Turecko

Turecko je zemí Orientu na pomezí dvou kontinentů, most mezi křesťanstvím a islámem, historií a současností.Vše o Turecku

Dovolená v Turecku - vše co potřebujete vědět

Dovolená v Turecku je ideální pro poznávání jiných kultur. Rozhodně si během ní dopřejte i fakultativní zájezd. Turecko oplývá slunnými plážemi na Turecké riviéře, množstvím antických památek i krásnou přírodou a přitom zde strávíte levnou a bezpečnou dovolenou.

TureckoTurecká kuchyně

Současná kuchyně je výsledkem mísení kulinářské tradice tureckých kočovných kmenů s indickou, perskou, kurdskou a arabskou kuchyní a navíc je značně ovlivněna oblastí Středomoří. Turecké pokrmy jsou velmi zdravé a chuťově výrazné a patří k nejlepším na světě. Převážná většina se vaří či dusí a ke smažení se používá kvalitní olivový olej. Saláty jsou neodmyslitelnou součástí mnohých jídel. K národním pokrmům patří kebab a kofte. Kebab jsou kořeněné plátky masa nabodnuté na rožeň a opečené, kofte zase placičky z mletého masa. Národním nápojem není kupodivu káva, ale čaj. Podává se v malých skleničkách na podšálku, je velmi silný a vydatně oslazený. Dalším oblíbeným nápojem je ajran, směs jogurtu a vody. Mezi cukrovinkami vedou baklava a chalva.

PLÁŽE, SLUNEČNÍKY A LEHÁTKA

Pláže jsou veřejné a můžete si zde pronajmout slunečníky a lehátka, pokud již nejsou zahrnuty mezi hotelem nabízené služby. Cena se pohybuje zpravidla kolem 6 EUR na den za 1 set (2 lehátka a slunečník). Samozřejmě si s sebou můžete přivézt i vlastní slunečník nebo si jej na místě koupit či půjčit za vratnou zálohu. Na většině pláží naleznete širokou nabídku vodních sportů, bary s občerstvením a sprchy. Některé hotely inzerují pro své hosty lehátka a slunečníky zdarma, nicméně tato služba může být podmíněná nákupem nápojů u provozovatele pláže.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!