Zanzibar

Luxusní hotelové komplexy s vynikajícím servisem a bělostné pláže, nad kterými se sklánějí…Vše o Zanzibaru

Zanzibar

10 dní již od
32 790 Kč
Zobrazit 587 zájezdů

Dovolená v Zanzibaru - vše co potřebujete vědět

Díky krátké vzdálenosti od rovníku panuje na Zanzibaru, ostrovu vzdáleném cca 40 km od africké pevniny, tropické podnebí. Teploty se během celého roku pohybují kolem 30 °C. Těšit se můžete na krásné písčité pláže, dokonalý servis, panenskou přírodu a prohřátý oceán, v němž se lze skvěle potápět i šnorchlovat.

Cestujte a poznávejte Zanzibar

3x TŘÍDENNÍ výlet

NGORONGORO A JEZERO MANYARA

Kráter Ngorongoro patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější místa v Tanzanii a v Africe vůbec. Sopečný kráter tvoří velkolepé kulisy, kde se volně pasou zvířata. Právě zde můžete vidět nosorožce černého, obrovského slona Tusker, lvy, levharty, hyeny, gepardy, šakaly a stáda pakoňů, buvolů nebo zeber. Dále zde žije více než 400 druhů ptáků. Národní park Manyara je proslulý velkým výskytem plameňáků, kteří obývají jezero. Také zde naleznete stovky druhů ptáků, kteří jezero obývají a můžete je zde pozorovat. Kromě ptactva zde žijí sloni, opice, hroši, žirafy, leopardi a lvi. První den tohoto výletu zahajujete leteckou cestou ze Zanzibaru na letiště Kilimandžáro, následuje cesta dlouhá cca 200 km, do národního parku Ngorongoro. Celý druhý den prožijete na safari v kráteru a národním parku Ngorongoro. Třetí den se vydáte na safari k jezeru Manyara. Následuje transfer zpět na letiště a přelet na Zanzibar.

 

REZERVACE SELOUS

Selousova rezervace má celkovou plochu 54 600 km2 a právě zde je největší koncentrace slonů na světě. Můžete zde spatřit volně žijící zvířata – od hrochů až po krokodýly. Samozřejmě i zde žije tzv. Velká pětka – slon africký, lev africký, leopard africký, bílý a černý nosorožec a buvol africký. Rezervace je také jedním z mála míst na světě, kde můžete spatřit divoké psy. První den zahájíte přeletem nebo plavbou ze Zanzibaru do města Dar Es Salaam, následuje transfer cca 240 km do rezervace Selous. Celý druhý den prožijete v rezervaci Selous, která patří do světového dědictví UNESCO. Poslední den se rozloučíte s rezervací Selous a poté následuje návrat na Zanzibar.

 

SAFARI V NÁRODNÍM PARKU MIKUMI

Národní park Mikumi je čtvrtým největším parkem v Tanzanii a je proslulý zejména velkým výskytem žiraf, slonů, pakoňů, antilop, leopardů a divokých psů. První den zahájíte výlet transferem se Zanzibaru do Tanzanie, do města Dar Es Salaam (letecky nebo plavbou), následuje transfer do národního parku Mikumi, cca 270 km. Druhý den je věnovaný celodennímu safari v této úžasné oblasti. Poslední den si vychutnáte poslední okamžiky v parku Mikumi a následuje transfer do města Dar Es Salaam, odkud se vrátíte na ostrov Zanzibar.

 

SAFARI LOĎKOU DHOW

TurtleCelodenní lodní výlet zahájíte plavbou v tradiční dřevěné loďce z města Stone Town. Poplujete směrem k ostrovu Prison, známému také jako Changuu Island. Jméno ostrova odkazuje na věznici, která tu však nikdy nestála, ale byli zde dočasně zadržováni otroci. Britové sice vystavěli budovu, která měla sloužit jako věznice, ale byla využívána při epidemii žluté horečky. Nyní na ostrově můžete vidět obří želvy Aldabra a překrásné pláže. Dále poplujete loďkou dhow k nedalekému ostrůvku Pange. Cestou bude podáván ledový čaj, čerstvé džusy, domácí moučníky a tropické ovoce. Ostrov Pange je obklopen křišťálově čistou vodou, která vybízí k osvěžení. Prožijte svůj den naplno a ponořte se pod hladinu moře a objevte bohatý podmořský svět! Milovníci odpočinku mohou relaxovat na bělostné pláži. V průběhu dne bude podáván oběd.

 

BLUE SAFARI

Vydejte se objevit překrásnou ostrovní scenérii! Uvidíte laguny obklopené mangrovníky, křišťálové vody a pláže se zlatavým pískem. Tradiční loďkou dhow doplujete až k ostrovu Kwale, jenž je obklopen průzračným mořem. Můžete zde relaxovat a šnorchlovat. Pod mořskou hladinou rozhodně bude co obdivovat! Co uvidíte dál? Mořskou chráněnou oblast Menai Bay, záliv, jenž je domovem mořských želv, dugongů nebo delfínů. V průběhu dne bude podáván oběd.

 

VÝLET ZA KOŘENÍM a STONE TOWN

Jestli se chcete na vlastní oči přesvědčit, proč se Zanzibaru říká „ostrov koření“, tak právě tento půldenní výlet musíte zažít!  Navštívíte plantáže s kořením, kde budete mít příležitost ochutnat každý z pěstovaných druhů. Kořeněná vůně vás bude doprovázet na každém kroku. Po ukončení exkurze zamíříte do hlavního města ostrova – Stone Townu. První zastávkou bude tradiční trh Drajani, kde můžete zakoupit nejen exotické ovoce, ale i koření a oblečení. Okamžiky strávené na tržišti pro vás jistě budou nezapomenutelným zážitkem. Další zastávkou bude slavná katedrála House of Wonder, dominantní budova ve Stone Town. Výlet zakončíte návštěvou proslulé terasy v hotelu African House, kde si vychutnáte romantický západ slunce.

 

ČTYŘKOLKY

Půldenní výlet, který vám umožní poznat všechny krásy Zanzibaru. Pojedete úžasnou cestou mezi palmovými háji, plantážemi a rýžovými políčky. Dojedete až do tradiční africké vesničky s typickými hliněnými domky. Pro jízdu na čtyřkolce je nutné mít řidičský průkaz.

 

 

VÝLET ZA DELFÍNY A LES JOZANI

Tento půldenní výlet vás zavede do jihozápadní části ostrova. Z rybářské vesničky Kizimkaki poplujete rychločlunem k místu, kde se delfíni často vyskytují. Pokud budete mít štěstí, tak si s nimi můžete i zaplavat. Po těchto úžasných okamžicích se vydáte do hustého lesa, kde objevíte nejdivočejší místo na ostrově – vesničku Mchangani, kde se zpracovává kokosový ořech. Tudy budete pokračovat hlouběji, až do přírodní rezervace Jozani Forest s bujnou vegetací a slavnými opičkami Red Colobus, které jsou symbolem zanzibarské fauny. Poslední zastávkou bude místní škola.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!