Turecká riviéra

Osvěžující průzračné moře, nekonečně dlouhé pláže, impozantní pohoří Taurus, kvalitní golfová…Vše o Turecké riviéře

Turecká riviéra

8 dní již od
7 990 Kč
Zobrazit 22 463 zájezdů

Dovolená na Turecké riviéře - vše co potřebujete vědět

Turecká riviéra s letovisky Alanya, Side nebo Antalya je Evropany nejčastěji navštěvovanou částí Turecka. Písečné pláže s malými i velkými vlnami lákají rodiny s dětmi. Dovolená v Turecku znamená i zachovalé antické památky, barvitou kulturu Orientu a přírodní zajímavosti. Letovisko Belek nabízí kvalitní golfová hřiště.
 • Çolakli

  Tato turistická střediska jsou jakýmsi předměstím Side. Naleznete zde několik obchůdků a restaurací. Do centra Side, kam můžete vyrazit za nočním životem a nákupy, je to pár kilometrů a je zde velmi dobré spojení místními minibusy nebo taxi.

 • Okurcalar

  Malé letovisko je ideálním místem pro strávení klidné dovolené. Nejzajímavější památkou je hrad Alara, je zde i Velký bazar s více než 450 stánky a obchody.

 • Konakli

  Nachází se cca 12 km od Alanye a je v podstatě jejím západním předměstím. Převážnou část ubytovacích zařízení zde tvoří hotelové komplexy. V centru Konakli naleznete několik restaurací a obchůdků, ale za nočním životem a zábavou doporučujeme vyrazit do Alanye, kam je velmi dobré spojení minibusy jezdícími takřka nepřetržitě.

 • Alanya

  Atraktivní Alanya je nejvýchodnějším letoviskem riviéry. Na skalním výběžku se tyčí středověká pevnost se zachovalými hradbami. Pod ní se rozprostírá malebný přístav, jemuž vévodí osmihranná Červená věž, a původní centrum, kde se nyní soustřeďuje noční život. Pláže jsou převážně písčité, některé s hrubozrnným pískem. Ve východní části jsou na některých úsecích v moři kamenné plochy, avšak všude je vybudován písčitý nebo oblázkový vstup do moře. Nejproslulejší je tzv. Kleopatřina pláž, kde údajně trávila krásné chvíle Kleopatra s Markem Antoniem, který jí tuto část země v roce 44 př. n. l. daroval.

 • Belek

  Belek je klidné a moderní letovisko s luxusními hotely umístěnými přímo u cca 12 km dlouhé písčité pláže. Zároveň je to chráněná přírodní oblast se spoustou pinií a eukalyptů a místo, kde želvy kladou do písku svá vejce. Belek je známý kvalitními golfovými hřišti. Bohatý noční život a zábavu nabízí nedaleká Antalya.

 • Side

  Přibližně 60 km východně od Antalye se na malém poloostrově rozkládá malebné městečko Side. Tento kdysi bohatý přístav, prosperující z obchodu s otroky, dostal jméno podle granátového jablka. Vedle nekonečných písčitých pláží letovisko nabízí také nezapomenutelné zážitky při prohlížení antických památek. Atmosféru města si vychutnáte při procházkách křivolakými uličkami s ruinami byzantských kostelů, římských lázní a Apollónova chrámu. Úchvatný pohled na město se před vámi otevře z amfiteátru ze 2. století, který ve své době mohl pojmout až 20 tisíc diváků. Můžete také navštívit archeologické muzeum v budově bývalých římských lázní. Město láká i množstvím obchůdků se suvenýry, zlatem a koberci, restauracemi, bary i diskotékami.

 • Manavgat - Kizilagac

  Poklidné letovisko s obchůdky, bistry a malým bazarem se nalézá mezi Antalyí a Alanyí, cca 10 km od centra Manavgatu. Většina hotelů stojí přímo u písčité pláže s oblázky a pozvolným vstupem do moře. Okolí Kizilagacu patří k nejzelenějším a nejúrodnějším oblastem Turecka. Nedaleko se nacházejí vodopády a jeskyně.

 • Kemer

  Nachází se jižně od města Antalya. I díky tomu, že leží na úpatí pohoří Taurus, patří k nejkrásnějším a nejvíce zeleným oblastem Turecké riviéry. Vzhledem k velmi nízkému dopravnímu ruchu jde o tichou zónu, vhodnou pro náročnější klientelu. Láká k romantickým procházkám, kromě pláží si zde můžete užít letní pohodu v dobře udržovaných parcích. Původně rybářská vesnička Kemer, která je obklopena přírodními vápencovými horami národního parku Olympos, se přeměnila na moderní lázně a stala se centrem letoviska. Nalezneme zde množství obchůdků, restaurací a barů v malebných uličkách. Je tu také přístav, kde kotví výletní lodě a jachty z celého světa. V oblasti Kemer je možno spatřit největší počet delfínů žijících ve volné přírodě u tureckého pobřeží. Lze si vybrat z pestré nabídky hotelů v oblastech Göynük, Beldibi, Çamyuva, Kiriş či v samotném centru Kemeru.

 • Lara

  Letovisko je součástí Antalye a rozkládá se na jihozápadě země. Je zároveň součástí městské čtvrti, která je proslavena jako tzv. turecké Las Vegas, a to díky pestrému nočnímu životu. Letovisko se pyšní 12kilometrovou, písčito-oblázkovou pláží s křišťálově čistou vodou. Lara je dobrým výchozím bodem pro lodní výlety.

 • Oba

  Oba je příjemné prázdninové letovisko, navazující na východě na město Alanya. Naleznete zde obchůdky, restaurace, bary a kavárny. Hotely jsou od pláží s hrubozrnným pískem většinou odděleny místní komunikací a pobřežní promenádou.

 • Sorgun

  Tato turistická střediska jsou jakýmsi předměstím Side. Naleznete zde několik obchůdků a restaurací. Do centra Side, kam můžete vyrazit za nočním životem a nákupy, je to pár kilometrů a je zde velmi dobré spojení místními minibusy nebo taxi.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!