Turecko

Turecko je zemí Orientu na pomezí dvou kontinentů, most mezi křesťanstvím a islámem, historií a současností.Vše o Turecku

Dovolená v Turecku - vše co potřebujete vědět

Dovolená v Turecku je ideální pro poznávání jiných kultur. Rozhodně si během ní dopřejte i fakultativní zájezd. Turecko oplývá slunnými plážemi na Turecké riviéře, množstvím antických památek i krásnou přírodou a přitom zde strávíte levnou a bezpečnou dovolenou.

TureckoTurecká kuchyně

Současná turecká kuchyně je výsledkem mísení kulinářské tradice tureckých kočovných kmenů s indickou, perskou, kurdskou a arabskou kuchyní a navíc je výrazně ovlivněna oblastí Středomoří. Turecké pokrmy jsou velmi zdravé a chuťově výrazné a patří k těm nejlepším na světě. Převážná většina se vaří či dusí a ke smažení se používá kvalitní olivový olej. Saláty jsou neodmyslitelnou součástí většiny jídel. K typickým národním pokrmům patří kebab a kefte. Kebab jsou prokořeněné plátky masa nabodnuté na rožeň a opečené a Kefte placičky z mletého masa. Řada z nás má Turecko spojené s kávou, avšak národním nápojem je pro Turky čaj. Podává se v malých skleničkách na podšálku, je velmi silný a vydatně oslazený. Dalším velmi oblíbeným nápojem je ajran, směs jogurtu a vody. Mezi cukrovinkami vede baklava a chalva.

PLÁŽE, SLUNEČNÍKY A LEHÁTKA

Pláže v Turecku jsou veřejné a můžete si zde pronajmout slunečníky a lehátka, pokud již nejsou zahrnuty mezi hotelem nabízené služby. Cena se pohybuje většinou kolem 6 EUR na den za 1 set (2 lehátka a slunečník). Samozřejmě si s sebou můžete přivézt i vlastní slunečník nebo si jej na místě koupit či půjčit za vratnou zálohu. Na většině pláží také naleznete širokou nabídku vodních sportů, bary s občerstvením a zabudované sprchy. Některé hotely inzerují pro hotelové hosty lehátka a slunečníky na pláži zdarma, nicméně tato služba může být podmíněná nákupem nápojů u provozovatele dané pláže.

 

TureckoOrientační cenové relace

 

Voda 0,50 EUR
Pizza 6,00 EUR
Jednoduché menu 10,00 EUR
Káva 2,00 EUR
Cola 1,00 EUR
Salát 5,00 EUR
Sendvič 2,50 EUR
Víno (v restauraci) 15,00 EUR
Pivo 2,00 EUR
Zmrzlina 1,00 EUR

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!