Keňa

Keňa neboli Keňská republika – to jsou Masajové, safari, národní parky, rovník i exotická kuchyně...Vše o Keni

10 dní již od 30 390 

9 dní již od40 190 
-25 %
fm
So 16.03.2019

Keňa

tripAdvisor

Hotel Ocean Sports Resort

Se snídaní
9 dní již od49 690 
-24 %
fm
So 16.03.2019

Keňa

tripAdvisor

Hotel The Charming Lonno Lodge

Polopenze

Dovolená v Keni - vše co potřebujete vědět

Keňa neboli Keňská republika – to jsou Masajové, safari, národní parky, rovník i exotická kuchyně. Přímořský stát ve východní Africe ovšem nabízí mnohem víc! Na pobřeží Indického oceánu se nalézají atraktivní letoviska, doslova svádějící k prožití jedinečné dovolené. Čekají vás pohádkové pláže i čisté moře v kombinaci s nádhernými hotelovými rezorty!

ZTRACENÉ MĚSTO GEDE

Půldenní výlet do bývalého svahilského městečka z 13. století, které je tajemně ukryto v džungli. Město původně bylo centrem veškerého dění, bylo vystavěno z korálového kamene, mělo vlastní kanalizaci, koupelny a vodovodní síť. Nakonec bylo město za záhadných okolností opuštěno a na několik staletí i ztraceno. Během prohlídky na vás dýchne tajuplná historie, pozorovat můžete neporušenou přírodu a po celou dobu vás budou doprovázet malé opičky. Nechybí zde ani vyhlídka, ze které můžete pozorovat veškerou krásu tohoto místa. V areálu Gede můžete rovněž navštívit motýlí či hadí farmu.

ROBINSONŮV OSTROV

V brzkých ranních hodinách se vydáte vstříc nezapomenutelnému dobrodružství! Pojedete podél pobřeží, dokonalou krajinou, přes řeku Sabaki a dál na sever. Pozorovat můžete krásnou přírodu a domorodé vesničky. Navštívíte továrnu na sůl, která se získává z mořské vody. Zážitek vám obohatí hejna volavek a plameňákům, která v okolí sídlí. Poté se na malé loďce přeplavíte na malý ostrůvek, kde se bude podávat oběd přímo z grilu (ryby, krevety, mušle, kraby a humři). Poté si již můžete vychutnat sluneční paprsky, krásnou pláž a oceán. V odpoledních hodinách návrat do hotelu.

BLUE SAFARI – LODNÍ VÝLET

Půldenní lodní výlet k písečným ostrovům Majungu. Nalodíte se v oceánské rezervaci Marine park, odkud poplujete ke krásným korálovým útesům. Možnost šnorchlovat, popř. sledovat podmořský život z proskleného dna lodi. Poté již doplujete k ostrovům Majungu, kde budete moci obdivovat oceánskou faunu a flóru, která se díky pravidelnému odlivu na pár hodin denně odkryje. Prožijte den plný slunce, vodních radovánek a odpočinku. K obědu budou podávány mořské speciality.

MĚSTEČKO MALINDI

Toužíte poznat zdejší kulturu, tradice a život místních obyvatel? Vydejte se s námi do městečka Malindi. Projdete se uličkami, které jsou plné místní obchůdků. Navštívíte rybářskou část města, kde si můžete zakoupit čerstvé ryby a mořské plody. Následuje procházka k ovocnému trhu. Dále můžete pozorovat ruční výrobu dřevěných výrobků v místní manufaktuře. Bude také prostor na volný čas (možnost zakoupit si suvenýry, posedět v kavárně nebo se projít do moderní části městečka).

ŠESTIDENNÍ TREK NA KILIMANDŽÁRO

Možnost zajistit šestidenní trek na Kilimandžáro. Během treku projdete deštnými pralesy a můžete pozorovat dokonalé přírodní krásy. Vrcholem treku je vystoupání na Kilimandžáro, jedná o nejnáročnější úsek túry. Vychází se v brzkých ranních hodinách, odměnou vám bude romantický východ slunce v této dokonalé přírodní scenérii. V ceně jsou snídaně, obědy, večeře, zkušený průvodce a ubytování v horských chatkách. Detailní program vám na dotaz rádi předložíme.

RYBAŘENÍ

Odjezd z hotelu v brzkých ranních hodinách, odkud se společně se zkušenými rybáři vydáte na moře. Užijte si dobrodružství a legraci během rybaření a vychutnejte si pocit vítězství. Nejčastějším úlovkem jsou mečouni a plachetníci. Při troše štěstí můžete ulovit i barakudu či tuňáka. Svoji „kořist“ si pak můžete nechat uvařit v hotelu a pochutnat si tak na čerstvě ulovené rybě.

NGORONGORO – TANZANIE

2 dny (1 noc). Výlet to Tanzanie, ke kráteru Ngorongoro. Odjezd do Tanzanie v ranních hodinách (cesta trvá cca 12 hodin). Příjezd do ubytování Safari Lodge Fallboard Ngorongoro Eileen, večeře a nocleh. Druhý den po snídani vyrazíte k přírodnímu divu světa, kráteru Ngorongoro. To je pastva pro oči! Kráter působí jako Noemova archa, můžete zde pozorovat volně žijící zvířata. Uvidíte slony, ale i vzácného černého nosorožce. Sestoupáte až dolů do kráteru, kde u jezera hrochů bude čas na oběd (piknik) a konečně se ocitnete v pravé divočině. V odpoledních hodinách následuje cesta zpět z kráteru a návrat do Keni.

Popisy výletů jsou pouze informační a nezávazné. Bližší info o jejich programu obdržíte v destinaci.

Keňa v číslech

 • cca 10h
 • +1h
 • 220 – 240 V

Vzdálenosti od letiště

Watamu
115 km

Týdenní předpověd

 • PARTLY_CLOUDY33°C
  čtvrtek, Čt 17.01.2019
 • PARTLY_CLOUDY32°C
  pátek, Pá 18.01.2019
 • PARTLY_CLOUDY31°C
  sobota, So 19.01.2019
 • PARTLY_CLOUDY31°C
  neděle, Ne 20.01.2019
 • PARTLY_CLOUDY31°C
  pondělí, Po 21.01.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Keňa v číslech

 • cca 10h
 • +1h
 • 220 – 240 V

Vzdálenosti od letiště

Watamu
115 km

Týdenní předpověd

 • PARTLY_CLOUDY33°C
  čtvrtek, Čt 17.01.2019
 • PARTLY_CLOUDY32°C
  pátek, Pá 18.01.2019
 • PARTLY_CLOUDY31°C
  sobota, So 19.01.2019
 • PARTLY_CLOUDY31°C
  neděle, Ne 20.01.2019
 • PARTLY_CLOUDY31°C
  pondělí, Po 21.01.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!