Turecko

Turecko je zemí Orientu na pomezí dvou kontinentů, most mezi křesťanstvím a islámem, historií a současností.Vše o Turecku

Dovolená v Turecku - vše co potřebujete vědět

Dovolená v Turecku je ideální pro poznávání jiných kultur. Rozhodně si během ní dopřejte i fakultativní zájezd. Turecko oplývá slunnými plážemi na Turecké riviéře, množstvím antických památek i krásnou přírodou a přitom zde strávíte levnou a bezpečnou dovolenou.

Zlato a nekonečné pláže

Turecko je zemí Orientu na pomezí dvou kontinentů, most mezi křesťanstvím a islámem, historií a současností lákající k poznání. Již při vyslovení názvu se mnohým vybaví krásné koberce, zlato, bazary, sluneční paprsky a dlouhé pláže. Nejstarší civilizace zde zanechaly stopy svých kultur a předurčily území k tomu, aby se stalo zajímavým turistickým cílem.

Pamukkale neboli Bavlněný hrad

Osmým divem světa lze označit bílé kaskády v Pamukkale. Jsou totiž jedním z nejpůsobivějších útvarů, jaké příroda vytvořila. Nad údolím řeky Menderes se rozprostírají travertinové terasy, které jako obrovské lastury zachycují hektolitry vody z termálních pramenů. Pamukkale znamená Bavlněný hrad, což je výstižné. Jedná se o oblast tektonického zlomu, kde na povrch vytékají minerální prameny bohaté na vápník. Z vody stékající po skále vznikají usazeniny – travertin. Tímto způsobem v průběhu mnoha tisíců let vyrostly působivé terasy, kaskády a jezírka. A přibývají doposud, pramen je stále aktivní. Rozloha bílého „hradu“ je 2 700 metrů na šířku a 160 metrů na výšku. Areál se nachází v jihozápadní části země nedaleko města Denizli.

EVROPSKÝ ORIENT

Země na rozhraní dvou kultur toho má hodně co nabídnout! Dlouhé pláže, historické památky a luxusní hotelové komplexy!

VÝHODNÉ NÁKUPY

V centru každého letoviska najdete trhy a bazary plné koberců, šperků, oblečení, ale i koření a tabáků.

TURECKÉ LÁZNĚ

Hammam neboli turecké lázně jsou vyhlášené po celém světě! Jejich jedinečné kouzlo spočívá v očistě těla i duše.

Vaše vyladěná dovolená u moře s CK Blue Style!