Khao Lak

Rájem plážových typů, ale také náruživých potápěčů je desítky kilometrů dlouhý pobřežní pás s velmi půvabnými plážemi a hustou tropickou vegetací v pozadí...Vše o Khao Lak

11 dní již od44 990 
-21 %
lm
So 17.11.2018

Khao Lak

tripAdvisor

Hotel Bangsak Merlin Resort

Se snídaní
11 dní již od42 690 
-20 %
lm
So 17.11.2018

Khao Lak

tripAdvisor

Mai Khao Lak Beach Resort & Spa

Se snídaní
11 dní již od41 190 
-21 %
fm
Po 07.01.2019

Khao Lak

tripAdvisor

Hotel The Haven

Se snídaní
11 dní již od49 290 
-20 %
fm
Po 07.01.2019

Khao Lak

tripAdvisor

Hotel Bangsak Merlin Resort

Se snídaní

Dovolená v Khao Lak - vše co potřebujete vědět

Desítky kilometrů dlouhé pobřeží s atraktivními písčitými plážemi, lemovanými pestrou tropickou vegetací – to je Khao Lak. Tato destinace v Thajsku nadchne nejen ty, co chtějí odpočívat na lehátku a užívat si slunečních paprsků, ale také potápěče a milovníky přírodních krás. V dostupné vzdálenosti od pláží lze totiž obdivovat celkem 19 vodopádů. A to není zdaleka všechno!

KHAO LAK

Rájem plážových typů, ale také náruživých potápěčů je desítky kilometrů dlouhý pobřežní pás s velmi půvabnými plážemi a hustou tropickou vegetací v pozadí. Přestože se jedná o vysoce atraktivní lokalitu, není prozatím přeplněná turisty – na rozdíl od některých jiných oblastí v Thajsku. Přibližně 70 km směrem na jih se nalézá populární ostrov Phuket s letištěm, kam se lze bez problémů dostat autobusem nebo levným taxíkem. Milovníci podmořského života z Khao Laku vyjíždějí lodí na Similanské ostrovy, tedy na světově proslulé místo s nádhernými korálovými útesy plnými ryb, a také k souostroví Surin. Obdivovatelé přírodních krás, jež jsou k vidění nad i pod hladinou moře, míří do nedalekých národních parků. Těch zde není zrovna málo.

Velmi oblíbený je národní park Khao Sok, kde lze podniknout trekking napříč džunglí a ve finále i sjezd po řece na kánoích. Můžete si rovněž dopřát chutný a nevšední oběd v unikátní restauraci uprostřed džungle, dobrodruzi jistě nevynechají ani jedinečný trekking na slonech. Úchvatný je také mořský park Ao Phang Nga. Milovníci adrenalinu s nadšením uvítají možnost sjezdu řeky na raftech. Mnozí sem létají záměrně v období dešťů (od června do října), kdy je tato aktivita díky nadbytku vody nejúžasnější. Čeká na ně pětikilometrový úsek řeky uprostřed tropické džungle. Zkušený instruktor odvážlivce proškolí a pak už je čeká pořádně divoká jízda. Následuje oběd na pevnině a pěší výprava k náramně fotogenickým vodopádům, kde je možnost se vykoupat a relaxovat.

V Khao Laku, jenž je součástí thajské provincie Phang Nga, najdete jen samé novější stavby. Důvod bohužel není ani trochu úsměvný. V roce 2004 byla totiž tato oblast silně postižena tsunami, kdy bylo téměř všechno zničeno. Ovšem díky rozsáhlým vládním projektům byl Khao Lak rychle zrevitalizován a vznikla zde vynikající nová infrastruktura. V současnosti se tu nachází více než stovka hotelů a rezortů střední a vyšší kategorie. I navzdory tomuto zdánlivě vysokému číslu zde vládnou klid a romantika, a tak není divu, že introverti se tu cítí jako v ráji.

Mimochodem – místní vyhláška zakazuje stavbu budov vyšších, než je průměrně vzrostlá palma. Nenarazíte tady tudíž na žádné obrovské a neosobní hotely, což je nesporná výhoda, kterou ocení nejeden cestovatel. Zdejším centrem je stejnojmenné městečko Khao Lak s množstvím restaurací, lokálních cestovních kanceláří, potápěčských center a s veškerým zázemím pro turisty včetně golfového hřiště.

A co ještě oblast Khao Lak nabízí? Všechny pláže jsou čisté, písčité a obklopené specifickou zelení. Takové prostě v Evropě nenajdete. V dostupné vzdálenosti od nich lze obdivovat celkem 19 vodopádů. V národních parcích, k nimž patří i Lam Ru, lze mimo jiné spatřit největší rostlinu na světě, raflézii, ze zvířat například nosorožce, gibony, slony, medvědy či tygry. Oblíbenou „pobřežní“ aktivitou je rybolov, ve vnitrozemí pro změnu horská turistika. Jestliže se budete potápět u nedalekých ostrovů Tachai a Kon Bon, dost možná se vám poštěstí narazit na největšího rejnoka na světě – mantu obrovskou. Důvodů, proč zde strávit dovolenou, je opravdu víc než dost.

KHAO LAK BEACH

Nejvíce na jihu je situována Khao Lak Beach, která bývá často nesprávně zaměňována jako synonymum pro všechny pláže v destinaci. Ve skutečnosti se jedná o poněkud izolovanou pláž na začátku oblasti, je totiž od ostatních oddělená mysem. V její blízkosti stojí několik hotelů, nedaleko je přístav Tublamu, nechybějí ani obchůdky. Vyhledávanou atrakcí, kterou ocení nejen rodiče s dětmi, je Elephant Camp. Můžete se v něm na vlastní oči přesvědčit, jak to vypadá, když se sloni koupou. Jestliže máte dostatek odvahy, lze se na těchto „drobečcích“ i projet.

BANG NIANG BEACH

Po zhruba deseti minutách jízdy od věhlasné Hat Nang Thong Beach se dostanete na pláž Bang Niang Beach, která není tak široká, ale zato oplývá množstvím hotelů, restaurací, obchodů a barů. Lákadlem je vyhlášené místní tržiště a také muzeum tsunami. Jen kousek od něj, více než dva kilometry od pobřeží Andamanského moře, u silnice na kraji nepropustné zeleně stojí ocelově šedivý lodní kolos (loď č. 813), který až sem přinesla vlna tsunami.

KHUK KHAK BEACH

Ještě více směrem na sever je položená široká a dlouhá pláž Khuk Khak Beach s vícero lagunami. Stojí zde – dostatečně daleko od sebe – několik velkých hotelových komplexů, v jejichž okolí je hrstka pohodových restaurací a obchodů nejen se suvenýry.

BANGSAK BEACH

Na Khuk Khak Beach na severu navazuje Bangsak Beach, dlouhá písčitá pláž s restauracemi v okolí. Do města Takua Pa se dostanete během 20 minut jízdy. Letiště v Phuketu je vzdáleno přibližně 90 km.

Khao Lak v číslech

 • +5h
 • 220 V/50 Hz

Týdenní předpověd

 • RAIN26°C
  pátek, Pá 16.11.2018
 • RAIN28°C
  sobota, So 17.11.2018
 • RAIN28°C
  neděle, Ne 18.11.2018
 • RAIN27°C
  pondělí, Po 19.11.2018
 • OVERCAST29°C
  úterý, Út 20.11.2018

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Khao Lak v číslech

 • +5h
 • 220 V/50 Hz

Týdenní předpověd

 • RAIN26°C
  pátek, Pá 16.11.2018
 • RAIN28°C
  sobota, So 17.11.2018
 • RAIN28°C
  neděle, Ne 18.11.2018
 • RAIN27°C
  pondělí, Po 19.11.2018
 • OVERCAST29°C
  úterý, Út 20.11.2018

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!