Sicílie

Sicílie, „ostrov Slunce“, ležící ve stínu sopky Etny...Vše o Sicílii

8 dní již od 12 990 

8 dní již od17 990 
-34 %
fm
Ne 02.06.2019

Sicílie

tripAdvisor

Hotel Club Helios

Plná penze
8 dní již od26 390 
-27 %
fm
Ne 02.06.2019

Sicílie

tripAdvisor

Hotel Atahotel Naxos Beach

Polopenze
8 dní již od12 990 
-26 %
fm
Ne 02.06.2019

Sicílie

tripAdvisor

Aparthotel Villagio Alkantara

Bez stravování
8 dní již od21 990 
-34 %
fm
Ne 02.06.2019

Sicílie

tripAdvisor

Club Fontane Bianche

All inclusive

Dovolená na Sicílii - vše co potřebujete vědět

V Sicílii se snoubí krásné pláže, zajímavá starověká, i novodobá historie a také dobrodružství. Hlavním městem je proslulé Palermo, ležící na severozápadě ostrova. Na západě leží opuštěné starořecké město Selinunte, na východě pak nejvyšší stále činná sopka na světě, Etna.

 • Giardini Naxos

  Letovisko Giardini Naxos, ležící na východním pobřeží, je umístěno v nádherném 14hektarovém parku, který nabízí možnost pozorovat jedinečnou flóru. Mimo tuto skutečnost nabízí i krásný výhled na majestátní sopku Etnu, která je stále činnou a budí tak neustále určitý respekt. Historie městečka sahá do roku 735 př. n. l., kdy právě na tomto místě založili Řekové své první město na Sicílii. Pozůstatky antického Naxosu je možné vidět v místním archeologickém parku. Letovisko nabízí průzračně čisté moře a pláže převážně s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Výjimkou však není ani občasný výskyt oblázkových a kamenitých pláží nebo vstupů do moře po schůdcích, které jsou zde z důvodu přítomnosti lávového pobřeží. Centrum města láká k návštěvě tradičních restaurací, kaváren, barů či obchůdků se suvenýry.

 • Messina

  Messina leží na nejvýchodnějším cípu Sicílie a je tak pomyslnou vstupní branou ostrova. Toto starobylé město s více než 250 000 obyvateli bylo založeno již v 8. století př. n. l. řeckými kolonisty. Díky výhodné strategické poloze byla Messina vždy významným dopravním uzlem a je tomu tak dodnes. Messinu se určitě vyplatí navštívit. Nabízí totiž jak bohaté kulturní vyžití, historické památky, tak i zábavu, nákupy a noční život. Ve městě je mnoho restaurací a kaváren. Hlavní messinskou specialitou je mečoun, obvykle podávaný s „aghiotta“, lahodnou omáčkou z piniových oříšků, česneku, bazalky a rajčat. Zrovna tak byste si neměli nechat ujít vynikající „gelateria pasticceria“, tedy cukrárny, kde se připravuje vyhlášená pochoutka „pignolata“. Dominantou Messiny je na náměstí Piazza Duomo katedrála z 12. století. Messina je skvělým výchozím bodem pro poznávání Sicílie. Z města Milazzo, jež se nachází jen několik kilometrů západně od Messiny, máte možnost se vydat k Liparským ostrovům, kam lodě vyplouvají několikrát denně. Jde o stále aktivní sopečné ostrovy, tedy vrcholky sopek vyčnívající nad hladinu. Zajímavostí je, že stáří ostrovů je pouze 350 tisíc let. Nejmladší část, Vulcanello, vznikl teprve v roce 183 př. n. l.

 • Letojanni

  Jen 7 km od nádherného městečka Taormina se skvostným amfiteátrem a božským výhledem na sopku Etna se nachází poklidné letovisko Letojanni. Kdysi bývalo rybářskou vesnicí, barevné loďky tu však lze spatřit i v současnosti. Zdejší pláž je písčito-oblázková. Nechybí promenáda, restaurace, kavárny, banka ani obchůdky. Milovníci památek mohou obdivovat měšťanské domy a paláce a také neogotický kostel Chiesa di San Giuseppe.

 • Taormina

  Aktivní město, které dýchá takřka 24 hodin denně a utichá až v ranních hodinách, své návštěvníky naplní italským temperamentem a jižanskou přívětivostí a vstřícností. Za návštěvu určitě stojí zachovalé řecké divadlo ze 3. století, které nabízí přepychový výhled do okolí a úchvatné pohledy na celé město a Etnu. Taormina je jen malé město, které se v podstatě skládá z jedné ulice (Corso Umberto I.), kde se nachází i hlavní náměstí, několik kostelíčků a historických budov. Kromě procházek místními uličkami, kde si připadáte jako ztraceni v čase, a návštěvy památek se můžete věnovat i sportovním aktivitám. Na plážích jsou k dispozici vodní sporty a místní zátoky nabízí ideální podmínky pro šnorchlování a potápění. Po odpočinku na plážích doporučujeme navštívit golfové hřiště Picciolo Golf Club. Zdejší green má 18 jamek a pyšní se výhledem na majestátní sopku Etnu.

 • Noto

  Barokní Noto se nalézá na jihovýchodě, 32 km od Syrakus. Ze všech sicilských měst působí nejjednotnějším dojmem. Už od první chvíle oslní medově žlutou architekturou, pocházející převážně ze 17. a 18. století. Není divu, že Noto a jeho nádherné stavby byly v roce 2002 zapsány na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Nejvýznamnější památkou je monumentální katedrála San Nicolò di Mira na náměstí Municipio. Papež Benedikt XVI. jí před lety propůjčil čestný titul „basilica minor“ (menší bazilika).

 • Licata

  Na jižním pobřeží Sicílie se nachází historické městečko Licata s přístavem z 12. století. Přibližně 7 km směrem na západ se rozprostírá malebná zátoka Mollarella. Zdejší prostorná písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře je ideální pro všechny věkové kategorie. Milovníci nočního života se rádi baví v místním baru situovaném hned vedle hotelu Baia D‘Oro, obdivovatelé památek a přírodních unikátů vyjíždějí do okolí. Žhavým tipem je Údolí chrámů (Valle dei Templi), ležící 40 km odsud, u města Agrigento. Na tomto místě, kde se nalézal Akragas, údajně nejkrásnější ze všech antických měst, která kdy existovala, se lze kochat pohledem na řecké chrámy i zbytky staveb z helénistického a římského období. A když popojedete dalších 12 km, dorazíte k zářivě bílému útesu Scala dei Turchi (Schodiště Turků), připomínajícímu lokality typické pro polární oblasti.

Sicílie v číslech

 • cca 2h
 • 220 V

Vzdálenosti od letiště

Giardini Naxos
50 km
Messina
100 km
Letojanni
60 km
Taormina
55 km
Noto
85 km
Licata
125 km

Týdenní předpověd

 • CLEAR10°C
  čtvrtek, Čt 21.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY13°C
  pátek, Pá 22.02.2019
 • CLOUDY12°C
  sobota, So 23.02.2019
 • CLOUDY8°C
  neděle, Ne 24.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY11°C
  pondělí, Po 25.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Sicílie v číslech

 • cca 2h
 • 220 V

Vzdálenosti od letiště

Giardini Naxos
50 km
Messina
100 km
Letojanni
60 km
Taormina
55 km
Noto
85 km
Licata
125 km

Týdenní předpověd

 • CLEAR10°C
  čtvrtek, Čt 21.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY13°C
  pátek, Pá 22.02.2019
 • CLOUDY12°C
  sobota, So 23.02.2019
 • CLOUDY8°C
  neděle, Ne 24.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY11°C
  pondělí, Po 25.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!