Bangkok

Městu se dříve přezdívalo Benátky východu, stopy minulosti však můžeme zahlédnout i dnes.Vše o Bangkoku

4 dny již od 21 590 

Odlet
Počet dní
Název hotelu
Stravování
Země
Destinace
Možné místo odletuKonečná cena od
Ne 17.2.2019
5 dní
Centara Watergate Pavillion Hotel Bangkok
Se snídaní
Thajsko
Bangkok
Praha24 990 Kč
lm
Ne 17.2.2019
5 dní
Hotel Avani Atrium Bangkok
Se snídaní
Thajsko
Bangkok
Praha23 690 Kč
lm
Ne 17.2.2019
5 dní
Hotel Baiyoke Sky
Se snídaní
Thajsko
Bangkok
Praha24 690 Kč
lm

Dovolená v Bangkoku - vše co potřebujete vědět

Přibližně 500 chrámů, sochy Buddhy, nejdelší ulici na světě, proslulou tržnici s 15 000 stánků, čínskou čtvrť, hromadu barů, diskoték i podniků se živou hudbou – to vše a mnohem více nabízí Bangkok, hlavní město Thajska. Nedaleko metropole můžete navštívit námořní muzeum, krokodýlí farmu, muzeum dinosaurů i největší světové muzeum pod širým nebem.

VELKÝ KRÁLOVSKÝ PALÁC

Během tohoto výletu navštívíte Velký královský palác a Chrám smaragdového Buddhy, který je nejposvátnějším místem celého Thajska. Palác nechal postavit v roce 1782 král Rama I., zakladatel dynastie Chakri, která vládne v Thajsku dodnes. Královský palác se rozkládá na neuvěřitelných 218 tisících metrech čtvereční a nachází se v něm 95 pagod. Palác byl až do roku 1946 sídlem králů. V současné době komplex zůstává duchovním srdcem Thajského království. V komplexu se také nachází smaragdový Buddha, který je ale ve skutečnosti z jadeitu a je nejsvětějším zpodobením Buddhy v zemi.

TOULKY PO KLENOTECH THAJSKA

Kromě Velkého královského paláce a Chrámu smaragdového Buddhy, který je nejsvětějším místem Thajska, navštívíte Wat Pho, chrám ležícího Buddhy. Monumentální pozlacená socha je 46 metrů dlouhá a 15 metrů vysoká. Navíc navštívíte chrám Wat Traimit, kde budete obdivovat sochu zlatého Buddhy, měřící téměř pět metrů na výšku a vážící pět a půl tuny. Celá socha je z pravého zlata. Buddha Wat Traimit byl objeven náhodou při rekonstrukčních pracích.

AYUTTHAYA

Starobylé město Ayutthaya bylo thajským hlavním městem po čtyři století a je jednou z hlavních turistických atrakcí Thajska. Leží na soutoku řek Chao Phraya, Pa Sak a Lopburi. Ty jsou spojeny širokým průplavovým kanálem Klong Muang, který tak z centra města vytváří ostrov. Název města pochází ze sanskrtského slova „ayodhya“, tedy nenapadnutelný, nedobytný. Tento historický park je velký areál v samém srdci Ayutthayi a již v roce 1991 byl vyhlášen světovým dědictvím UNESCO. V rámci tohoto výletu budete objevovat fascinující historii Thajska – nespočet chrámů, ruiny kamenné sochy Buddhy, zbytky starého opevnění a mnohé další zajímavosti. Na svém vrcholu mezi lety 1350 až 1767 bylo město centrem kultury a mezinárodního obchodu říše, která zabírala velkou část dnešního Thajska, Laosu, Barmy a Kambodži. V 17. století mělo město přibližně milion obyvatel. Pro srovnání – Praha měla v té době kolem 60 tisíc obyvatel.

VEČERNÍ PLAVBA PO CHAO PHRAYA

Řeka Chao Phraya (čteno „čao praja“), která protéká Bangkokem, měla v roce 1782, kdy zde bylo založeno nové hlavní město, především strategický a dopravní význam, což platí i dnes. Při plavbě pocítíte pravou příjemnou a přátelskou thajskou pohostinnost. Tu si užijete při luxusní plavbě, přičemž povečeříte ve velkém stylu. Dokonalou romantickou atmosféru dotvoří profesionální zpěváci a západ slunce. Mimo jiné ochutnáte báječné pochoutky z plodů moře, a to jak podle receptur thajské, tak i mezinárodní kuchyně.

PLOVOUCÍ TRH DAMNOEN SADUAK

Užijte si atmosféru pravého Bangkoku, který nabízí fascinující kulturní zážitky, stejně jako pohled do dávného způsobu života. Damnoen Saduak, největší a nejpopulárnější ze všech plovoucích trhů, je zaměřen především na zahraniční návštěvníky. Najdete tu lodě přetékající tropickým ovocem a zeleninou nebo čerstvou kokosovou šťávou. Ochutnat navíc můžete nepřeberné množství místních pokrmů, které jsou připravované přímo na plovoucích kuchyních.

SIAM NIRAMIT BANGKOK

Zhlédněte strhující show vyprávějící o historii, tradicích a kultuře Thajska. Tradiční formy divadla s nezapomenutelnými kostýmy, místní hudbou a profesionálními tanečníky se spojují s nejmodernějšími technikami hry světel a zvuku. Při dřívější návštěvě divadla zbývá čas na procházku po thajské vesnici, živoucím skanzenu, který vám představí způsob života místních obyvatel před mnoha sty lety. Součástí tohoto výletu je také večeře.

Popisy výletů jsou pouze informační a nezávazné. Bližší info o jejich programu obdržíte v destinaci.

Bangkok v číslech

 • + 6h (zimní čas)
 • 220 V/50 Hz

Týdenní předpověd

 • PARTLY_CLOUDY28°C
  neděle, Ne 17.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY35°C
  pondělí, Po 18.02.2019
 • OVERCAST34°C
  úterý, Út 19.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY35°C
  středa, St 20.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY35°C
  čtvrtek, Čt 21.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Bangkok v číslech

 • + 6h (zimní čas)
 • 220 V/50 Hz

Týdenní předpověd

 • PARTLY_CLOUDY28°C
  neděle, Ne 17.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY35°C
  pondělí, Po 18.02.2019
 • OVERCAST34°C
  úterý, Út 19.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY35°C
  středa, St 20.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY35°C
  čtvrtek, Čt 21.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!