Zanzibar

Luxusní hotelové komplexy s vynikajícím servisem a bělostné pláže, nad kterými se sklánějí…Vše o Zanzibaru

Dovolená v Zanzibaru - vše co potřebujete vědět

Díky krátké vzdálenosti od rovníku panuje na Zanzibaru, ostrovu vzdáleném cca 40 km od africké pevniny, tropické podnebí. Teploty se během celého roku pohybují kolem 30 °C. Těšit se můžete na krásné písčité pláže, dokonalý servis, panenskou přírodu a prohřátý oceán, v němž se lze skvěle potápět i šnorchlovat.

VÝLET ZA KOŘENÍM

Zanzibar a koření jsou nerozlučně spjaty již od 16. století. Během tohoto půldenního výletu pochopíte, proč se Zanzibaru říká ostrov koření. Uvidíte plantáže nejrůznějších druhů koření a zároveň poznáte tradiční život místních obyvatel. Průvodce vás provede vesničkami a plantážemi s kořením. Projdete se farmou na koření, kde uvidíte, jak se koření zpracovává. Omamná vůně všech druhů koření vás bude doprovázet na každém kroku! V neposlední řadě budete mít příležitost ochutnat veškeré koření, které se na farmě pěstuje. Výlet nezahrnuje oběd.

BLUE SAFARI

Během tohoto celodenního výletu uvidíte fascinující místa z vašich snů a navštívíte národní park, který je domovem přírodních perel Indického oceánu. Vychutnejte si pohledy na fascinující a exotická písčitá místa a laguny s křišťálově čistou vodou, obklopené mangrovníky. V této lokalitě také budete mít možnost si zaplavat a zašnorchlovat a dozvědět se něco o historii těchto úchvatných stromů, dále zde budete moci ochutnat několik druhů vynikajícího tropického ovoce. V ceně výletu je zahrnuto: oběd z mořských plodů, nealkoholické nápoje a pivo. S sebou: plavky, oblečení, pantofle či žabky, ručník a opalovací krém.

PLAVBA PŘI ZÁPADU SLUNCE

Večerní lodní výlet. Plavbu zahájíme v odpoledních/večerních hodinách. Poté, co vstoupíte na palubu lodi, vás zkušená posádka zaveze cca 1 km od břehu, kam se pluje pomocí lodního motoru. Ten se zde vypne a dále již poplujete pomocí větru a napnutých plachet. Právě teď si můžete začít užívat pohodovou atmosféru a nerušeně relaxovat. Vychutnejte si klid oceánu, naslouchejte vlnění vody a pozorujte romantický západ slunce. V ceně výletu je čerstvé zanzibarské ovoce, voda a nealkoholické nápoje. S sebou: plavky, oblečení, šortky, pantofle či žabky, ručník a opalovací krém.

PO STOPÁCH KOŘENÍ A NÁVŠTĚVA MĚSTA STONE TOWN

Jestli se chcete na vlastní oči přesvědčit, proč se Zanzibaru říká „ostrov koření“, tak právě tento výlet musíte zažít! Navštívíte plantáže s kořením, kde budete mít příležitost ochutnat a zakoupit každý z pěstovaných druhů. Jedná se nejen o skořici, vanilku, hřebíček nebo muškátový oříšek. Kořeněná vůně vás bude doprovázet na každém kroku. Po ukončení exkurze zamíříte do hlavního města s fascinující historií – Stone Townu. První zastávkou bude tradiční trh Drajani, kde můžete zakoupit nejen exotické ovoce, ale i koření a oblečení. Další zastávkou bude věhlasná katedrála a následně i slavný House of Wonders, tzv. Dům zázraků, dominantní budova ve Stone Townu. Výlet zakončíte návštěvou proslulé terasy v African House, kde si vychutnáte romantický západ slunce.

VÝLET ZA DELFÍNY A LES JOZANI

Tento půldenní výlet vás zavede do jihozápadní části ostrova. Poplujete rychločlunem k místu, kde se delfíni často vyskytují. Pokud budete mít štěstí, tak si s nimi můžete i zaplavat. Po těchto úžasných okamžicích se vydáte do hustého lesa, kde objevíte nejdivočejší místo na ostrově – vesničku Mchangani, v níž se pěstuje a zpracovává kokosový ořech. Tudy budete pokračovat hlouběji, až do přírodní rezervace Jozani Forest s bujnou vegetací a slavnými opičkami Red Colobus, které jsou symbolem Zanzibaru. Poslední zastávkou bude místní škola, kde se seznámíte s životem a výukou dětí. Nezapomeňte si vzít s sebou dlouhé kalhoty, sportovní obuv, pokrývku ramen a kotníků, opalovací krém a repelent.

TŘÍDENNÍ VÝLET - SAFARI V TANZANII PARK SELOUS GAME RESERVE

Park Selous Game Reserve v Tanzanii se rozprostírá na ploše 54 600 km2 a jeho součástí je rozsáhlá savana, jezera, řeky i jejich delty. Selous Game Reserve je čtyřikrát větší než známý park Serengeti a je známý zejména díky největší koncentraci slonů na světě. Permanentní lidské osídlení je v parku zakázáno z toho důvodu, aby toto místo, které patří ke světovému dědictví UNESCO, nebylo znečišťováno a aby se nepoškozovala panenská příroda, kterou zde můžete nalézt. Lze očekávat, že spatříte hrochy, krokodýly a hlavně africkou Velkou pětku – slona, lva, buvola, leoparda a bílého či černého nosorožce. Park je taktéž útočištěm divokých psů.

 

Popisy výletů jsou pouze informační a nezávazné. Bližší info o jejich programu obdržíte v destinaci.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!