravotních dokladech (např. povinné očkování) naleznete na www.mzv.cz.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!