Turecká riviéra

Osvěžující průzračné moře, nekonečně dlouhé pláže, impozantní pohoří Taurus, kvalitní golfová…Vše o Turecké riviéře

Turecká riviéra

8 dní již od
9 490 Kč
Zobrazit 37 013 zájezdů

Dovolená na Turecké riviéře - vše co potřebujete vědět

Turecká riviéra s letovisky Alanya, Side nebo Antalya je Evropany nejčastěji navštěvovanou částí Turecka. Písečné pláže s malými i velkými vlnami lákají rodiny s dětmi. Dovolená v Turecku znamená i zachovalé antické památky, barvitou kulturu Orientu a přírodní zajímavosti. Letovisko Belek nabízí kvalitní golfová hřiště.

Alanya City Tour

Během tohoto odpoledního, půldenního výletu poznáte úchvatnou historii Alanye. Nejprve se vypravíte k alanyjskému hradu (vstup do hradu není součástí výletu), který leží cca 300 metrů nad mořem. Zde budete mít možnost projít se květinovými zahradami, obdivovat starodávné domky a užít si nezapomenutelný výhled na celou Alanyi. Následně zamíříte do centra města, kde budete mít příležitost vydat se do místních obchůdků a nakoupit si suvenýry apod. Poté budete mít volnou chvilku na procházku po překrásném alanyjském přístavu. Následuje přesun na vyhlídku zvanou “terasa”, nacházející se naproti hradu, odkud se vám naskytne dokonalý pohled do okolí. Během výletu není zajištěno jídlo ani pití.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 11 let: 1.080 Kč/540 Kč

Antalya city

Půldenní výlet do největšího města Turecké riviéry Antalye – metropole, ve které se snoubí současnost s historií, někdy je také nazývána jako perla středomoří. V rámci odpoledního výletu do Antalye navštívíte historickou část města, kterou si budete moci prohlédnout také během plavby podél pobřeží. V centru je možnost výhodných nákupů. Následuje návštěva akvária se 131 metrů dlouhým podvodním tunelem a návštěva Minicity se zmenšeninami tureckých pamětihodností. Tento výlet lze absolvovat jen z Beleku, Antalye a Kemeru.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 11 let: 1.620 Kč/810 Kč

Lodní výlet po řece Manavgat

Tento den budete mít nejdříve příležitost prozkoumat klikaté uličky historické části městečka Side a poznat atmosféru malebného přístavu. Po prohlídce města se vydáte na prohlídku certifikovaného zlatnictví. Plavbu po řece Manavgat si můžete zpříjemnit koupáním v nádherném místě, kde řeka ústí do moře. Je to jedinečná lokalita, neboť voda v řece dosahuje teploty 8–13°C a v moři 18–25°C. Pokud vám bude štěstí přát, uvidíte také želvy. Na lodi se během plavby bude podávat oběd, který je zahrnut v ceně výletu (nápoje za poplatek). Tento výlet lze absolvovat jen z Beleku, Side a Alanye.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 11 let: 1.080 Kč/540 Kč

Pobřežní plavba

Při tomto lodním výletu budete mít příležitost poznat krásy středozemního pobřeží Turecka. Plavba začíná v přístavu Alanya. Z paluby lodi budete moci obdivovat historickou část města a starobylý hrad, který se majestátně tyčí nad městem. Dále se budete plavit podél pohádkového pobřeží, s výhledem na krásné jeskyně. Mezi nejzajímavější patří pirátská jeskyně, v níž piráti schovávali uloupené poklady. Jeskyně milenců, ve které se prý ukrývali milenci před nepřízní osudu, a také fosforeskující jeskyně. Osvěžíte se při koupání v průzračně čistém moři. Plavba pokračuje kolem proslulé Kleopatřiny pláže a dál na volné moře, kde při troše štěstí můžete pozorovat delfíny. Během plavby se na lodi podává oběd, včetně nealka, piva a vína. Nápoje jsou zahrnuty v ceně. Tento výlet lze absolvovat jen z Alanye, Okulçalaru a Side.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 11 let: 945 Kč/540 Kč

Pamukkale

Při výletě navštívíte unikátní přírodní zajímavost, jejíž fotografie zdobí mnohé cestovní průvodce. Tento „Bavlněný hrad“, jak jej Turci výstižně nazývají, je tvořen kaskádou travertinových jezírek a vodopádů, po kterých stéká teplá, vápníkem nasycená voda. Nedaleko se nacházejí ruiny pohřebiště Necropolis a antického města Hierapolis, které již ve starověku proslulo díky svým léčivým pramenům. Budete mít příležitost vykoupat se v Antickém bazénu. Cesta autobusem k Pamukkale vede turisticky nedotčenou krajinou horami Taurus, kde lidé stále udržují tradiční způsob života. Během cesty se zastavíte na snídani a před návštěvou Pamukkale je přestávka na oběd. V ceně výletu je zahrnuta snídaně, oběd i večeře (nápoje si hradíte sami) a vstupné do Necropolis a Hierapolis. Cena nezahrnuje vstup do Antického bazénu.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 11 let: 1.944 Kč/1.026 Kč

Delfinárium

Návštěva ojedinělého delfinária s pestrou a zábavnou delfíní show, ve které se vám představí tři cvičení delfíni a jejich cvičitelé. Budete mít příležitost přiblížit se k delfínům, zaplavat si s nimi, pohladit si je a vyfotit se (za poplatek). Cena zahrnuje dopravu, vstupné a průvodce. V ceně není zahrnut oběd, neboť se jedná o půldenní výlet.

Ceny výletu:
Dospělá osoba/děti 2 – 11 let: 1.026 Kč/675 Kč

 

V destinaci u našich delegátů je k dispozici podrobnější program každého výletu a případně i rozšířená nabídka výletů. Programy výletů mohou být dle aktuální situace v místě pobytu změněny. Poplatky za vstupy nezahrnuté v ceně jsou orientační a mohou se v průběhu sezóny měnit.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!