Sicílie

Sicílie, „ostrov Slunce“, ležící ve stínu sopky Etny...Vše o Sicílii

8 dní již od 12 990 

8 dní již od17 990 
-34 %
fm
Ne 02.06.2019

Sicílie

tripAdvisor

Hotel Club Helios

Plná penze
8 dní již od26 390 
-27 %
fm
Ne 02.06.2019

Sicílie

tripAdvisor

Hotel Atahotel Naxos Beach

Polopenze
8 dní již od12 990 
-26 %
fm
Ne 02.06.2019

Sicílie

tripAdvisor

Aparthotel Villagio Alkantara

Bez stravování
8 dní již od21 990 
-34 %
fm
Ne 02.06.2019

Sicílie

tripAdvisor

Club Fontane Bianche

All inclusive

Dovolená na Sicílii - vše co potřebujete vědět

V Sicílii se snoubí krásné pláže, zajímavá starověká, i novodobá historie a také dobrodružství. Hlavním městem je proslulé Palermo, ležící na severozápadě ostrova. Na západě leží opuštěné starořecké město Selinunte, na východě pak nejvyšší stále činná sopka na světě, Etna.

SICÍLIE

Sicílie, „ostrov Slunce“, který leží ve stínu sopky Etny a jehož cesty jsou obklopené nekonečnými plantážemi menších pomerančovníků, vás okamžitě nadchne svou jedinečností a nezapomenutelnou atmosférou. Země plná vůní a špičková gastronomie si získají každého návštěvníka. Dobrodruh, nebo milovník luxusu? Sicílie je místem, kde si každý přijde na své. Městečka, která připomínají staré romantické filmy, kořeny pravé italské mafie nebo tajuplná sopka Etna – to vše dotváří Sicílii v jeden výjimečný celek! Okouzlí vás nejen čarovná krása přírodních scenérií a romantické zátoky, omamná vůně pomerančovníků a citrónovníků, ale i hřebeny hor, jejichž vrcholky bývají pokryty sněhem i v horkých letních dnech. Vítejte na Sicílii – zemi plné protikladů, která vás bude zaručeně přitahovat.

Sicílie je největším italským ostrovem a zároveň i největším ostrovem Středomoří. Jedná se o autonomní oblast, která se nachází na jižním cípu italské pevniny a od regionu Kalábrie je oddělena cca 5 km vzdálenou Messinskou úžinou. Ostrov omývají tři moře – ze severu Tyrhénské, z jihu Středozemní a z východu Jónské. K Sicílii patří rovněž i několik ostrovů: na severu jsou to ostrovy Eolie (Liparské), ostrov Ustica, na západě ostrovy Egadi a na jihu souostroví Pelagie a Pantelleria. Sicílie je rozdělena do 9 provincií. Členité pobřeží je na severu převážně kamenité, pro jih jsou pak charakteristické písčité pláže. Přestože má současná Sicílie rozhodně co nabídnout, jedná se stále o jeden z nejchudších italských regionů. Zdrojem příjmů tamních obyvatel je kromě cestovního ruchu převážně zemědělství, především pěstování oliv a citrusových plodů, úbočí Etny je totiž známo svou úrodnou půdou. Toto místo nabízí nedotčenou přírodu, pláže s průzračně čistým mořem, krásná pobřežní letoviska a historická města plná památek na původní dobyvatele, kteří ostrovu vtiskli svou jedinečnou tvář. Dlouhá historie cizí nadvlády tak Sicílii dodala její typickou odlišnou a svébytnou atmosférou, kterou se společensky i kulturně liší od zbytku Evropy. I sami Sicilané považují sebe spolu s jejich ostrovem za izolované společenství. Návštěvníky láká na ostrov i hlavní město Palermo či stále aktivní sopka Etna. Každá etapa dobývání ostrova po sobě zanechala pestré kulturní dědictví a v současnosti je tak možné po celém ostrově najít různorodé architektonické památky, jako jsou chrámy, kostely či divadla. Jedinečným znakem, který zde minulost zanechala, je typický sicilský dialekt. Značně odlišnou je rovněž sicilská kuchyně, v níž na rozdíl od té pevninské převládají jídla ostřejší chuti, ryby a zelenina. Sicílie je proslulá i typickými sladkostmi, jakými jsou zmrzlina cassata a zákusky cannoli, které se plní sladkým sýrem riccota a polévají čokoládou.

PALERMO – HLAVNÍ MĚSTO

Rozlehlé hlavní město leží v uměle zavlažované nížině Conca ď Oro (Zlatá mušle), lemované pahorky. K nejkrásnějším památkám patří kostel San Giovanni degli Eremiti s pěti orientálními kupolemi, mešitou a křížovou chodbou.

POBYTOVÁ TAXA

V Itálii je v mnoha městech a letoviscích vybírána povinná pobytová taxa, která je splatná na místě po příjezdu do ubytovacího zařízení. Tam, kde byly pobytové taxy v době příprav tohoto katalogu zavedené, jsme je uvedli spolu s jejich výší u daných ubytovacích zařízení. Jejich výše se odvíjí od kategorie daného ubytovacího zařízení (čím vyšší kategorie, tím vyšší taxa) a daného letoviska. Přibližná výše těchto pobytových tax je cca 1–5 EUR/osoba/den. Upozorňujeme, že pobytové taxy mohou být vyhláškou místní autority zavedeny i v dalších letoviscích během sezóny a jejich výše se může taktéž měnit.

Sicílie v číslech

 • cca 2h
 • 220 V

Vzdálenosti od letiště

Giardini Naxos
50 km
Messina
100 km
Letojanni
60 km
Taormina
55 km
Noto
85 km
Licata
125 km

Týdenní předpověd

 • CLEAR11°C
  úterý, Út 19.02.2019
 • OVERCAST14°C
  středa, St 20.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY14°C
  čtvrtek, Čt 21.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY13°C
  pátek, Pá 22.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY12°C
  sobota, So 23.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Sicílie v číslech

 • cca 2h
 • 220 V

Vzdálenosti od letiště

Giardini Naxos
50 km
Messina
100 km
Letojanni
60 km
Taormina
55 km
Noto
85 km
Licata
125 km

Týdenní předpověd

 • CLEAR11°C
  úterý, Út 19.02.2019
 • OVERCAST14°C
  středa, St 20.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY14°C
  čtvrtek, Čt 21.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY13°C
  pátek, Pá 22.02.2019
 • PARTLY_CLOUDY12°C
  sobota, So 23.02.2019

Zdroj: www.worldweatheronline.com

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!