Turecká riviéra

Osvěžující průzračné moře, nekonečně dlouhé pláže, impozantní pohoří Taurus, kvalitní golfová…Vše o Turecké riviéře

Turecká riviéra

11 dní již od
6 490 Kč
Zobrazit 9 746 zájezdů

Dovolená na Turecké riviéře - vše co potřebujete vědět

Turecká riviéra s letovisky Alanya, Side nebo Antalya je Evropany nejčastěji navštěvovanou částí Turecka. Písečné pláže s malými i velkými vlnami lákají rodiny s dětmi. Dovolená v Turecku znamená i zachovalé antické památky, barvitou kulturu Orientu a přírodní zajímavosti. Letovisko Belek nabízí kvalitní golfová hřiště.
 • Alanya

  Atraktivní a oblíbená Alanya je nejvýchodnějším letoviskem riviéry. Historické centrum je pomyslnou dělící čárou mezi východní a západní částí města. Na skalním výběžku se tyčí středověká pevnost se zachovalými hradbami. Pod ní se rozprostírá malebný přístav, jemuž vévodí osmihranná Červená věž, a původní centrum, kde se nyní soustřeďuje noční život. Pláže jsou převážně písčité, některé s hrubozrnným pískem. Ve východní části jsou na některých úsecích v moři kamenné plochy, avšak všude je vybudován písčitý nebo oblázkový vstup do moře. Nejproslulejší je tzv. Kleopatřina pláž, kde údajně trávila krásné chvíle Kleopatra s Markem Antoniem, který jí tuto část země v roce 44 př. n. l. daroval. Alanya je vzdálena od letiště v Antalyi cca 130 km, transfer trvá cca 2,5 hodiny.

   

   

 • Belek

  Belek je klidné a moderní turistické letovisko s luxusními hotely umístěnými přímo u cca 12 km dlouhé písčité pláže. Hotely na nejvyšší úrovni zde poskytují svým hostům veškeré představitelné služby a pohodlí. Zároveň je to také chráněná přírodní oblast se spoustou pinií a eukalyptů a místo, kde želvy kladou do písku svá vejce. Belek je znám především kvalitními golfovými hřišti, ale oblibu našel také mezi fotbalisty, kteří zde mají v zimním období soustředění. Bohatý noční život a zábavu nabízí nedaleká Antalye.

   

 • Türkler

  Türkler je přímo stvořený pro klidnou rodinnou dovolenou. Naleznete zde krásnou pláž s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře, obchůdky se suvenýry, minimarkety se základními potravinami, několik barů a restaurací.

   

 • Konakli

  Toto prázdninové letovisko se nachází cca 12 km od Alanye a je v podstatě jejím západním předměstím. Převážnou část ubytovacích zařízení zde tvoří hotelové komplexy. V centru Konakli naleznete několik restaurací a obchůdků, ale za nočním životem a zábavou doporučujeme vyrazit do centra Alanye, kam je velmi dobré spojení místními minibusy jezdícími takřka nepřetržitě. Je to velmi vhodné místo pro ty, kteří touží trávit svou dovolenou v hotelovém areálu a zároveň se nechtějí příliš vzdalovat od města.

   

 • Oba

  Oba je příjemné prázdninové letovisko, navazující na východě na město Alanya. Naleznete zde obchůdky, restaurace, bary a kavárny. Hotely jsou od pláží s hrubozrnným pískem většinou odděleny místní komunikací a pobřežní promenádou. Centrum Alanye je v docházkové vzdálenosti.

   

 • Side

  Přibližně 60 km východně od Antalye se na malém poloostrově rozkládá malebné a velmi vyhledávané městečko Side. Tento kdysi bohatý přístav, prosperující z obchodu s otroky, dostal jméno podle granátového jablka. Vedle nekonečných písčitých pláží, které lemují pobřeží kilometry daleko na východ i na západ, letovisko nabízí také nezapomenutelné zážitky při prohlížení antických památek. Atmosféru města si vychutnáte při romantických procházkách křivolakými uličkami s ruinami byzantských kostelů, římských lázní a Apollónova chrámu. Úchvatný pohled na město se před vámi otevře z amfiteátru ze 2. století, který ve své době mohl pojmout až 20 tisíc diváků. Můžete také navštívit archeologické muzeum v budově bývalých římských lázní. Město láká i množstvím obchůdků se suvenýry, zlatem a koberci, restauracemi, bary i diskotékami.

 • Manavgat - Kizilagac

  Toto malé letovisko je ideálním místem pro strávení klidné dovolené. Pobřeží lemuje několik hotelů, především vyšší kategorie. Do nedalekého letoviska Manavgat, obklopeného ze severu horskými pásmy pohoří Taurus a z jihu omývaného Středozemním mořem, je to cca 15 km. Manavgat je proslulý díky výletům lodí k místu Şelale – manavgatským vodopádům a ruinám makedonské osady Seleucia. Mezi další přírodní krásy patří jezero Oymapinar a Manavgatská přehrada na severní straně řeky, borovicový les Sorgun a jezero Titreyengol ležící jižně od města. S letoviskem sousedí další oblíbené letovisko Okulcalar. Nejzajímavější památkou je hrad Alara, který nabízí překrásný výhled do okolí. V roce 2008 byl v Okulcalaru otevřen Velký bazar s více než 450 stánky a obchody.

   

 • Lara

  Letovisko Lara je součástí Antalye, jedné z nejoblíbenější oblastí riviéry, a rozkládá se na jihozápadě země. Je zároveň součástí městské čtvrti, která je proslavena jako tzv. turecké Las Vegas, a to díky pestrému nočnímu životu. Je zde soustředěna hlavní část místní zábavy, nespočet restaurací, barů a samozřejmě hotelů. Letovisko se chlubí jednou z nejdelších písčito-oblázkových plážích s křištálově čistou vodou, která je zbarvena místy až do tyrkysova, je 12 km dlouhá a táhne se od východu až k městu Antalya. Lara je dobrým výchozím bodem pro lodní výlety a je vzdálena cca 25 km od Antalye.

   

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!