Vízová povinnost Spojené arabské emiráty

Upozornění: níže uvedené údaje nejsou závazné a jsou pouze informativního charakteru a mohou se dle momentální situace měnit. Cestující se musí předem informovat na vízovou povinnost a podmínky pro vstup na území států, do kterých v rámci zájezdu cestují u příslušných zastupitelských úřadů. Cestuje-li cestující s cestovním dokladem vydaným jiným státem než jsou uvedené níže, je povinen se také informovat na údaje o pasových a vízových požadavcích daného státu, kterým byl cestovní pas vydán. Upozorňujeme, že lhůty pro vyřízení víz se mohou lišit (mimo jiné i v souvislosti s požadovanými dokumenty/podklady pro jejich vyřízení), doporučujeme vždy s předstihem zažádat o jejich vyřízení. Stejně tak se může lišit i požadovaná minimální platnost cestovního dokladu/pasu od data návratu z dané země.

Země vydání cestovního dokladu Vízová povinnost
Bělorusko ANO
Čína NE
Egypt ANO
Maroko ANO
Německo NE
Polsko NE
Rakousko NE
Rusko NE
Slovensko NE
Sýrie ANO
Tunisko ANO
Turecko ANO
Ukrajina NE
Velká Británie NE
Vietnam ANO

Ověření aktuální vízové povinnosti i pro mimo výše uvedené naleznete ZDE.

Další informace:

Velvyslanectví SAE v Praze pouze vyřizuje žádosti o víza pro držitele diplomatických nebo speciálních pasů. Držitelé regulérních pasů si mohou zažádat o vízum např. u leteckých společností Emirates Airlines nebo Fly Dubai.

Informace pro klienty, jejichž cestovní doklad vydala Česká republika:

Pro vstup do Spojených arabských emirátů (dále SAE) je vyžadován cestovní doklad s minimální zbývající platností v délce 6 měsíců.

Na základě dohody mezi Evropskou unií a Spojenými arabskými emiráty o zrušení vízové povinnosti pro krátkodobé pobyty mohou držitelé cestovních, diplomatických i služebních pasů ČR od 7. 5. 2015 pobývat na území SAE bez víza po dobu nejvýše 90 dnů během jakéhokoli období 180 dnů. Dohoda se nevztahuje na osoby cestující za účelem výdělečného pobytu. Doporučujeme si před cestou ověřit u zastupitelského úřadu SAE, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.

Kompletní a aktuální informace o režimech vstupu, zastupitelských úřadech a zdravotních dokladech (např. povinné očkování) naleznete na www.mzv.cz.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!