Okruh - Srí Lanka - Za Poznáním A Odpočinkem I.

  
Načítá aktuální zájezdy v tomto hotelu
Sezona: EXOTICA 2018/2019

V CENĚ POZNÁVACÍHO OKRUHU JE:

  • Letenka tam i zpět
  • Transfer z/na letiště a v průběhu okruhu
  • Služby česky mluvícího delegáta
  • Ubytování na 9 nocí/ 11 dní, 6.–11. den v 3* hotelu
  • Stravování– polopenze (nápoje nejsou zahrnuty v ceně zájezdu)

Ubytování

Ubytování na 9 nocí/ 11 dní, 6.–11. den v 3* hotelu

Stravování

Stravování– polopenze (nápoje nejsou zahrnuty v ceně zájezdu)

1. den: PŘÍlET

Přílet na letiště v Colombu, transfer do hotelu, nocleh.

2. den: COLOMBO – PINNAWALA – SIGIRIYA

Snídaně a odjezd do vnitrozemí. Návštěva ve sloním sirotčinci v Pinnawale, kde je největší v zajetí chované stádo slonů na světě. Sirotčinec se stará o sloní mláďata, která osiřela nebo byla opuštěna jejich matkami. S pouhými pěti slůňaty byl založen v roce 1975, v současnosti se rozkládá na cca 10 hektarech a žije zde cca 80 jedinců, o které pečují zkušení mahúti. Zúčastníte se krmení slůňat a pravidelného koupání v řece, kam přichází vždy asi 20 jedinců včetně mláďat. Jedinečným zážitkem je návrat slonů z koupání, kdy jde sloní stádo okolo vás a svými choboty loudí mezi návštěvníky různé dobroty. Majestátnost těchto tvorů vás zblízka doslova ohromí. Po tomto jedinečném zážitku pokračujete do oblasti Sigiriya, kde vás čeká večeře a nocleh.

3. den: SIGIRIYA – POLONNARUWA– SIGIRIYA

Po brzké snídani odjezd ke skalnímu chrámu Sigiriya, který je zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a je jedním z nejpůsobivějších geologických útvarů na ostrově. Skalní formace, která se vypíná 200 m nad okolní krajinu, patří také mezi největší archeologická naleziště. Je plná jeskyní a skalních převisů, které doplňují po celá staletí budované lidské výtvory. Sigiriya znamená v překladu Lví skála (podle lvích tlap nacházejících se na plošině pod skálou) a jedná se v podstatě o ztuhlou magmatickou zátku vyhaslé sopky, která již dávno erodovala. K jejímu vzniku se traduje mnoho mýtů, podle jednoho z nich sloužila za vlády krále Kassapy (477–495 n. l.) ke královským a vojenským účelům a na jejím vrchu stál královský palác. Podle jiné teorie byla Sigiriya mahájánským a théravádským buddhistickým klášterem, který používali mniši jako horskou poustevnu až do 3. století př. n. l. Zbytky staveb dokazují, že zde byl významný městský areál s poměrně vyspělou technikou, architekturou a hydraulickou technologií. Sigiriya je známá také svými freskami vnadných žen s plnými tvary. Přestože fresek zde mohlo být až kolem 500, dochovalo se jich pouze 22. Na vrcholu se nachází plošina o rozloze 1,6 hektaru. Neuvidíte zde sice žádné důkazy o údajné existenci paláce, jsou zde ale zahrady, základy budov a můžete se kochat pohledem do džungle obklopující skálu. Po výšlapu na samotný vrcholek se vydáte do nedaleké Polonnaruwy, jež tvoří jeden z vrcholů kulturního trojúhelníku (dalšími dvěma městy, tvořícími vrcholy trojúhelníku, jsou Anuradhapura a Kandy). V minulosti se těšila velkému významu, díky tomu se také dochovala řada památek. Tři století byla hlavním městem, nejprve pod královstvím tamilské dynastie Čólů, poté sinhálské říše. Největšího rozkvětu dosáhla za vlády krále Parákramabáhua I. (1153–86). V té době zde byly postaveny úchvatné budovy, parky a také vznikla vodní nádrž o rozloze 2 500 hektarů, která díky své velikosti dostala jméno Parákrama samudra (Parákamovo moře). Polonnaruwa má staré i nové město. Starobylé jádro je plné zřícenin, které se dále dělí do pěti skupin: skupina nedaleko Polonnaruwa Rest House, skupina královského paláce, skupina severně od paláce (známá jako čtyřúhelník), severní skupina (stavby nacházející se dále na sever) a skupina jižní (směrem k novému městu). Velmi zajímavá je památka Gal vihára (skupina 4 soch zobrazujících Buddhu v různých polohách), která je považována za vrchol sinhálského sochařského umění. Dnešní Polonnaruwa patří mezi největší města na Srí Lance. Večeře a nocleh v Sigiriyi.

4. den: SIGIRIYA – MATALE – KANDY

Po snídani odjezd přes úžasnou krajinu srílanského vnitrozemí k městu Matale. Oblast kolem Matale je především zemědělská, pěstuje se zde čaj, zelenina a koření. Zde navštívíte zahradu koření, kde vás provede ajurvédský léčitel a zasvětí vás do tajemství Ajurvédy. Po prohlídce zahrady absolvujete základní proškolení do této přírodní medicíny. V odpoledních hodinách pak dojedete do posledního sinhálského královského města Kandy. Leží ve výšce 500 metrů nad mořem a spolu s Colombem je nejdůležitějším městem na Srí Lance. Je bohatou směsicí kulturních památek, zajímavých tradic a kromě toho nabízí toto město mnoho příležitostí k procházkám a trekům v okolní džungli. Městské centrum se nachází nedaleko malebného jezera obklopeného svahy hor. Ostrov uprostřed jezera využil poslední panovník Kandyjského království, Šrí Vikrama Rádžasinha, jako svůj vlastní harém. Kandy také proslulo jako město slonů, kteří zde byli hojně využívaní již v dávné historii. Nemůžeme zapomenout ani na slavnosti Esala perahera, které se konají po 10 dnů před úplňkem na konci měsíce Esala (červenec/srpen). Během slavností, které patří mezi nejvýznamnější v celé Asii, máte jedinečnou příležitost vidět krotitele ohně, šermíře, artisty a především dlouhý průvod zdobených slonů. Kandy se může chlubit ještě něčím navíc – je místem, kde se nachází jedna z nejdůležitějších památek na Srí Lance. Chrám Buddhova zubu ukrývá jednu z nejposvátnějších relikvií – Buddhův zub. Chrám má pro většinu srílanských buddhistů neocenitelný význam a věří, že alespoň 1x ve svém životě sem musí podniknout poutní cestu. Večer si můžete zpříjemnit kulturní show, kde uvidíte tradiční srílanské tance.

5. den: KANDY – GIRAGAMA – PLÁŽ

Snídaně a odjezd z hotelu do Giragami. Oblast v okolí Giragami, která je známá čajovými plantážemi a výrobou čaje. Navštívíte místní továrnu na čaj, kde vás provedou po celé výrobě a vysvětí jednotlivé kroky celého procesu. Dozvíte se také to, jaký je vlastně pravý rozdíl mezi černým a zeleným čajem, a hlavně ochutnáte ten nejlepší čaj na světě. Srí Lanka je totiž jedním z nejvýznamnějších světových výrobců čaje a oplývá rozsáhlými čajovými plantážemi. Jistě znáte cejlonský čaj… V odpoledních hodinách přejezd na pobřeží.

6–11. den:

Volný den a relax na pláži u Indického oceánu. Možnost fakultativních výletů na pozorování velryb či do národního parku na pozorování slonů, gepardů a medvědů.

Poznámky

DŮLEŽITÉ INFORMACE: CK Blue Style si vyhrazuje právo na drobné odchylky od plánovaného programu okruhu. Upozorňujeme na skutečnost, že uvedené programy jsou orientační a harmonogram prohlídek může být aktuálně změněn.

Minimální počet osob pro uskutečnění je 2.

Maximální obsazenost

Proč pravě sem

Přímo na pláži
Wi-Fi zdarma
Přátelská atmosféra
Oblíbené letovisko

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!