Zanzibar

Luxusní hotelové komplexy s vynikajícím servisem a bělostné pláže, nad kterými se sklánějí…Vše o Zanzibaru

Ostrov úžasných bílých písečných pláží

Vážení klienti,

v tuto chvíli již nejsou k dispozici žádné dostupné zájezdy do této destinace. Již brzy se budete moci těšit na zájezdy pro další sezónu. Děkujeme za pochopení a v případě dotazů nás můžete kontaktovat.

Dovolená v Zanzibaru - vše co potřebujete vědět

Díky krátké vzdálenosti od rovníku panuje na Zanzibaru, ostrovu vzdáleném cca 40 km od africké pevniny, tropické podnebí. Teploty se během celého roku pohybují kolem 30 °C. Těšit se můžete na krásné písčité pláže, dokonalý servis, panenskou přírodu a prohřátý oceán, v němž se lze skvěle potápět i šnorchlovat.
 • Stone Town

  Historické jádro hlavního města Zanzibar City leží na západním pobřeží a je součástí Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dalo by se označit za velké orientální bludiště plné úzkých, zakroucených uliček, v nichž se můžete toulat celé hodiny. Neodmyslitelnou zastávkou je místo bývalého trhu s otroky. Dnes je zde postavena malá katedrála, vedle níž stojí zvláštní pomník s kamenným sousoším otroků svázaných řetězy. Příznivci legendární skupiny Queen se jistě rádi zastaví v malém baru u přístavu. Jmenuje se Mercury House a je skromnou památkou na zpěváka Freddieho Mercuryho, který se v tomto městě narodil v roce 1946.

 • Kizimkazi

  Rybářská vesnice na jihozápadním pobřeží ostrova Zanzibar byla do 17. století jeho hlavním městem. Nedaleko leží zříceniny nejstarší mešity ve východní Africe – Shirazi Dimbani z roku 1107. Na pobřeží lze pozorovat delfíny z lodiček dhow, anebo si s nimi můžete zaplavat.

 • Nungwi

  Nenápadná rybářská vesnice na severním cípu Zanzibaru se během poměrně krátké doby změnila v nejpopulárnější letovisko ostrova. Atmosféra je tu přátelská a na nádherné písčité pláži lze pozorovat stavitele plachetnic a rybáře spravující svoje sítě. Místní nabízejí také celou řadu aktivit – od šnorchlování (především výlety ke korálovému ostrůvku Mnemba), potápění, surfování, zapůjčení vodního kajaku až po vodní lyžování. Nedaleko se nachází akvárium Mnarani, kde můžete vidět desítky ohrožených želv, konkrétně karet pravých a obrovských.

 • Kiwengwa

  Jedno z větších, avšak klidných letovisek leží na severovýchodě ostrova. Z jedné strany ho omývají vody Indického oceánu, z té druhé se do vnitrozemí táhne les Kiwengwa Pongwe. Na pohádkových písčitých plážích najdete volné místo zcela bez problémů.

 • Kendwa

  Letovisko na severu ostrova je vzdálené přibližně hodinu jízdy od letiště. Nachází se zde luxusní hotely i široká písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře. Jedná se o jedinou oblast severního pobřeží, kde odliv nekomplikuje koupání.

 • Mangapwani

  Na severozápadním pobřeží, zhruba 25 km na sever od hlavního města, se nalézá klidnější a odlehlejší letovisko Mangapwani. Kromě pláže, která je částečně písčitá a místy pokrytá tmavým lávovým kamenem, zde naleznete četné jeskyně, některé z nich v minulosti sloužily k věznění otroků z Ugandy, Konga a Mosambiku. Místní atrakcí je The Coral Cavern, velká korálová jeskyně, jež se nalézá dva kilometry jižně od města.

 • Pingwe

  Rodiny s dětmi, zamilované páry, senioři i aktivní sportovci si přijdou na své v jednom z nejkouzelnějších zanzibarských letovisek, jež se nalézá na východním pobřeží, konkrétně na poloostrově Michamvi, který z jedné strany omývá Indický oceán a z druhé vody zálivu Chwaka. Jedinečnost Pingwe spočívá v laguně, která ho obkličuje ze tří stran, v nádherných plážích a v hotelových komplexech citlivě vsazených do zdejší tropické přírody. Až 40 metrů široká písčitá pláž je dlouhá několik kilometrů a zajistí vám dostatek pohody a soukromí. Lze zde provozovat potápění, surfování či jízdu na vodních lyžích. Můžete se vydat i na plavbu tradiční loďkou dhow.

 • Pwani Mchangani

  Skvělým místem pro potápění, šnorchlování a další vodní aktivity v moři plném korálů a krásných ryb je letovisko Pwani Mchangani, jež se rozprostírá na východním pobřeží. Krásné a přehledné pláže s bílým pískem a pozvolným vstupem do moře nadchnou snad každého. V okolí se nachází překrásná příroda.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!